Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Nocleg na trasie do Chorwacji

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Nocleg na trasie do Chorwacji

Jade z rodzina na wyspe Ciovo . Prosze o propozycje noclegu w trakcie drogi . Najlepiej adresy sieciowe. Dzieki

Ja byłem w Chorwacji juz wiele razy.Cudowny kraj.Mieszkam niedaleko Katowic wiec droga w te rejony (wyspa Ciowo) to około 1100 km zajmuje mi to około 15 godzin,wiec nie korzystam z noclegu szkoda kasy,chyba ze chcesz cos po drodze zwiedzić.Nie wiem w jakim rejonie Polski mieszkasz ,jeśli gdzieś na południu to ruszaj np około 2 w nocy , na miejscu będziesz około 18, wliczajac w to postoje na odpoczynek lub krótką drzemkę.Ale jeśli bardzo chcesz gdzieś spac,to w Austrii pozostają Ci zajazdy przy autostradach ,ale nie wszystkie dysponuja noclegami i po 24 są zamykane,w Słowenii znajdziesz fajne noclegi w domach jednorodzinnych (apartamenty) musisz tylko zjechać trochę z głównej drogi i coś sobie znajdziesz.Tyle że z Słowenii na wyspę Ciowo to już około 400 km.Wybór należy do Ciebie.

Komentarz

Mieszkam w Bydgoszczy ......wiec przeprawa przez nasz kraj to nie mala chwila

Komentarz

Ja też jestem z Bydgoszczy i jechaliśmy z noclegiem po drodze. na wakacje jeździemy nie po to by się zabić lub okaleczyć ze zmęczenia podróżą ale po to także by szczęsliwie dojechać i wrócić. Nie musisz nic szukać, gdyż dużo zależy od tego gdzie dojedziesz i będziesz potrzebował ten nocleg. TAnie noclegi można znaleźć w Słowenii, ale także po drodze. Jest mnóstwo pensjonatów i na pewno znajdziecie wolne miejsce.

Komentarz

My jechalismy z Gdyni,bo tu mieszkamy.Może byc to dziwne,ale wybraliśmy droge przez Niemcy,Austrie itd.Droga superowa atostrada idzie raz dwa.Wracalismy przez Węgry tam to jest kicha,korki droga do bani i już nigdy byśmy nie pojechali przez te komuchy.Nocleg robiliśmy,w Austrii niedaleko Salzburga.Hotel mieliśmy zarezerwowany był bardzo dobrze położony,ponieważ 5 minutek i jest się na autostradzie.Chorwacja cała jest przepiękna,napewno Ci się spodoba.Pozdrowienia!

Komentarz

Z mojego doświadczenia wynika, że nie warto rezerwować noclegów. Do Chorwacji jechałam 3 razy i noclegi rezerwowałam 2-krotnie, przy czym w obu przypadkach dojechałam na miejsce noclegu zbyt wcześnie. Za pierwszym razem wynudziliśmy się w hotelu, a za drugim machnęliśmy ręką i pojechaliśmy dalej. Ze znalezieniem noclegu nie było problemu. My nocowaliśmy za Graz na prywatnej kwaterze - wystaczy zjechać z autostrady do jakiejś miejscowości, a znajdziesz dużo szyldów o wolnych pokojach. Za trzecim razem nocowaliśmy już w Chorwacji w okolicy Plitwickich Jezior. Z powrotem - zawsze w Czechach.

Komentarz

My też nocowalismy w Plitwicach,jak jechaliśmy do Dubrovnika.Hotel był przy jeziorach z okna nawet było je widac.Ja zawsze rezerwuje hotele by potem było bezpiecznie i wtedy mam pewne noclegi.

Komentarz

Jeśli jedziesz z Bydgoszczy to proponuję nocleg już w Czechach np. w Mikulovie. Jest taniej jak w Austrii. Następnego dnia jak wyjedziecie nawet o 10, to na wieczór spokojnie jesteście na miejscu.

Komentarz

Pytanie !! Wiekszosc osób jadac do Chorwacji jedzie przez Cieszyn - pozniej tnie Czechy wpadajac do Wiednia od Połnocy . Pomijajac oplaty za autrostrady jechal ktos autostrada przez Slowacje do Bratyslawy , pozniej omijajac Wieden od wschodu i wlaczajac sie w autostrade kier południe ??
                  Prosze odpowiedz ??

