Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Wakacje w Chorwacji

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Wakacje w Chorwacji

Czy jest sens wybrać się na wakacje do Chorwacji na pobyt stacjonarny a nie objazdówkę? Wiem że sporo osób jedzie do Chorwacji własnymi samochodami, mój niestety jest już dość wiekowy i nie odważę się na taki wyjazd...

można jechać na wczasy stacjonarne autokarem np.z BP

Komentarz

Pewnie, że się opłaca. Objazdówka fajna rzecz, ale stacjonarka ze zwiedzaniem okolicy też brzmi fajnie. Podróż samochodem do chorwacji jest dość popularna, ale spokojnie - jeśli twój samochód nie da rady, polecam zastanowić się nad samolotem. Loty do [url=http://www.tanie-latanie.net/lotnisko-dubrownik.html]Dubrownika[/url] czy [url=http://www.tanie-latanie.net/lotnisko-split.html]Splitu[/url] można znaleźć w dobrych cenach. Polecam poczekać na oferty norwegiana.

Komentarz

W linku dostępna chorwacja autokarem zobacz to >>>> http://ibe01.merlinx.pl/agent/4888/encore/?st=CMP&ca=A&cmpid=103441204

Komentarz

A co to znaczyć, że samochód nie dać rady ? W początkach umotorowienia części Europy, gdy po pięknej Italii śmigać głównie pięćsetki,a w kraju nad Wisłą pojawić się pierwsze rasowe auta w rodzaju PF126, tysiące Polaków, którzy nie być władzy podpadnięci i dostawać paszporty do Jugosławii, przedzierać się swoimi bolidami przez góry Bośnii i Hercegowiny na dalmatyńskie wybrzeże.
          Nic to, że cały bagażnik załadowany być częściami zamiennymi, nic to, że uszczelki pod popychaczami sie natentychmiast przepalać i trza było olej lać co 100 km. Nic to, że w każdej wolnej dziurze w niezwykle pakownym bolidzie upchane być towary wymienne lub na sprzedaż (bo przecież wycieczka się musieć trzy razy zwrócić). Nic to ....... bo turyści parli do przodu przez piękną Jugosławię jak tanki Guderiana.
          A Ty pisać, że auto leciwe ? Jak być leciwe to oznaczać, ze być proste w konstrukcji i byle chorwacki kowal je potrafić naprawić. A auto się w Chorwacji niezwykle przydawać.

Komentarz

Autko może i dałoby radę mnie tam dowieźć... ale wolę nie eksperymentować Stres związany z ewentualnymi awariami mojego niemal pełnoletniego już samochodu nie jest mi potrzebny w czasie spędzania wakacji - dlatego dojazd samochodem odpada.
            Zastawiam się tylko czy jest sens skorzystać oferty któregoś z biur podróży i kupić pobyt razem z przelotem i tam gdzieś na miejscu wypożyczyć autko na kilka dni czy też samemu organizować noclegi i przelot?
            Nigdy nie byłem w Chorwacji i dlatego chętnie poznam opinię osób które odwiedziły ten zapewne piękny kraj.
            Znajomi byli w Chorwacji samochodem i właściwie cały czas się przemieszczali dlatego nie wiem czy w ogóle jest sens wybierać pobyt stacjonarny?
            Typowa objazdówka z biura podróży mnie raczej nie interesuje bo lubię mieć swobodę. Może w moim przypadku lepiej jednak będzie obrać inny kierunek niż Chorwacja?

Komentarz

Edmundek, Ty w każdym miejscu mieć takiego samego dylemata. Jeśli samolotem to w miejsce gdzie być co robić. Zawszeć znaleźć się miejscowi organizatorzy różnych atrakcji, w Chorwacji najczęściej pół lub całodniowych.
              Auto dawać wolność więc mając je można samemu organizować różne wypady, jeśli takiej mnożliwości nie być, a Ty nie chcieć spędzić czas tylko na plaży to trzeba znaleźć miejsce gdzie w zasięgu publicznych środków lokomocji być takie atrakcje. Dla przykłada ja kiedyś mieszkać w Preko, a to być na wyspie Uglian na wysokości Zadaru. Starówka zadarska być przecudnej urody i można tam miło spędzić czas, nie tylko wieczory ale nawet całe dnie. Z Preko do Zadaru kursować prom, więc wszystko być dostępne bez korzystania z samochodu.
              Oczywiście w Grecji czy Turcji ilość propozycji być znacznie większa

