Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

st.vlas samochodem

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• st.vlas samochodem

witam(tu),bylismy w sierpniu na 2 auta z Bialogardu (Pomorze Srodkowe!)w Svietym Vlasie.droge do Bulgarii zaliczylismy przez Kolbaskowo,Helmutów,Czechy,Slowacje,Wegry i w poprzek Rumunii do Warny i dalej wzdruz Morza Czarnego.Trasa calkiem OK ale ta pieprzona Rumunia dala nam za mocno w kosc a szczegolnie "obwodnica Bukaresztu":?droge powrotna postanowilismy pokonac przez Sofie, Serbie i dalej jak poprzednio...calkiem fajnie - widoki w Serbii, w gorach, wrecz zapierajace oddech(:P)!!!wszystko bardzo pieknie ale do czasu...tzn do granicy serbsko - wegierskiej - PONAD 6 GODZIN w kolejce!!!!horror!!!80% aut to Turasy - bezczelne chamstwo za nic majace zasady i kulture!!!bez zadnych skrupulow wcinajacy sie w kolejke na "obcierke"!!!
    tak sobie siedze nad mapa i planuje juz wyjazd na przyszly roku,hahaha bo oczywiscie cala rodzina polknelismy bakcyla bulgarskiego a przede wszystkim zakochalismy sie w RAKIJI-D
    czy zna ktos dobra trase,ktora pozwoli nam ominac Serbie i przejechac przez Rumunie na krotszym odcinku???znajomi Bulgarzy polecali droge przez Sofie i dalej na Vidin i zachodnia Rumunie ...czy jechal ktos tamta trasa???a moze jakies inne alternatywne trasy???
    opcja:samolot - nam nie odpowiada...jestesmy zdecydowani na ponowny EuroTrip o

pozdro z Morza Polnocnego (troche dmucha dzisiaj!!!)

Przykre,>

Komentarz

witam. takze jedziemy samochodem pod koniec lipca do St.Vlas. my startujemy z olsztyna, wiec chyba bede musial jechac przez ukraine ? i dalej przez rumunie. co mozna zwiedzic po drodze i czy lepiej jechac inna trasa ? pozdrawiam.

Komentarz

sprawa trudna jaka trasa jest najlepsza, ja byłem 3 razy a jechałem z Kołobrzegu więc kierunek ten sam, wszystkie trzy wyjazdy były mniej więcej tą samą trasą- Kołobrzeg Kraków Rabka Zdr. i granica Chyżne dalej przez Słowację- Dolny Kubin, Banska Bystrica do Zvolenia i tam nocleg, z Kołobrzegu wyjazd późnym wieczorem z uwagi na dzieciaki bo nocą śpią i jest spokój w Zvoleniu byłem w godzinach przedpołudniowych dnia następnego, zakwaterowanie basenik jakiś drobne zakupy, następnego dnia wcześnie rano wyjazd kierunek na granicę z Węgrami Sachy-Hont i dalej na Budapeszt i Szeged i granica z Rumunią w Nadlac i tu jest problem bo się stało od 1 do 3 godzin choć teraz nie wiem bo już ciut czasu upłynęło byłem w Bułgarii w 2003 2004 i 2005 od tego czasu weszliśmy do UE więc może być tylko lepiej na granicach wtedy była odprawa celna i graniczna dziś pewnie jest o niebo lepiej, dalej Rumunia- Arad Deva Sibiu (warto przejechać trasa transylwańską lub zahaczyć o zamki Draculi w Transylwani ale wtedy konieczny nocleg) Pitesti Bukareszt obowiązkowo obwodnica, Ruse a dalej kierunek na Varne lub Burgas, w tym roku mam zamiar powtórzyć po latach Bułgarię i wchodzą dwa warianty trasy (lub stara trasa sprzed lat):
        Szybki- Kołobrzeg Berlin Drezno Praga Brno Bratysława Budapeszt Szeged Novi Sad Belgrad Nis Sofia i dalej nad morze, prawie same autostrady szybko wygodnie ok 24-25 godzin wiec nocleg potrzebny po drodze choć na 2 kierowców dobrym autem można bez noclegu ale wszystko zależy ile będzie urlopu i czy trzeba się będzie spieszyć, choć ta trasa jest drogo bo dużo opłat, łącznie jest 2400 km do Primorska
        Ekonomiczny- Kołobrzeg Łódz Krosno i tu obowiązkowo nocleg, Dukla Strażska i dalej przez Słowację i Węgry kierunek na Rununię Zalau i Cluj Napako dalej na Brasow i Constante i granica z Bułgaria a dalej wiadomo wzdłuż wybrzeża, łącznie jest 2250 km do Primorska i 36 godzin jazdy
        Zrobiłem małą symulację kosztów tak dla orientacji z uwzględnieniem paliwa dla diesla i wszystkich opłat które trzeba ponieść bez noclegu:
        szybka ok 1950 zł
        ekonomiczna ok 1400 zł (podobnie koszt przedstawia się dla tej trasy z 2003,4 i 5 r.

