Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

robinsonada- wyspa Pasman

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• robinsonada- wyspa Pasman

Witam. Na poczatku sierpnia miałem przyjemnośc spędzić urlop w stylu dom robinsona na wyspie Pasman. Wczasy wykupiłem w firmie Romex z Tych (gorące podziękowania dla Pana Andrzeja za profesjonalne doradztwo). Od poczatku: wybrałem trasę Kraków-Słowacja-Węgry. Na Chorwacji na autostradzie straciłem 2 godz. przez korki, ale trasę ocenia jako dobrą i tanią. Dojechaliśmy do Biogradu, gdzie promem dostaliśmy się na wyspę Pasman. Pogoda od poczatku super, słonecznie. Tam czekał na nas gospodarz domku za którym pojechaliśmy samochodem na drugą stronę wyspy. 15 min jazdy górzystą drogą, piękne widoki, zero ludzi. Dojechaliśmy w okolice domku. Piszę okolice ponieważ pod domek nie ma mozliwości dojechać. Następnie łódką wzdłuż brzegu dostaliśmy się do domku. Do samochodu miałem dostęp skalistym brzegiem ok 500metrów. Sam domek skromny, ale czysty. Nie ma mowy o loksusie, to w koncu dom robinsona. W okolicy na przestrzeni ok 1 km ok 20 domków. Brak rodaków, wyłącznie Niemcy, Włosi. Najbliższy domek ok 100m. Sama okolica piękna. Drzewa oliwne, winogrona, kilka drzew fig. W domku 2 pokoje kuchnia skromna łazieneczka. Brak zasilania 220v, wyłącznie 12v z podłaczeniem samochodowym umożliwiającym ładowanie aparatu, kamery, telefonu (przez przetwornicę którą kupiłem w markecie w Polsce za 80zł). Prysznic na zewnątrz. Przed domkiem 2 leżaki i własnej roboty piękny parasol. Plaża skalista, morze cudowne. Ogólnie wczasy super, polecam osobą szukającym spokoju i ciszy.

A co to jest "dom robinsona"?
    Chodzi o Cruzoe?

Chata zbudowana z tego co sie znajdzie na plaży i liści palmowych?

Komentarz

Lubię takie klimaty. Byłem teraz czwarty raz w Chorwacji i za każdym razem wybieram coraz to spokojniejsze miejsce. Starzeję się czy co?
      Czy mógłbym poprosić o namiar na to miejsce?
      W przyszłym roku raczej bym chciał skorzystać z tego miejsca.

Komentarz

Zibi a jak tam być z wodą pitną ? Na sąsiednim Uglian woda być dostarczana beczkowozami, a przynajmniej w Preko gdzie ja jakiś czas mieszkać, każden mieć zbiornik (tak jak szambo, tylko oczywiście czysty) na wodę i beczkowóz wpompowywać co jakiś czas pare kubików wody. Nad Pasmanem ja się pod tym względem nie zastanawiać, ale z tego co ja wiedzieć tam też wody nie być.
        Twój domek być na lewo czy na prawo od miejsca gdzie się dać dojechać ? Choć jak Ty pisać ok. 20 domków to musieć być na lewo, bo na prawo być tylko kilka.

Komentarz

Witam. Tak jak już napisałem wczasy wykupiłem za pośrednictwem internetu w firmie Romex (w wyszukiwarkę proszę wpisać Romex Tychy, jest tam duży wybór domków na tz. odludziu- robinsonady). Ponieważ kwatery zacząłem szukac około maja, nie było już dużego wyboru (tym bardziej że szukałem z możliwością zabrania psa). Zdałem się więc na p. Andrzeja z w/w firmy, który polecił mi ten domek (nr 328). Na miejscu domek wyglądał zdecydowanie lepiej niż na fotografiach- wykonano dużo ulepszeń np. duży parasol, ogrodzony taras przed domkiem-ze stołem i dwoma ławami, prysznic, wyremontowana ubikacja. Jeśli szukasz ( Darek K.) spokoju, to ideala sprawa. Dla przykładu napiszę, że w ciągu dnia przechodziło w pobliżu naszego domku okolo 2-5 osób. Było to osoby które szły do swoich samochodów z dalej położonych domków. Poza tym zero ludzi. Jedna uwaga: dobrze jest mieć wędkę. 10 min i rybka na kolację gotowa. Jeszcze tylko info dot. możliwości zakupów: co mniej więcej 2 dni przepływa stateczek-sklepik, na którym można było kupić pieczywo, owoce, ryby, sery, piwo i oczywiście rakije. Do Hińczyka: patrząc od strony lądu to lewa strona. Pozdrawiam

Komentarz

Jeszcze odnośnie wody: był ogromny zbiornik wody- deszczówki, pitnej.

Komentarz

Oj tak, tak, totalne zadupie i wypoczynek pewny pod warunkiem, że się komórkę wyłączy.
              Pod hasłem Romex być rózne rzeczy, ale biuro podróży nie.

Komentarz

wpisz hasło romex tychy. Pierwsza pozycja biuro nieruchomości, ponieważ tym również się zajmują. Na przyszły rok już przeglądam ich ofertę, tym razem Włochy.

Komentarz

Ja nie w swoim imieniu tu występować, bo ja znać te tereny, ale Twoje doświadcznia być ciekawe dlatego ja podbijać wątka i dopytywać o szczegóły. Ja oglądać te domki od strony wody a nie od lądu dlatego ja nie znać szczegółów zakwaterowania.
                  Jak ktoś chcieć włączyć pełen luz i przy okazji skoczyć na Kornati to być super okazja.

Komentarz

Hińczyk , żyjesz jeszcze ? -

Komentarz

Już sobie zapisałem dane. Dzięki.

Komentarz

Trwa
                      X