Komentarz

Jak wygląda kwestia jedzenia w restauracjach, czy można z nich korzystać bez obawy o jakieś zatrucie? Znajomi byli w Egipcie i mają złe doświadczenia pod tym względem... no ale to Egipt. A jak wygląda ta kwestia w Turcji skoro już o niej wspomniałeś? Nie chciałbym połowy pobytu spędzić w toalecie

Komentarz

Edmundku , do Chorwacji możesz jechać bez własnego samochodu na kilka sposobów . Może być z biurem podróży samolotem lub autokarem na zorganizowany pobyt np. w Hotelu i korzystać z fakultetów . Możesz jechać autokarem rejsowym (wyjazd w każdy piątek w sezonie) - przystanek końcowy to Split , ale zatrzymuje się w kilku miejscach wybrzeża chorwackiego powyżej Splitu (np Sibenik , Trogir) , w samym Splicie przystanek końcowy jest przy porcie , skąd masz możliwość dopłynąć na malownicze wyspy Brać , Korcule, Vis oraz Hvar - masz tak naprawdę mnóstwo możliwości , a możesz nawet poszukać na forach , wolnych miejsc w samochodach innych osób i się dołączyć

Komentarz

Hińczyku, ja prosić o więcej różnych ciekawych historii !
                    Wojtek37, jakie rejsy autokarowe masz na myśli ? Z jakiego biura ? Rozumiem, ze chodzi tylko o przejazd w tamtą strone i z powrotem ?8-)
                    Ja też zastanawiam się nad Chorwacją w tym roku, śledzę wszystkie wątki.

Komentarz

Google się kłania ......

http://www.google.pl/#hl=pl&biw=1345&bih=583&rlz=1R2SMSN_plPL381&q=przejazd+warszawa+split&aq=f&aqi=&aql=f&oq=przejazd+warszawa+split&fp=e52aa25312ef101

mój syn w tym roku do nas dojeżdżał na drugi tydzień , jednym z takich autokarów , wszystko bardzo punktualnie i OK

Komentarz

Dzięki za link. Pewnie taniej by to wyszło niż ten hotel Adria za 3 tysiące , który ma zresztą kiepską opinię, - ale widzę że ze Szczecina te autokary nie jeżdżą.
                        Szkoda... ale dzięki za chęć pomocy

Komentarz

Tu piszą o przejeździe na trasie Szczecin - Split

http://www.studentnews.pl/serwis.php?s=43&pok=855

Komentarz

Scenic, z tym Es-bekiem to już niesmaczne chamstwo !
                            Czy mi się zdaje, ze nutki zazdrości słyszę ?.. Skąd się tacy smutni frustraci biorą ???
                            Wojtek37k, dzięki za info. Faktycznie masz rację z tymi autokarami//

Komentarz

Byłem w Chorwacji samochodem w ostatnie wakacje ale i kilka lat temu. Auto oczywiście daje w"wolność" wyboru i łatwiejszą możliwość zaspokajania zachciewajek ale... wszystko zależy jak kto sobie ten czas zaplanuje i jak lubi go spędzać. Ostatnie byłem na wyspie Hvar i trochę leniuchowaliśmy a trochę zwiedzaliśmy okoliczne miasteczka (zresztą bardzo malownicze). Dojazd np. na tą wyspę jest raczej łatwy bo do Splitu wiadomo: samolot, autokar, itp a ze Splitu prom, dalej do wybranej miejscowości można korzystać z lokalnego transportu typu bus czy prywatne przejazdy a nawet wypożyczenie auta ale to wszystko w zależności od upodobań i możliwości portfela.
                              Wydaje mi się, że najrozsądniejszym i najciekawszym jeśli nie chcesz lub nie możesz jechać własnym autem jest dołączenie się do kogoś kto będzie miał wolne miejsce.
                              Przed sezonem spotykałem takie ogłoszenia w różnych portalach

Komentarz

Trwa
                              X