Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Chorwacja, Egipt, Tunezja?? co polecacie

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Chorwacja, Egipt, Tunezja?? co polecacie

witam. W tym roku wybieram sie na moje pierwsze zagraniczne wakacje, proszę o pomoc nie wiem gdzie najlepiej się wybrac

wszystkie jednakowo cenowo-przy zalozeniu ze w chorwacji bedziesz spac w apartamencie lub an kempingu, a tluc sie tam autem lub autobusem,lezec na plazy na wlasnej karimatce,sama przyrzadzac posilki z zakupow z marketu,w tunezji egipcie za ta samam cene dostaniesz samolot, 4 gwiazdkowy hotel i all inclusive. zalezy co lubisz. holendrzy wydajja kupe kasy zeby spac na kempingu.cena mobilhomu w chorwacji do konca sierpnia przecietnie 100 euro za noc. jak dla mnie drogo.europa jest niestety relatywnie droga.ale jesli nie masz ograniczen finansowych jedz do chorwacji.

Komentarz

zdecydowanie Egipt. za porównywalne pieniadze dostaniesz najlepsze warunki. My byliśmy w zeszłymroku w chorwacji na tydzień i wydaliśmy wiecej niz za 4,5* hotel w egipcie z opcją AI, a muszę dodać, że mieszkaliśmy w chorwacji w wynajmowanym pokoiku - bez zadnych luksusów i nie szaleliśmy po knajpach. Tunezję mozna znaleźć troche taniej, ale warunki nawet w hotelach 5* gorsze niz w egipcie.
      Wybierzcie tylko dobry hotel, przynajmniej 4mocne gwiazdki.

miłego urlopu

patucha Napisał(a):
      -------------------------------------------------------
      > witam. W tym roku wybieram sie na moje pierwsze
      > zagraniczne wakacje, proszę o pomoc nie wiem
      > gdzie najlepiej się wybrac

Komentarz

Najlepiej , to wcale nie oznacza najtaniej 8-) , sam byłem w Egipcie już dużo razy , ale Chorwacja to naprawdę fajna lokalizacja wakacyjna , kuchnia dużo lepsza niż to co może zaproponowac najlepszy hotel egipski , bardzo duzo mozliwości zwiedzania podobnie jak w Egipcie , a samochód może być w tym wypadku atutem , a nie przeszkodą , Krajobraz wakacyjny jednak dużo bardziej urozmaicony niż egipski . W ten sposób jednoznacznie , że Egipt jest lepszy może napisać tylko ktoś , kto wakacje poprostu spędza zamknięty w hotelu . Już w pierwszy zdaniu wyraziłem się , co w tym wypadku mogą mieć do tego koszty . W Europie nikt nie zarabia egipskich pensji (może wyjątek stanowi Białoruś-tego nie wiem) , więc koszta są wyższe , tzn. że Grecję , Chorwację , Hiszpanię - trzeba odpuszczać , bo tam jest źle , bo drożej ........ ><

Komentarz

cyt: "kto wakacje poprostu spędza zamknięty w hotelu"
          I to być sedno sprawy.
          Chorwacja kojarzyć się z własnym dojazdem, czyli auto być na miejscu, a to ułatwiać zwiedzanie. Tunezja i Egipt to dolot i bazowanie na miejscowych środkach transportu. Egipt oznaczać chyba najbardziej to co napisać wojtek37k.
          Zależy co kto lubieć.

Komentarz

do wojtek37k
            po pierwsze, wcale nie siedzę ciągle w hotelu, po drugie uważam że poziom cen nie jest w Chorwacji adekwatny do tego co można otrzymać w zamian. Przez cały pobyt, co prawda tygodniowy tylko, zwiedzaliśmy i to co tam widziałam po prostu nie powaliło mnie na kolana. Samochód na miejscu - fajna sprawa, ale podróż tyle kilometrów,na tyłku mogę wytrzymać bez narzekania tylko gdy lecę do meksyku. Jedzenie - trudno powiedzieć. W chorwacji możesz mieć to co sobie ugotujesz. Jedzenie w knajpach w wielu miejscach i knajpach było bardzo drogie nie niesmaczne. Każdy ma prawo wyrażania swojej opinii i nie trzeba w tym czasie obrażać innych. Twoje ostatnie zdanie świadczy o tym ze nie zrozumiałeś tego co napisałam.

wojtek37k Napisał(a):
            > Najlepiej , to wcale nie oznacza najtaniej 8-) ,
            > sam byłem w Egipcie już dużo razy , ale
            > Chorwacja to naprawdę fajna lokalizacja wakacyjna
            > , kuchnia dużo lepsza niż to co może
            > zaproponowac najlepszy hotel egipski , bardzo duzo
            > mozliwości zwiedzania podobnie jak w Egipcie , a
            > samochód może być w tym wypadku atutem , a nie
            > przeszkodą , Krajobraz wakacyjny jednak dużo
            > bardziej urozmaicony niż egipski . W ten sposób
            > jednoznacznie , że Egipt jest lepszy może
            > napisać tylko ktoś , kto wakacje poprostu
            > spędza zamknięty w hotelu . Już w pierwszy
            > zdaniu wyraziłem się , co w tym wypadku mogą
            > mieć do tego koszty . W Europie nikt nie zarabia
            > egipskich pensji (może wyjątek stanowi
            > Białoruś-tego nie wiem) , więc koszta są
            > wyższe , tzn. że Grecję , Chorwację ,
            > Hiszpanię - trzeba odpuszczać , bo tam jest źle
            > , bo drożej ........ ><

