Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

UWAGA na korczulański Bon Repos!

Przerwany
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

 • UWAGA na korczulański Bon Repos!

  Parę dni temu wróciłem z Bon Reposu na Korczuli i ślę ostrzeżenie - może uratuję kogoś przebierającego w ofertach last minute albo planującego wypad we wrześniu. Otóż w całym (skądinąd miłym i wygodnym) hotelu trwa konserwatorium jakiejś międzynarodowej grupy młodych muzyków - głównie wiolonczele, ale widziałem/słyszałem też tuby. Studenciaki ćwiczą gamy całymi dniami i na całym terenie, bo jest ich dużo, a nie chcą się nawzajem zagłuszać. Piłują w budynku recepcji, na tarasach restauracji (w przerwach między posiłkami), opanowali cały duży budynek, którego parter powinien służyć gościom jako jedyny klimatyzowany drink barek i ucieczka przed słońcem. Trudno znaleźć miejsce, gdzie nie byłoby słychać uciążliwych, w kółko powtarzanych trzydźwiękowych frazek. A najgorsze jest to, że muzycy piłują też w swoich hotelowych pokojach. Pawilon Cedar (ten tańszy) ma obsadzony nimi cały parter. W czasie mojego pobytu prawie non stop ktoś tam rzępolił - od 8 rano do wieczora, czasem nawet po 23 (nie przesadzam). Jest upał, więc mieszkańcy mają pootwierane okna i wszystko słychać nawet jeśli mistrz(yni) z wiolonczelą nie siedzi na kamiennym tarasie, a w pokoju. Przy bardziej basowych gamach niesie się dodatkowo po ścianach. Nie sposób uciąć sobie sjestowej drzemki czy poczytać, kiedy znudzi się leżenie na plaży. Na skażenie muzykami narzekali też mieszkańcy z innych pawilonów, ale nie potrafię podać, z ilu dokładnie. Hotelowych gości z przeróżnych krajów rzecz jasna trafia szlag i chodzą na skargi do recepcji, ale ta gra na zwłokę. Obiecuje, że coś zrobi, i nic nie robi. Albo recepcjonista tłumaczy, że do działania jest uprawniony tylko kierownik (nieprawda, jak się dowiedziałem od polskiej rezydentki), a ten będzie jutro, wieczorem, kiedy indziej... Konserwatorium ma charakter permanentny, tzn. jedna grupa muzyków wyjeżdża, a na ich miejsce (do tych samych pokojów) od razu trafiają nowi. Wyglądają na wczesnych studentów - jeśli zaczynają naukę w październiku, wiolonczelowy koszm

 • #2
  Ojej, ale to musi mieć nawet swój urok. A jeśli - jak piszesz - to konserwatorium, to nie mogą znowu tak "rzępolić" :)

  Komentarz


  • #3
   Z budynku będącego kiedyś drinkbarem dochodziły czasem strzępy czegoś, co mogłoby być Vivaldim, gdyby ten jąkał się przy komponowaniu. Ale w pawilonie dominowały standardowe rozgrzewkowe frazki po 3, 9 tonów, w dodatku z fałszami, bo młodzież nie zawsze trafiała.

   Komentarz   Zobacz także

   Przerwany

   Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Chorwacja, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
   Trwa
   X