Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Do Bułgari z paszportem?

Przerwany
X
 
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

 • Do Bułgari z paszportem?

  Witam. Mam pytanko: czy nieletni, wyjeżdżający na kolonię do Bułgarii potrzebują paszportu?

 • #2
  absolutnie nie, Bułgaria jest w UE, wiec na dowód można przekroczyć granice, no chyba że dzieci będą mieć organizowaną wycieczkę do Istambułu/ Turcji/ wtedy niezbędny będzie paszport.

  Komentarz


  • #3
   ABSOLUTNIE TAK .Moje dziecko wyjeżdżając w lutym naobóz da Słowacjii miało sprawdzany paszport. A nieletni nie ma dowodu tożsamości.

   Komentarz


   • #4
    nieletni który nie ma dowodu osobistego ;-))) potrzebuje koniecznie paszport
    tak samo do Bułgarii jak i do Niemiec ;-)

    Komentarz


    • #5
     emka.j napisał(a):

     > ABSOLUTNIE TAK .Moje dziecko wyjeżdżając w lutym naobóz da
     > Słowacjii miało sprawdzany paszport. A nieletni nie ma dowodu
     > tożsamości.

     .. a kto ten paszport sprawdzał skoro na polsko-słowackiej granicy nie ma posterunków kontrolnych ... ??? ... ;-)))

     Komentarz


     • #6
      sprawdzali i to o dziwo polska służba graniczna

      Komentarz


      • #7
       .. kobieto ... spróbuj zrozumieć że od 1 stycznia polska należy do strefy Schengen i NIE MA , poprostu NIE MA żadnych kontroli granicznych na granicach z innymi państwami tej strefy .. NIE MA posterunków granicznych ..
       .. granicę ze Słowacja możesz sobie przekraczać w dowolnym miejscu .. gdzie chcesz .. rozumiesz to .. ???

       Komentarz


       • #8
        Bulgaria nie należy do tej strefy i dokumenty są sprwadzane na granicy. Podobnie jest w Rumunii. Jadąc do Niemiec czy Slowacji musisz mieć dokumenty bo policja lub straż graniczna może chcieć sprawdzić dokumenty w każdej chwili i w każdym miejscu w danym kraju.

        Komentarz


        • #9
         to że Polska , Słowacja czy Niemcy należą do strefy Schengen i nie potrzebny jest paszport czy dowód aby tą granicę przekroczyć (nawet dzieci) bo nie ma posterunków celnych o niczym nie świadczy ;-))) W każdym z tych państw policja może Cię wylegitymować i żądać pokazania dokumentu tożsamości. Jak nie masz to .... koniec podróży.
         Natomiast Bułgaria, Rumunia jeszcze do te strefy nie należy i co zrobi dziecko na granicy z Bułgarią ??? spędzi kolonie na granicy ? bo do Bułgarii go nie wpuszczą bez paszportu

         Komentarz


         • #10
          Dziecko nieletnie musi posiadać dokument.Wcale nie musi to być paszport!!!Może to być na przykład tymczasowy dowód osobisty.O wydanie takiego dowodu wnosi rodzic albo opiekun.Aby dziecko mogło otrzymać taki dokument musi mieć ukończone 13 lat.Myśle że to tańszy sposób bo wyrobienie dowodu osobistego kosztuje chyba zdecydowanie mniej.Nie słuchaj że musi posiadać koniecznie paszport nawet w krajach UE bo to nie jest prawda.Jeżeli bedzie miało taki dowód to w krajach należących do Unii Europejskiej nie spotka go problem.

          Komentarz


          • #11
           niedlugo Bułgaria wejdzie do strefy Schengen i bedzie mozna latac bez kontroli paszportowej.. tylko nie wiadomo kiedy (na wikipedi jest napisane ze w 2011)

           Komentarz


           • #12
            Wszedzie trzeba miec paszport lub nowy dowod (dzieci koniecznie paszport) - to ze jestesmy w UE i w strefie Schoengen nie uprawnia nas do nieposiadania dokumentu tozsamosci. Nie ma kontroli granicznej, ale sa kontrole tego typu wewnatrz kraju. Np w Niemczech bardzo czesto zaraz za granica zatrzymuja i kieruja do hangarow do kontroli. To samo jest w Holandii czy innych krajach. Nie jest to czeste ale jednak sie zdaza. Nie ma dokumentu - koniec podrozy. Nie wprowadzajcie wiec w blad nikogo. Jesli ktos nie wie niech nie pisze. Poza tym do Bulgarii jedzie sie tez przez Serbie (trasa zalezy od biura) wiec tam paszport jest wymagany. Poza tym, kto wybiera sie bez dokumentu tozsamosci poza granice swojego kraju??

            Komentarz

            Trwa
            X