Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Pekin i okolice

Przerwany
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

 • Pekin i okolice

  Widzę, że wątek wakacji w Chinach ostatnio był trochę zaniedbany. Dlatego też postaram się go trochę odświeżyć i dodać pęk nowych informacji.

  Chiny z polskiego punktu widzenia są postrzegane jako państwo komunistyczne z dziedzictwem kulturowym kojarzonym głównie z systemem piśmiennictwa, Wielkim Murem, Zakazanym Miastem w Pekinie oraz Terakotową Armią w Xian. Jednakże procesy rozwojowe jakie tam zaszły w ostatnich latach spowodowały, że jest to państwo nowoczesne z jednym z najlepiej rozwiniętych systemów transportowych na świcie (lotniska, autostrady, system szybkiej kolei) oraz modernistycznymi miastami. Dlatego też stały się one również bardzo atrakcyjne turystycznie, gdyż miejsca warte odwiedzenia stały się bardziej dostępne dla każdego, kto niekoniecznie dysponuje długim urlopem. Niemniej jednak Chiny warto poznawać etapowo, przyzwyczajać się do specyfiki tego państwa i odkrywać nie tylko popularne dla turysty "zachodniego" atrakcje, ale również szukać kontaktu z pięknem przyrody, gdzie przeplata się ona z charakterystyczną chińską architekturą i dorobkiem kulturowym w postaci klasztorów, świątyń reprezentujących różne religie itp..

  Dla zainteresowanych stworzyłam kanał na którym postaram się pokazać miejsca inne niż ogólnie znane, a które są warte wysiłku organizacyjnego ich zobaczenia.
  If you think that visit China means to see only the Forbidden City in Beijing or Terra-cotta Army in Xian than you really need to subscribe my channel. I try...

 • #2
  Kiedy przebywacie w Pekinie i macie dość zatłoczonych ulic i przeludnionych miejsc turystycznie atrakcyjnych ciekawą opcją jest wybranie się do Strefy 789 (Beijing 789 Art Zone). Jest to przekształcona dzielnica przemysłowa w miejsce, które skupia społeczność artystyczną tego miasta. Rządzi tam sztuka współczesna z chińskim charakterem Możecie tam znaleźć wiele inspiracji oraz tła dla fajnych fotek, które urozmaicą wasze albumy!!!
  Poniżej link do filmiku który nagraliśmy podczas naszej wizyty:

  youtu.be/jFnTNNCYnRM

  Komentarz


  • #3
   Piwnica Browar,
   z waszych filmików najbardziej lubię ten
   piękne okoliczności przyrody!

   https://youtu.be/jh5fNuOqi2I

   Komentarz


   • #4
    Dopiero dzisiaj trafiłam na ten Wasz filmik, pewnie woda w strumieniu była lodowata

    https://www.youtube.com/watch?v=pzbsbfDljvk

    Komentarz    Zobacz także

    Przerwany

    Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Chiny, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
    Trwa
    X