Komentarz

Taką trasą jechaliśmy 2 lata temu. Najgorszy odcinek był od granicy polsko-słowackiej do wjazdu na autostardę słowacką (podobno kiedyś pociągną tu autostradę ale w 2010 czy jakoś- Słowacy oczywiście). Niestety kierrowaliśmy się na przejście graniczne w Zwardoniu, które wbrew doniesieniom prasowym okazało się zamnknięte... (nie wiem jaki stan rzeczy jest dzisiaj - podobno otworzyli). Kilka razy pobłądziliśmy (zarówno w Polsce jak i na Słowacji), drogi są szerokości ścieżek rowerowych, strasznie kręte, ich ozaczenie fatalne. Jak dojedziesz do autostrady to jest już ok, właściwie do celu jedziesz już dobrymi drogami. Na autostradzie w Słowacji generalnie bieda - parkingi bez restauracji, sklepów, nawet z toaletami i stacjami benzynowymi jest krucho. Jeżeli więc chcecie się zatrzymać na posiłek to przed autostradą (polecam zajazdy przydrożne) albo w Austrii za Wiedniem. Przejazd przez Wiedeń jest wygodniejszy, bo go praktycznie nie ma. Kierują Cię objazdem.

Komentarz

Dzieki bardzo !
                      Jacek z Bydgoszczy

Komentarz

zgadzam sie ,przejazd przez słowacje to kicha na kiju ,jedyną atrakcja jest znikomy ruch na autostradzie często jedziemy na południe -byle dojechac do m.PRIBOR potem albo 2 pasmówka ,albo z poszerzonym poboczem ,potem ołomuniec ,brno i juz widac wiedeń ,jesli moge ci zaproponowac nocleg to na trasie przed mikulowem jak dojedziesz do jeziora to po prawej stronie jest motel ,domki i kwatery prywatne -pisze UBYTOWANIE ,niepowinno byc problemu.ale pamietaj czeski policjant i czeski celnik to to samo -nie jesteśmy ich IDOLAMI powadzenia

Komentarz

Jechałem w tym roku do Chorwacji i po ****izie wieluuuu postów postanowilem sprawdzic 2 warianty trasy: do Chorwacji- ponieważ jechałem z Kołobrzegu i zależało mi na szybki dotarciu do miejsca wypoczynku tj Omiś postanowiłem jechac w większosci autostradami Kołbaskowo Berlin Monachium Salzburg Ljubljana Rijeka a następnie wzdłuż całego wybrzeża Chorwacji hm na pewno o wiele dłużej się jedzie ale za to jakie widoki alternatywą są oczywsćie autostrady w Chorwacji...trasa szybka sporo dodatkowych opłat (Austria- winieta autostrady, opłata za tunele; Słowenia- opłata za autostrady, opłata za tunele; w Chorwacji płatne autostrady) trasa szybka choc na autostradach monotonna na szybki przejazd dobra z Chorwacji- Split Knin Plitwienickie Jeziora Karlowacka Zgreb Maribo Graz Wien Znojmo Chradec Kralowe Kudowa Wrocław Poznań cała trasa normalnymi drogami jechało sie szybko spokojnie i bez żadnych opłat tylko Austria winieta na autostrady Jeśli będe jechac nastepnym razem wybiorę trasę 2

Komentarz

Aha jadąc do Chorwacji wyjazd przed południem o 11 z Kołobrzegu w Rijece byłem o 4 rano dnia następnego no a dalej wiadmo drogą nad morzem jedzie sie powoli wiec w Omiś byłem o 13 w tym długie przerwy na odpoczynek, droga powrotna wyjazd z Omiś o 9 rano w Kudowie na garnicy byłem o 5 rano dnia następnego w tym normalne przerwy i straciłem ok 4 godzin w korkach bo akurat była pierwsza wakacyjna zmiana turnusu sobota!!!
                            Z noclegów nie korzystam bo mam jak coś zmiennika i nie lubie rozdrabniać sie po drodze, każdy jedzie jak lubi

Komentarz

Dzieki

Komentarz

Trwa
                              X