Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Ewatur - Chorwacja OK

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Ewatur - Chorwacja OK

Biuro Ewatur OK. Wywiązali się z wszystkiego co bylo w programie. Nie mamy zastrzeżeń. Polecam wszystkim wyjazd do Chorwacji, ale trzeba mieć sporo szmalu. Za to wrażenia niezapomniane. Opisuję po koleji moje wrażenia z Chorwacji. A zdjęcia są do zobaczenia pod adresem http://izabelix.fotosik.pl/albumy/60325.html 1-2 dzień - Jazda autobusem była znośna - 19 godzin (były objazdy w Austrii). Wylądowaliśmy na Istrii w Porec-Zelena Laguna w Hotelu ** Delfin. Standard średni, ale czysto. Sprzątanie codziennie, ręczniczki zmieniane codziennie. Jedzenie - duży wybór i bufet, więc bez zastrzeżeń. Basen w hotelu, no i balkon. Do morza 3 minutki. Adriatyk ciepły i przejrzysty. 3 dzień - Zwiedzaliśmy Kanał Limski i miasteczko Rovinj. Bardzo urokliwe miejsca. Rovinj - miasteczko z wąziutkimi uliczkami, suszące się pranie, super! Spotkaliśmy tam parę z Polski, która pojechała w ciemno i wynajęli kwaterę - sypialnia, salon, kuchnia, łazienka za 30 Euro/dzień. Dygresja - ceny w Chorwacji wysokie. Piwo w knajpie 7-11 zł, w sklepie ceny podobne. Wino najtańsze około 20 zł, chyba, że kupowane na targu z kadzi - wtedy 6-7 zł za litr - dobre. Pizza 20 zł lub więcej, ceny w restauracjach ponad nasze możliwości finansowe, ale są Konoby - niżej niż restauracja, z ichnim jedzonkiem, ceny znośne około 40 zł za danie (ryba, frytki, sałatka). 4 dzień - Wyprawa do Porecza. Miłe miasteczko z dobrze zachowaną starówką i bazyliką Eufrazjana wpisaną na listę Unesco. Warto wyrać się wieczorem... Ceny na Istrii wyższe niż w Dalmacji (z wyłączeniem Makarskiej). 5 dzień - zwiedzamy uroczy Zadar. Te wszystkie miasta sa takie klimatyczne... Niestety padał deszcz i zdjęcia wyszły słabsze. Warto zobaczyć Zadar. Zmiana hotelu na hotel Medena pod Trogirem w Seget Donji (za miasteczkiem). Oczywiście znowu moloch na 1500 ludzi. Niby ***, ale standard niższy niż ** na Istrii. Jedzenie OK, czysto, ręczniki codziennie zmieniane, pościel co 2 dni, ale standard średni. Trafilismy na kiepski pokój - parter, brak

Bardzo fajnie napisane :-) A zdjęcia super na Twojej stronce. Zaczynam się łamać co do wakacji w przyszłym roku....jak uda nam się znaleź jakiś fajny hotelik z wyżywieniem, to kto wie...hihi

Komentarz

pogratulować udanego wyjazdu i bez narzekania.....fajnie się czyta...a zdjęcie superowe są....pozdr. [%sig%]

Komentarz

Katka i Matti - na Was zawsze można liczyć! Dzięki! [%sig%]

Komentarz

aż się łezka w oku kręci... bardzo ładne zdjęcia... pozdrawiam ala

Komentarz

Sympatyczne fotki, częstymi momentami świetnie kadrowane. Niestety aparatos czasami nie dawał rady (wybaczcie, ja staram się robić możliwie najlepsze własne foty, a często i tak jestem niezadowolony, mimo że się wszyscy zachwycają - po prostu wysokie wymagania ). Cieszę się, że się urlop udał. Ja raczej Chorwacji nie odwiedzę, bo wiem powiem szczerze, że nie przekonała mnie ona. Niby ładnie, niby ciekawe miejsca, ale jakoś tak serduszko nie zabiło. Mam wrażenie, że to bardziej w kierunku turystyki kraj od podstaw niż sam z siebie. Czegoś mi brakuje w Chorwacji, którą dzięki Was mogłem zaocznie zobaczyć Pozdrawiam serdecznie