Komentarz

oczywiście to koszty w obie strony z uwzględnieniem winiet i czasu ich obowiązywania oraz opłat na bramkach

Komentarz

a co sadzicie o trasie : http://krupnik.pl/galeria/najlepsza.droga.do.bulgarii?& . przez ukraine odpuszczam.

Komentarz

pawelolsztyn Napisał(a):
              -------------------------------------------------------
              > a co sadzicie o trasie :
              > http://krupnik.pl/galeria/najlepsza.droga.do.bulga
              > rii?& . przez ukraine odpuszczam.

też o nie myślałem bo jest krótka, jednak proponuje rozważyć zamiast na Russe puścić się z Bukaresztu na Constantei i wjechać do Bułgarii przez Negru Voda, czytałem że jest na tym docinku spory kawałek autostrady i drogi są dobre a po za tym mniejszy tłok na granicy a dalej wzdłuż wybrzeża

Odnosząc się do poprzedniej wypowiedzi po ****izie map a szczególnie na podstawie relacji innych co już jechali rezygnuje z wariantu serbskiego (warto przeczytać link niżej)
              http://forum.gazeta.pl/forum/w,789,106879238,,Trasa_przez_Serbie.html?v=2
              głównie z uwagi na to że będę jechał na początku sierpnia czyli w szczycie sezonu, optymalna trasa to: Kołobrzeg Berlin Drezno Praga Brno Bratysława Budapeszt Szeged i granica z Rumunią a dalej normalnymi drogami Arad Sibiu Bukareszt i albo na Ruse albo na Constante

Komentarz

A brał z Was ktoś pod uwagę opcję z samolotem zamiast samochodu ? Patrzyłem na jakieś oferty [url=http://www.tanie-latanie.net/tanie-loty/Bu%C5%82garia]lotów[/url] i norwegian wygląda bardzo przyjemnie. Zastanawiam się czy nie będzie wygodniej w ten sposób...? Widziałem nawet [url=http://www.sky4fly.net/news/376,tanie-loty-bourgas.html]informację[/url] wizzaira o otwarciu połączeń do Bourgas w okresie wakacji.

Komentarz

Ahoy,juz zwatpilem, ze ktos sie tu odezwie!!! A tu prosze - niespodzianka(:P)
                  Nawet ziom z KolobrzeguIII
                  Rozpatrywalem trase przez Vidin ale warunek jest jeden - trzeba Dunaj przekraczac w ciagu dnia!Koles z Rumunii sprawdzil to dla mnie - prom w nocy nie kursuje :X a most dopiero w budowie-bedzie gotowy pod koniec tego roku!!!Jesli tak wycyrkluje to moze pojedziemy ta trasa!!!Zawsze cos nowego...
                  Czytalem tego linka - na granicy z Serbii na Wegry-koszmar!!!
                  Ale ktos zapodal,ze przez Tompa sa mniejsze kolejki!!!
                  Tak czy inaczej jesli przez Serbie to pamietajcie o Zielonej Karcie!!!Rok temu mialem spontana by wracac przez Serbie i zapomnialem o tym!Na szczescie serbscy pogranicznicy nie sprawdzili przy wjezdzie ale wiem,ze na granicy trzeba zaplacic 105 Euro a mandat za "niemanie"B) wynosi 500 euraskow!!!
                  pozdro i do zobaczyska w St.Vlasie

Komentarz

witam,
                    wybieram się ze Śląska samochodem do St.Vlas. wyjazd 20.08 nad ranem. Planuję nocleg w Rumunii. Jest szansa znaleźć coś w motelach bez rezerwacji? Może jedzie też ktoś w tym terminie?

Komentarz

witam
                      wybieramy się ze Podbeskidzia do Vlas lub Bjala wyjazd 20.08.wieczorem przez Namestovo czy ktos jedzie w tym terminie nocleg Wegry lub Rumunia
                      kontakt
                      kajtek711 @wp.pl

Komentarz

witajcie, niewiem czemu chcecie jeździć przez dziurawą Rumunie ?

Ja wróciłem 3 dni temu i jechałem trasa Katowice - Słowacja - Węgry (budapeszt) -PIERWSZA GRANICA KOLEJKA NA 30MINUT - Serbia (belgrad)- DRUGA GRANICA KOLEJKA NA 20MINUT - Bourgas - Sozopol

Trase obskoczyłem w 18h na jednego kierowce ale miałem dużo postoi i jechałem dość powoli (oczy się zamykały więc tak do 150km/h autostradami na węgrzech i serbii, w bułgarii już droga lipna więc jedzie się powoli)

Komentarz

Trwa
                        X