Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

BRELA, BASKA VODA, POLEĆCIE COŚ

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• BRELA, BASKA VODA, POLEĆCIE COŚ

Witam, Wybieramy sie w 2 rodziny ( 2 dzieci 4 i 2 latka ) na Chorwację. Wybralismy Brele lub Baską Vodę. Bardzo, bardzo prosze, jeśli ktoś ma namiary na jakieś kwatery, apartamenty, lub chce sie podzielic jakimis uwagami na temat tych miejsocwości bardzo będę wdzięczna. Nie możemy znależć na necie żadnej kwatery, albo już cos zajęte albo cena kosmiczna. Co Wy na to żeby jechać tam w ciemno. Dziekuje serdecznie, pozdrawiam Aga467

aga467 napisał(a):

> Witam,
    >
    > Wybieramy sie w 2 rodziny ( 2 dzieci 4 i 2 latka ) na
    > Chorwację. Wybralismy Brele lub Baską Vodę.
    > Bardzo, bardzo prosze, jeśli ktoś ma namiary na jakieś kwatery,
    > apartamenty, lub chce sie podzielic jakimis uwagami na temat
    > tych miejsocwości bardzo będę wdzięczna.
    >
    > Nie możemy znależć na necie żadnej kwatery, albo już cos zajęte
    > albo cena kosmiczna.
    >
    > Co Wy na to żeby jechać tam w ciemno.
    > Dziekuje serdecznie, pozdrawiam
    > Aga467
    Witaj, najpierw co do jazdy w ciemno - ludzie jeżdżą tak, ale w tyle osób i z małymi dziećmi i do tego w szczycie sezonu, to bym jednak odradzała... Spróbujcie skorzystać z ofert biur podróży, albo choćby adriatica.net. Z rezerwacjami na własną rękę też jest ryzykownie, chyba że ktoś Wam da jakieś sprawdzone namiary. My np. mieliśmy zarezerwowany domek w Podgorze, miało być ok. 500 m od plaży a na miesjcu okazało się, że jest to co najmniej 2 km i na dodatek wysoko w górach, na kompletnym odludziu. W rezultacie wyszło nam szukanie w ciemno i nie poszło to tak łatwo, jeżeli się ma dość wysokie wymagania - np. żeby był parking, blisko morza, z balkonem i nie za drogo. W końcu wylądowaliśmy w hotelu w Tucepi. Co prawda siedzieli jacyś ludzie w Makarskiej przy drodze z tabliczkami "sobe" (pokoje), ale woleliśmy mniejszą miejscowość. W biurze turystycznym w Tucepi wolnych apartamentów w ogóle nie mieli...
    Teraz co do cen - niestety nie wierzcie pogłoskom, że w Chorwacji jest tanio, zwłaszcza na Makarskiej Riwierze. Mimo wszystko jedźcie, bo jest pięknie, ale czy nie możecie w innym terminie np. czrewiec lub wrzesień - byłoby łatwiej. Pozdr.
    Elwira

Komentarz

.. zarówno Baska Voda jaki Brela to bardzo dobry wybór .. Baska jest dużo większa, ze sporym portem, piaszczystą plażą i promenadą wysadzana palmami, niczym w Cannes .. ;-))) .. Brela jest malutka i wszystko w niej też takie miniaturowe, port, promenada itd .. bardzo fajne jest przejście nad samym brzegiem morza między tymi dwoma miejscowościami..
      .. my byliśmy w kompleksie Urania w Baskiej z TUI .. ale prawie codziennnie wieczorem chodzilismy na spacer do Breli .. ;-)
      .. warto, warto, warto ... !!!... ;-)))

Komentarz

Byłam w Baśce i wielu innych... Zawsze jedziemy w ciemno, teraz do Gradac.
        Nigdy nie szukam w necie, po co przepłacać, a nie wiadomo na co się trafi, lepiej zobaczyć niż ufać fotkom..
        W Basce mieszkałam przy Naputica 45, dość wysoko położona kwatera, droga z plaży to istna GOLGOTA, ale za to widok CUUUUUUUUUDO!!! Właścicielka bardzo miła, zostawiała nam dziennie świeże figi (te z drzewka owocowego Przekrój cenowy dość duży, ale da się znaleźć na miarę swojego portfela. Bardzo fajny bar na plaży w Baśce, polecam, niamsiu
        W zeszłym roku byliśmy w Podgorze - II połowa sierpnia, trzeba było się nabiegać żeby znaleźć fajną kwaterkę, a upał był niemiłosierny...
        Polecam Park Przyrodniczy BIOKOVO (na wysokości Podgory) ale trzeba się tam wybrać najpóźniej o 8 rano, potem jest ciężko wjechać.