Komentarz

Marcin, warto zobaczyć Chorwację. Wiesz, że trochę widziałam i uważam, że warto... To prawda, że jest to kraj trustyczny. Po wojnie próbuje się odbić, ale u nich jak u nas - korupcja, układy, bezrobocie 20%... więc chwilowo kraj turystyki, aby się dobrze sprzedać. Szczerze mówiąc następnym razem nie wybrałabym się do takich hoteli-molochów w miasteczkach turystycznych, ale w małych miasteczkach-wioskach, gdzie jest klimat (np. Seget Donji, Primosten, Rovinj). Aparat nie dał rady - niestety (i tak zrobił dobre zdjęcia). Te kolory w rzeczywistości i te kontrasty! Chorwacja nie powala na kolana, ale są tam piękne miejsca. Niestety my mieliśmy mało czasu i nie było kiedy wbić się w klimat Chorwacji. Niestety zdjęcia nie mogą oddać wszystkiego - Split na zdjęciach jest szary i nudny, a na żywo cudownie klimatyczny. Jak będę miała zdjęcia w komplecie to znajdę te z hotelami i wbiję ocenę hoteli na Twojej stronie. [%sig%]

Komentarz

Witam. Fajny opis. I co dziwne, bez narzekania. Hej.

Komentarz

Dzięki! A na co narzekać? To były fajne wakacje i dokładnie wszystko tak jak miało być. A Chorwacja ładna... [%sig%]

Komentarz

Wakacje sa po ta aby odpocząć i mile wspomninać. Przecztaj wypowiedzi niektórych osób, to jest szok. Wszystko nie tak poczynając od braku bułki w Turcji poprzez schabowego w Egipcie, do autobusu z antenka w Grecji. Dlatego takie wspomnienia jak Twoje aż sie chce czytac.

Komentarz

ziutekgd napisał(a):

> Wakacje sa po ta aby odpocząć i mile wspomninać. Przecztaj
                      > wypowiedzi niektórych osób, to jest szok. Wszystko nie tak
                      > poczynając od braku bułki w Turcji poprzez schabowego w
                      > Egipcie, do autobusu z antenka w Grecji. Dlatego takie
                      > wspomnienia jak Twoje aż sie chce czytac.

Bo ludzie czepiają się o brak bułki, a nie widzą pysznych rogalików... Ja wiem, że niektóre osoby rzeczywiście źle trafiły, ale my zawsze sprawdzamy lub godzimy się na jazdę w ciemno za małe pieniądze. Trzeba wiedzieć na co można liczyć. Czekam na te wakacje przez rok, więc jestem szczęśliwa jak udaje mi się wyjechać w piękne kraje.

[%sig%]

Komentarz

bardzo mądrze powiedziane...my też tak mamy...i może dlatego jeszcze nigdy się nie nacieliś...odpukać oczywiscie

[%sig%]

Komentarz

Marcin!

> Marcin, warto zobaczyć Chorwację. Wiesz, że trochę widziałam i
                          > uważam, że warto... To prawda, że jest to kraj trustyczny. Po
                          > wojnie próbuje się odbić, ale u nich jak u nas - korupcja,
                          > układy, bezrobocie 20%... więc chwilowo kraj turystyki, aby się
                          > dobrze sprzedać.
                          > Szczerze mówiąc następnym razem nie wybrałabym się do takich
                          > hoteli-molochów w miasteczkach turystycznych, ale w małych
                          > miasteczkach-wioskach, gdzie jest klimat (np. Seget Donji,
                          > Primosten, Rovinj).
                          > Aparat nie dał rady - niestety (i tak zrobił dobre zdjęcia). Te
                          > kolory w rzeczywistości i te kontrasty! Chorwacja nie powala na
                          > kolana, ale są tam piękne miejsca. Niestety my mieliśmy mało
                          > czasu i nie było kiedy wbić się w klimat Chorwacji.
                          >
                          > Niestety zdjęcia nie mogą oddać wszystkiego - Split na
                          > zdjęciach jest szary i nudny, a na żywo cudownie klimatyczny.
                          >
                          > Jak będę miała zdjęcia w komplecie to znajdę te z hotelami i
                          > wbiję ocenę hoteli na Twojej stronie.

[%sig%]

Komentarz

Komentarz

dominikk napisał(a):

>
                              No to dodam parę słów i pytań. Opis wycieczki piękny , aż naprawde chce się tam pojechać. Nie byłam jeszcze w Chorwacji , chociaż kilka razy chorwacja była w planach ale w końcu zwykle padło na Egipt albo Grecję. Ale na pewno się tam wybiorę.Z biurem Ewatur byłam raz - w Paryżu. Rzeczywiście biuro jest dobre - wszystko było OK. Mały podróżnik jest chyba ze Szczecina, bo to biuro nasze -szczecińskie ? Mam pytanie do podróżnika -jak wygląda przeprawa przez Alpy? Wstyd się przyznać ,ale strasznie boję się tych górskich dróg, widoku tych przepaści......Chociaż są piękne (widoki) -ale oglądam je dopiero w domciu na video. No i Chorwacja rzwczywiście podrozała - słyszałam od znajomych - ale i tak pojadę>>>tylko co z tymi drogami? A może lepiej samolotem?

Komentarz

Trwa
                              X