Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Pytajcie

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Pytajcie

Wróciłam dziś z Baska Voda. Pytajcie. Byłam 12 dni bez żadnego biura, a potem jeszcze 3 dni Włochy

Opaliłaś się ?

Komentarz

Tak, choć nie była to pogoda, o której marzy się na wakacje

Komentarz

Witaj Napisz jaką jechałaś trasą ile czasu koszt przejazdu(winiety itd.)

Komentarz

A gdzie dokładnie nocowałaś??

Komentarz

ile jest km z Baska Voda do Makarskiej? Czy jest możliwa wycieczka spacerowa do tego miasteczka czy raczej zbyt daleko?

Komentarz

Z Baśki do Makarskiej jest 10 km.

Komentarz

Jechałam z Krakowa.Chyżne, Bratysława, Wiedeń, potem Słowenia i na autostradę na Split. Wyjechaliśmy o 18, a dojechałam na 11.30.W tym ok. 1 godz poszła na tankowanie itp. Winieta słowacka 300 na miesiąc, austriacka 7.6 E na 10 dni.Na Słoweni za autostradę 0,8 E, a na Chorwacji 3 E.Mieszkanie znalazłam w ciągu 20 min. W agencji turystycznej powiedzieli za 2 pokoje z klimatyzacją 80 E za dobę, a ja znalazłam mieszkanie - 2 osobne pokoje, 2 łazienki, duża kuchnia, klima, tv za 60 E, jakieś 150 m od morza.

Komentarz

Cześć. Wybieram się w sierpniu do Breli, miejscowości sądiadującej z Baska Voda. Mozesz doradzić,: 1) gdzie sa najładniejsze plaże (tzn. nie zatłoczone, z czysta wodą), 2) gdzie najlepiej wybrac się żeby coś zjeść i jakie sa ceny (np. pizza) 3) gdzie najlepiej pójśc się zabawić (jakaś dyskoteka) 4) co doradziśz żeby najlepiej wziąść z Polski (jakies jedzenie, napoje, bo np. są tam droższe?) Z góry bardzo dziękuję

Komentarz

A co było nie tak z pogodą? Wydaje sie że pogoda w tamtym rejonie to raczej pewnik!

Komentarz

~labcia napisał(a):

> > 1) gdzie sa najładniejsze plaże (tzn. nie zatłoczone, z czysta
                      > wodą),
                      > 2) gdzie najlepiej wybrac się żeby coś zjeść i jakie sa ceny
                      > (np. pizza)
                      > 3) gdzie najlepiej pójśc się zabawić (jakaś dyskoteka)
                      > 4) co doradziśz żeby najlepiej wziąść z Polski (jakies
                      > jedzenie, napoje, bo np. są tam droższe?)
                      >
                      >trudno mi powiedzieć coś na temat plaż, bo raczej nie zwiedzałam Chorwacji (dziecko).Plaża w Makarskiej mi się np. nie podoba,bo łączy się z parkiem(ale to moja subiektywna opinia-oni się zachwycają). WB.Voda plaża jest dość fajna.Pizza kosztowała 30 kun normalna i 32 kuny duża.
                      Lody - 1 porcja(naprawdę duża) 5 k;piwo ok.12 k, drinki od 25 k;cola 12 k.
                      Co do dyskotek to nie mam orientacji (dziecko!!!). Wszyscy biorą z Polski napoje-kilka zgrzewek i jakieś wędliny, najlepiej próżniowo pakowane. Ja miałam krakowską suchą, szynkę konserwową, kiełbasę wąską (zapakowaną), bo wzięliśmy grila elektrycznego.W większości kwater są miejsca na ogrodach na grila.Miałam ser wędzony, jakieś puszki rybne. 2 l coli kosztuje tam prawie 9 zł. Mała paczka chipsów 6 zł.Kilo szynki prawie 60 zł. Byłam już drugi raz, więc wiedziałam, co brać. Nie tylko Polacy mieli swoje jedzenie.Podobnie Czesi, Słowacy,Bośniacy.Tam jest drogo.Kilo brzoskwiń, nektarynek czy winogron 20 k.Miałam też kilka zup w proszku i gorących kubków.Ogólnie nie ma sensu brać dużych ilości, bo nie chce się jeść; najlepiej tak wszystkiego po trochu.Jeżeli jedziesz samochodem, to fajną rzeczą jest lodówka.

Komentarz

Tak myśli większość, ale sama się przekonałam, że to nie jest prawda. W momencie przyjazdu do miasta lunął niesamowity deszcz. Czegoś podobnego nie widziałąm.W ciągu 5 minut wszędzie było wody po kostki. Po godzinie ani śladu.Suchuteńko.Następne 2 dni cały czas zachmurzone. I pytanie iść na plaże czy nie.Ale co robić. Potem 3 dni ładnej pogody, choć małe chmurki były. Potem kilka dni takich,że przed południem upał, a ok.15-16 zaczynałą padać i trzeba było się zbierać z plaży. Byłam 2 tyg i choć się ładnie opaliłam, to przyznam, że nie takiej pogody się spodziewałąm.W ub roku byłam w Turcji i nie ma porównania.Tam się zapomina jak wyglądają chmury. Jakaś przelotna burza może się zdarzyć wszędzie.Nie jest jednak przyjemnie, gdy wszyscy od rana wpatrują się w niebo, albo po wyjściu z wody się ubierają, bo jest zimno. To mamy w Polsce przecież.Dużym plusem jest oczywiście to, że tam pogoda się szybko zmienia.Gdy od rana czarne chmury, to większość jest przekonana,że to na cały dzień, a wystarcza godzina i robi się upał.
                        Chorwacja jest przepiękna i choć nie zamierzam się tam wybierać przez kolejne wakacje, to muszę przyznać, że wiele traci ten kto tam nie jedzie. Byłam już w kilku krajach, ale takich widoków i krajobrazów nie ma chyba nigdzie. Polecam.

Komentarz

Wybieram sie jutro ,z rodzina mieliśmy jechac do Czarnogóry ale za duz sie naczytałem na forum i rezygnuje jesli możesz daj namiar na te kwatery lub tel to porozmawiamy lu odpisz na mojego maila rycho1960 @o2.pl

Komentarz

chętnie, ale muszę poszukać tego adresu.Jak tylko znajdę, poślę ci.A kiedy jedziesz?

Komentarz

sorry za głupie pytanie.Trzeba dokładnie czytać

Komentarz

Trwa
                              X