Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Przereklamowana Dalmacja

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Przereklamowana Dalmacja

Wróciłam z 10-cio dniowego pobytu w Makarskiej. Nie chcę nikogo urazić ale uważam, że Chorwacja może podobać się wyłacznie temu, kto nigdzie indziej nie był... To piękny kraj, fakt, ale taki nijaki: bez włansej kultury, muzyki, kuchni, klimatu! Riwiera Makarska to kąpieliski pełne tandetnych suwenirów, grill-barów i beznadziejnie wygórowanych cen. Nam pobyt zszedł w samochodzie - zawzięcie poszukiwaliśmy czegoś godnego zobaczenia, miejsca z \"duszą\", prawdziwej Chorwacji. Wróciliśmy do domu z poczuciem zawodu, biedniejsi o ponad 4.000 zł, zauroczeni jedynie Dubrownikiem i ... Wenecją. Ale jeśli ktoś ma ochotę na konkretne informacje (kwatery, ceny, LPG) to służę pomocą :-)))

.. de gustibus non est disputandum .. ;-)

Komentarz

est powinno być na końcu jako orzeczenia(bez obrazy).

Komentarz

.. www.słownik-online.pl/kopalinski .. .. oczywiście bez obrazy .. ;-))))

Komentarz

Bez obrazy - ale "de gustibus non est disputandum" jest dobrze Wiem, co piszę - jestem filologiem klasycznym. Por. szyk u Cezara: "Gallia est omnis divisa..." (jeśli o szyk Ci chodzi). Pozdr. dla wszystkich jeszcze znających łacinę

Komentarz

.. pozdrawiam Elwiro .. i dziekuję .. ;-)))

Komentarz

Do Budziula: Mam całkiem inne odczucia a zwiedziłam już dużo krajów. Nie jest łatwo znaleźć równie piękne widoki jak na Makarskiej Riwierze. Chorwacja - kraj bez własnej kultury, kuchni, muzyki ??? Nie zgodzę się z tym - nigdy!

Komentarz

... no bo to nie prawda .. ;-)

Komentarz

A wracając do Makarskiej... Byłam tam 12 dni na przełomie lipca i sierpnia br. Chorwacja podobała mi się, mimo że BYŁAM gdzies indziej (Francja, Włochy, Grecja, Hiszpania, Portugalia, Tunezja, Turcja, Wielka Brytania). Widoki w Dalmacji są bardzo ładne- cudny kolor wody, góry. Plaże bardzo małe i ciasne i to mi się nie podobało. Czy to kraj nijaki, bez kultury, bez muzyki bez kuchni... Nie zgodziłabym się. Klimatu faktycznie nie ma, przynajmniej ja go nie czułam. Nie wiem cztm są dla was miejsca godne zobaczenia... Dla mnie są to przepiękne Jeziora Plitvickie, mniej piękne ale ciekawe wodospady Krka, piękny Dubrownik, urocza wyspa Korcula (wspaniały rejs!), piękna plaża złoty róg. Trogir też jest sympatycznym miastem... Urlop był miły, spędziłam fajny czas, ale mówić że jest przeraklamowana to juz przesada.... To bardzo tanie wakacje w ładnym, ciepłym miejscu. [%sig%]

Komentarz

Trudno się z tym zgodzić!!!!!!!!!!!!! Brednie

Komentarz

No cóż, jestem tu widzę osamotniona w swojej opinii... Wybrałam w tym roku Chorwację w dużej mierze z powodu "ochów" i "achów" na forum i po prostu trochę się rozczarowałam... Marzyłam o zapachu oleandrów i oliwek, szumie fal w dzikiej zatoczce i takich tam innych romantycznych, śródziemnomorskich klimatach... A toczyłam boje o kawałek kamienia pod ręcznik na nieludzko zatłoczonych "plażach" i maltretowałam żołądek na przemian pizzą i frytkami. Myślę, że tak naprawdę Chorwaci nie odnależli się jeszcze po wojnie bałkańskiej, skupili się na szybkiej odbudowie kraju i podreperowaniu budżetów domowych. Dla przepięknych widoków, rewelacyjnej autostrady, czystej wody i Dubrownika - moje duże TAK! Dla wściekle błękitnych delfinów na straganach, grill-barowego menu, piekielnie drogich ryb i napojów i tłumu polsko-czesko-bośniackiego - NIE! Nie bądźcie kochani tak strasznie bezkrytyczni :-))). Pozdrawiam wszystkich!

Komentarz

witam chciałbym się dowiedzieć jakie są w tej chwili ceny lpg w chorwacji oraz jak wyglada samo tankowanie na chorwacji ewentualnie na słowacji i węgrzech , chodzi mi o to czy trzeba uzywać do zatankowania gazów jakiś reduktorów bo słyszałem że w niektórych krajach europy trzeba takowe mieć na wyposażeniu jeżeli chce się bez problemów zatankować.

Komentarz

budziul napisał(a):

> No cóż, jestem tu widzę osamotniona w swojej opinii... Wybrałam
                          > w tym roku Chorwację w dużej mierze z powodu "ochów" i "achów"
                          > na forum i po prostu trochę się rozczarowałam... Marzyłam o
                          > zapachu oleandrów i oliwek, szumie fal w dzikiej zatoczce i
                          > takich tam innych romantycznych, śródziemnomorskich
                          > klimatach... A toczyłam boje o kawałek kamienia pod ręcznik na
                          > nieludzko zatłoczonych "plażach" i maltretowałam żołądek na
                          > przemian pizzą i frytkami. Myślę, że tak naprawdę Chorwaci nie
                          > odnależli się jeszcze po wojnie bałkańskiej, skupili się na
                          > szybkiej odbudowie kraju i podreperowaniu budżetów domowych.
                          > Dla przepięknych widoków, rewelacyjnej autostrady, czystej wody
                          > i Dubrownika - moje duże TAK! Dla wściekle błękitnych delfinów
                          > na straganach, grill-barowego menu, piekielnie drogich ryb i
                          > napojów i tłumu polsko-czesko-bośniackiego - NIE! Nie bądźcie
                          > kochani tak strasznie bezkrytyczni :-))). Pozdrawiam
                          > wszystkich!
                          Może czeba było wybrać jakąś mniejszą miejscowość, niekoniecznie Makarską, bo zgadzam się, że jest to duży i gwarny kurort. A jeśli już to nie jechać w szczycie sezonu. Ja byłam w Tucepi i jestem bardzo zadowolona Takich miejsc, jakich szukałaś, jest w Chorwacji mnóstwo. Pozdr.
                          P.S. Oleandry i oliwki w zasadzie nie mają żadnego zapachu

Komentarz

Podpisuję się pod Twoją wypowiedzią. Wybierając miejsce pobytu trzeba je dostosować do oczekiwań. Jeśli szuka się spokojnych, uroczych miejsc nie wybiera się pobytu w zatłoczonych kurortach, do których w Chorwacji zalicza się Makarska.

Komentarz

O Boże "czeba" Oczywiście trzeba miało być.

Komentarz

Trwa
                              X