Komentarz

Nikogo , nie miałem zamiaru obrażać , każdy ma prawo spędzać urlop jak lubi , lecz założycielka nie pytała o koszty ....... a to jest główny temat twojej pierwszej wypowiedzi - każdy kto czyta , to widzi ten fakt .
              Tak zwana atrakcyjność miejsca , z reguły nie ma nic wspólnego z kosztami , bo bywają one różne , w różnych miejscach na świecie . Oczywiście może Ci się w Chorwacja nie podobać , ale co za sens porównywać wakacje w Chorwacji kosztami , z pobytem w kraju trzeciego świata - przeciw temu protestuję . Swoją drogą , skreślać taki urozmaicony kraj po tygodniowym pobycie , gdzie byłaś przez ten tydzień , w jakiej okolicy , że aż takie złe wrażenia :S . Generalnie tyle

Pozdrawiam

Komentarz

wojtek37k Napisał(a):
                > Nikogo , nie miałem zamiaru obrażać , każdy ma
                > prawo spędzać urlop jak lubi , lecz
                > założycielka nie pytała o koszty ....... a to
                > jest główny temat twojej pierwszej wypowiedzi -
                > każdy kto czyta , to widzi ten fakt .
                > Tak zwana atrakcyjność miejsca , z reguły nie
                > ma nic wspólnego z kosztami , bo bywają one
                > różne , w różnych miejscach na świecie .
                > Oczywiście może Ci się w Chorwacja nie podobać
                > , ale co za sens porównywać wakacje w Chorwacji
                > kosztami , z pobytem w kraju trzeciego świata -
                > przeciw temu protestuję . Swoją drogą ,
                > skreślać taki urozmaicony kraj po tygodniowym
                > pobycie , gdzie byłaś przez ten tydzień , w
                > jakiej okolicy , że aż takie złe wrażenia :S
                > . Generalnie tyle
                >
                > Pozdrawiam

celem mojej wypowiedzi było porównanie kosztów do atrakcyjnosci miejsca. Jesli pytający zastanawia się czy pojechać do Tunezji, Chorwacji i Egiptu, ja uważam że najciekawszym miejscem w tym zakresie cenowym jest Egipt. Jest tam wiele ciekawych miejsc, gwarantowana pogoda, usługi na naprawdę wysokim poziomie a jest to kraj kompletnie oddmienny od naszego, co sprawia że jest dla mnie ciekawy. Poza tym bardziej mi odpowiada wyjazd z biurem podrozy i zwiadzanie na miejscu według uznania. Jeśli uważasz, ze najfajniejszym miejscem z tych trzech jest Chorwacja, po prostu to napisz w swojej odpowiedzi. Kazdy ma prawo do wyrazania swoich opinii.

Komentarz

Jeśli nie zauwałaś do tej pory , to wątek ten jest na forum Chorwacja - widać go co prawda na ogólnym , więc trudno tu kogoś winić , że lubi Chorwację , prawda

Komentarz

Chorwacja to moja mlodosc i moja milosc. Jesli Spilt i Palac Djoklecjana razem z perlą adriatyku Dubrownikiem nie powala na kolana to podejrzewam tą osobe conajmiej o brak wrazliwosci... Chorwacja to wieczory w konobie przy balkanskiej muzyce i pieczonej jagnięcinie . Trawarica i lozowacza tylko dopelniaja czare doznań w tym tylko przypadku smakowych .. Egipt tez kocham ale to inna juz bajka.

Komentarz

Lozowacza jak najbardziej ale po co te ziółka ?

Komentarz

Z tych trzech kierunków bez zastanowienia wybrałabym Chorwację-z różnych względów. Cudowne, urozmaicone krajobrazy, świetny klimat, mnóstwo miejsc do zwiedzania i BARDZO DOBRE jedzenie Zwiedzanie Chorwacji samochodem to sama przyjemność.

Komentarz

chorwacja jednak znacznie różni się od afrykańskich kierunków. Sam nie wiem co bym wybrał. Skoro to pierwszy raz to chyba postawiłbym na tą Chorwację - choć najciekawszy może być Egipt - takie jest moje zdanie. Ciekawe [url=http://www.go4trip.pl/wczasy/Egipt/Sharm%20El%20Sheikh/Al%20Diwan]oferty[/url] Egiptu mogą się w sumie okazać najtańszą opcją.
                          Może warto od razu na głęboką wodę ?

Komentarz

A ja dla odmiany polecam wszystko i jeszcze parę innych. Jeśli nie wiesz czego chcesz to zrób tak:
                            Entliczek, pentliczek
                            Czerwony stoliczek
                            Na kogo wypadnie
                            Na tego bęc

Komentarz

Z Chorwacji zawszeć można wrócić do kraju na piechotę. Z Afryki już być gorzej bo nie przed każdym się morze rozstępować.
                              To tak ku pamięci jakby ktoś naprzykład ukraść auto lub samolot.

Komentarz

Trwa
                              X