[%sig%]

Komentarz

aga467 napisał(a):

> Witam,
          >
          > Wybieramy sie w 2 rodziny ( 2 dzieci 4 i 2 latka ) na
          > Chorwację. Wybralismy Brele lub Baską Vodę.
          > Bardzo, bardzo prosze, jeśli ktoś ma namiary na jakieś kwatery,
          > apartamenty, lub chce sie podzielic jakimis uwagami na temat
          > tych miejsocwości bardzo będę wdzięczna.
          >
          > Nie możemy znależć na necie żadnej kwatery, albo już cos zajęte
          > albo cena kosmiczna.
          >
          > Co Wy na to żeby jechać tam w ciemno.
          > Dziekuje serdecznie, pozdrawiam
          > Aga467

Zdecydowanie polecam Baśkę Vodę. Miejsowość przepiękna. Nie za duża, nie za mała. Wszędzie blisko, do sklepów, na pocztę, na targ owocowo-warzywny, dużo restauracji, kawiarni, wieczorami tańce w resauracjach przy plaży. Polecam "fish picnic" statkiem BIBE z Baśki Vody dna wyspę Hwar. Za nieduże pieniądze mozna zwiedzić wyspę, w cenie lancz (ryby, sałatki, chleb, wino, soki - ile kto może i chce. Brelę odradzam zwłaszcza z małymi dziećmi, bardzo stromo. Sam zjazd z magistrali do Breli jest bardzo stromy i na dodatek wąski i kręty. Chodzenia na plaże mimo, że asfaltową ulicą to też nielada wyczyn. Dlatego polecam Baśkę. My byliśmy w ubiegłym roku w ciemno, w tym roku też jedziemy w ciemno. Mam co prawda wizytówkę do gospodarzy z ubiegłego roku, dzwoniłam, ale cały lipiec i sierpien maja juz zarezerwowany. Jak chcecie jechac w czerwcu albo we wrześniu, to napisz, dam wam telefon.
          pozdrawiam

Komentarz

Baska Voda to super miejsce! Jednakże zdecydowanie odradzam Hotel Alem. Kiepskie warunki mieszkalne i okropne wyżywienie. Gorące posiłki w praktyce są chłodne i niesmaczne. Śniadania monotonne z przewagą mortadeli.

Komentarz

.. jak milo poczytać te posty .. i powspominać .. ;-))))

Komentarz

Jezeli można ,to proszę o adres lub nr.tel kwaterki w miejscowości Baśka Voda na adres czaja@player.pl. dzieki i pozdrawiam

Komentarz

Witaj MONIKA 73
                  witajcie, jak wszyscy na tym forum chce zapytać jak to jest z tą chorwacją?
                  Wybieramy sie w dwie pary na tydzien we wrzesniu, jakie tam są wtedy ceny? naprawde mozna wynając apartament 4 osobowy za 1000 zł/tydzień??? dla 4 osób? dajcie namiary na przystępne kwatery na Makarskiej Riwierze.
                  Pozdrawiam serdecznie Kasia

Komentarz

~kasiejka napisał(a): > Witaj MONIKA 73 > witajcie, jak wszyscy na tym forum chce zapytać jak to jest z > tą chorwacją? > Wybieramy sie w dwie pary na tydzien we wrzesniu, jakie tam są > wtedy ceny? naprawde mozna wynając apartament 4 osobowy za 1000 > zł/tydzień??? dla 4 osób? dajcie namiary na przystępne kwatery > na Makarskiej Riwierze. > Pozdrawiam serdecznie Kasia Witam! Z tą Chorwacją, to jest tak, że na prawdę warto tam jechać! Jak się pojedzie raz, to ciągnie tam jeszcze. My byliśmy w ubiegłym roku pierwszy raz. Trochę wcześniej jeździliśmy po świecie, ale Chorwacją byliśmy zachwyceni. Dlatego w tym roku jedziemy ponownie. Trochę żałuję, że dopiero w tamtym roku wybraliśmy się tam po raz pierwszy, bo chorwacja z roku na rok jest coraz droższa. Z cenami zmierza do Europy. Z tego co mówią ludzie, którzy od dawna tam jeżdżą, kiedyś na prawdę można było wypocząć tam za "grosze". Teraz niestety już nie. Ale warto jechać. Riwiera Makarska jest piękna i robi przeogromne wrażenie. Stoisz nogami w wodzie, a nad głowami przeogromne góry. Klimat cieplutki śródziemnomorski, palmy, ciepłe morze. Miasteczka czyste, zadbane, w knajpkach, kawiarniach pełna kultura. Jeżeli chodzi o ceny, to trzeba się liczyć, że jest drożej niż u nas. I trzeba się na to nastawić. Ale we wrześniu ceny są o wiele niższe niż np. w sierpniu. Także spokojnie możecie jechać, na miejscu poszukajcie sobie kwaterę, we wrześniu będzie w czym wybierać i ceny ok. 50% niższe. My w ubiegłym roku płaciliśmy 60E za apartament na 4 osoby za jedną noc. Ale to był sierpień, jak wiadomo najdroższy miesiąc, bo wtedy cały "zachód" jedzie na urlop. Ale nie było najgorzej. Byli co prawda i tacy, co wołali po 100E za apartament, ale jak się poszuka, to można coś znaleźć na miarę własnych możliwości. Apartament jest o tyle dobry, że masz kuchnię, można coś ugotować i zawsze ten najważniejszy posiłek zjeść, bo w restauracjach oczywiście można, ale tak na codzienne stołowanie, jak dla mnie za drogo. Produkty żywnościowe np. kasze, makarony, ryż, jakieś sosy, mięso w puszkach, nawet wędliny (najlepiej suche) można przywieść z Polski. Obliczyć mniej więcej ile obiadów i wziąć tyle, żeby tam nie przepłacać. W knajpkach ceny np. Pizza 30 kun ( 1 E = ok. 7,5 kun), piwo 0,5 l 15 kun, kebab 40 kun, napoje (FANTA, COLA) 12 kun. Chleb w piekarni duży 9 kun, pączki 3,5 kuny. Owoce my kupowaliśmy na plaży, codziennie przypływali łodzią i mieli świeże owoce wszystkie po 15 kun/kg (brzoskwinie, nektarynki, winogrona, banany). Na targu owocowa-warzywnym w mieście co ładniejsze były droższe nawet po 20 kun/kg. Dobre jest ich wino (białe, czerwone), można kupić u gospodarzy lub w restauracjach i rakija (wódka z winogron) - trzeba spróbować. Jako suwenir można kupić w ładnych zdobionych butelkach. Wtedy płaci się głównie za butelkę, ale na prezent lub jako pamiątkę można kupić. Tak w ogóle, to trzeba jeczać i zobaczyć, nie zrażać się że drogo , czy daleko. U nas na Wybrzeżu tez w sezonie ceny nie małe, ale nie wiadomo jak trafi się z pogodą. Jak już masz szczęście , że jest pogoda, to i tak woda w morzu zimna, że skręca. A tam chociaż jedziesz na pewną pogodę i ciepłe morze. I nie musisz ciągnąć swetrów, kurtek, ciepłych spodni itd. Tak więc zbierajcie kasę, żeby tam zaszaleć. Pakujcie się i jedżcie, a na pewno wrócicie opaleni i zadowoleni. My też tak zrobimy, tylko my znów jedziemy w sierpniu. Niestety ceny wyższe, ale raz się żyje i nie ma co wyliczać. W końcu cały rok człowiek po to pracuje, żeby trochę powylegiwać się na ciepłej plaży. Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku!

Komentarz

My jedziemy 29.05-05.06 czy w tym terminie jest fajna pogoda i czy da sie wytrzymac w pokoju bez klimatyzacji?

Komentarz

Mam prosbe podaj mi namiary na dobre lokum u gospodarzy we wrzesniu, bedziemy w czworo dorosłych i 15 mieisęczna córeczka. Pozdro

Komentarz

UWAGA! Właśnie wróciłam z Chorwacji miejscowości Baśka Voda.Jest tam przepięknie , polecam każdemu. Chciałam UPRZEDZIĆ wszystkich którzy kupują ALKOHOLE przy drodze w wzdłuż plaży niech uwarzaja .Kupiłam z mężem i znajomymi ok10 butelek Orahowicy.Znam ten trunek od dawna nawet próbowałam go przy stoisku i było ok.Wszystko było jak w sklepie zalakowane w życiu bym nie przypuszczała że na Chorwacji mogą tak oszukiwać.Po otwarciu w domu okazało się że znajduje się tam wygazowane PEPSI.Otwierając po kolei butelki tylko 1 była ok.Inne trunki to samo woda zabarwiona czymś.Zwykłe chamstwo.Kupywaliśmy wszystko u kilku osób więc oszczegam wzdłuż całej plaży. 1 butelka kosztowała 35 kun czyli 21 zł.pozdrawiam...

Komentarz

Wybrałaś najpiękniejsze według mnie regiony Chorwacji. Gdy pojechałam tam po raz pierwszy byłam wręcz zachwycona widokami. Pierwsze wakacje w Chorwacji zarezerwowałam w Breli. Oczywiście zachwyciło mnie zdjęcie widoku z balkonu i taki apartament zarezerwowałam. Okazało się, że jest tam wysoko = daleko do plaży. Uciekłam stamtąd. Trafiłam do Baśki Vody. Od tamtej pory byłam już tam 5 razy. Nauczka na przyszłość. Szukać apartamentów z kiepskim widokiem.. Wtedy mamy pewność, że pensjonat jest położony niżej i nie trzeba się wspinać
                            Ostatnio edytowane przez radosska ; https://www.wakacje.pl/forum/member/126588-radosska o 17 September 2020, 12:33

Komentarz

Trwa
                            X