Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

wycieczka do Pragi - przykre niespodzianki

Przerwany
Ten wątek jest zamknięty
X
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• wycieczka do Pragi - przykre niespodzianki

Organizowana przez Triade wrzesniowa wycieczka do Pragi czeskiej przebiegala z problemami. Juz na starcie doszlo do nieprzjemnych utarczek slownych i scysji z przewodniczka T. o miejsca w autokarze. Takze odjazd z Warszawy arbitralnie byl co kwadrans opozniany, bowiem przewodniczka zdecydowala czekac na jedna spoznialska pare z ktora byla w telefonicznym kontakcie. Najwidoczniej te dwie osoby muisialy byc dla Triady b. wazne, wazniejsze od 40. pozostalych uczestnikow wycieccki, ktore byly w stanie stawic sie w miejscu zbiorki o godz. 8:00. W koncu wyjazd nastapil o prawie godzine pozniej, co spowodowalo, ze dodatkowo utrudzeni uczestnicy dowiezieni zostali do hotelu w Pradze o dosc poznej porze nocnej, a nie wieczorem, jak zapowiadal program. Sam hotel w lichym standardzie, mocno zaniedbany, polozony ok. 20 km od centrum miasta. A za niewiele wyzsza stawke dobowa zostalem z siostra na dalsze dwa dni w apartamencie na Starym Miescie, a wiec w samym centrum Pragi, wprawdzie bez sniadan. Uczestnicy wyciecki, glownie w podeszlym wieku potraktowani zostali jak grupa szkolna. Autokar dowozil nas rano do centrum i przyjezdzal po nas dopiero poznym wieczorem by zawiezc do hotelu. W tym ukladzie, pokonywalismy dlugie trasy z miejsca na miejsce per pedes i to niekiedy w sporym tempie. Tak ulozony i realizowany program spowodowal, ze wszyscy byli tak mocno utrudzeni trzeciego dnia iz gotowi byli kosztem jednego punktu programu skrocic pobyt w Pradze byleby wyruszyc jak najszybciej w podroz powrotna. O naszych perypetiach napisalem do Triady 15 wrzesnia oczekujac jakiegos zadoscuczynienia. Do dnia dzisiejszego zadnych wyjasnien, minimum staran aby chocby przeprosic. Pelne lekcewazenie klienta, buta i arogancja. Widocznie Triada wyznaje malo rynkowa filozofie, ze najwyzej 40. klientow/uczestnikow tej weycieczki powie sobie nigdy wiecej z takim biurem podrozy jak Triada. Ja na koniec powiem \"Triada, tak nie wypada.\"

Szkoda, jak pisałam wcześniej byłam w Czechach z Logos Tour i choć znajomi sugerowali, że można zwiedzić Czechy na własną ręke, stwierdziłam, ze nie chce niczego pominąć W mojej grupie nie było żadnych niespodzianek nieprzyjemnych, Czechy to cudowny kraj, a Praga jest magiczna i taką mam ją w pamięci. Pozdrawiam

Komentarz

Co do pierwszej wypowiedzi to przydarzyła nam się kiedyś podobna sytuacja, tylko to my byliśmy spóźnieni. Jechaliśmy na wycieczkę autokarową do Hiszpanii (wtedy jeszcze nie latało się samolotami) właśnie z Triadą. Mieliśmy wyjazd z Katowic, do których musieliśmy dotrzeć na własną rękę (odmówiliśmy transferu z biura podróży). Do Katowic jechaliśmy pociągiem z kilkugodzinnym zapasem, ale i tak brak torów na trasie i ich dosztukowywanie na bieżąco spowodowało 5-godzinne opóźnienie pociągu!!!! W sumie były nas 4 osoby. Opiekunka z naszego biura w Poznaniu bardzo nam pomogła i przysłowiowo "nie olała" mimo, że wina była po naszej stronie i żaden sąd, ani reklamacja nie zostałyby uwzględnione. Oczywiście autokar nie mógł zaczekać na nas w Katowicach, od razu pracownicy biura powiedzieli, że osoby, które są już w autokarze i które jadą z Warszawy zrobią krzyk i będą reklamacje w związku z opóźnieniem i tym samym kierowcy muszą ruszać. Zatrzymali się na planowany obiad jakieś 100 km od Katowic, a po nas na dworzec przyjechał samochód Triady i dowiózł w wyznaczone miejsce. Uczestnicy wycieczki nawet się nie zorientowali, że mieli dłuższy lunch, a my nie straciliśmy wakacji i pieniędzy.
      Poza tym czy uważa Pan, że zrobiliśmy to specjalnie? Czy jest Pan w 100% pewien, że nigdy nic się Panu po drodze nie przytrafi nieprzewidzianego, nawet jeżeli ma Pan na miejsce zbiórki przysłowiowe 5 minut? Nie życzę tego nikomu, życzę natomiast, aby ludzie byli bardziej wyrozumiali i życzliwi wobec siebie. Rezydentom wszystkich biur podróży życzę mniej "takich niezadowolonych turystów".
      Podsumowując czasy się zmieniły, nie jesteśmy już studentami, nie korzystamy z usług PKP, ale z Triady owszem już wiele lat i nigdy nic złego nam się nie przytrafiło z ich strony. Owy stres i "przygodę" o ile można to tak nazwać czasem wspominamy i pewnie nigdy nie zapomnimy.

Komentarz

No cóz....wielokrotnie to powtarzałam i czynić bedę nadal : na wszelkie wycieczki objazdowe - nie wybiorę juz więcej Triady napewno!
        Dałam im szansę 3-krotnie, ale na tym koniec!
        Owszem, miewają świetnych przewodników- to trzeba im oddać wspaniali ludzie z prawdziwą pasją!, ale organizacyjnie..... autokary, wybrane hotele, programy zwiedzania, itd- niestety, ale to nie jest mocna strona tego Biura! Na zwykłe wczasy pobytowe można z nimi jechać!, ale na profesjonalne objazdówki zdecydowanie polecam :Itakę, Rainbow Tours i ostatnio tez Ecco!

Komentarz

My też jak jechaliśmy do Turcji autokarem to mieliśmy podobnie. Czas odjazdu o tu brakuje parę osób. Telefon, że jadą z Bielska i jakieś korki czy prace drogowe i się spóźnią. Rezydentka zasugerowała, żeby na nich zaczekać. Ja i reszta uczestników poparłyśmy ją. Przecież nie można było tak zostawić ludzi spakowanych, nastawionych na wyjazd, z załatwionymi urlopami itp. Wyjechalismy z 4 godzinnym opóźnieniem. N aszczęście kierowcy spisali się znakomicie i jakoś tak po drodze nadrobili to spóźnienie. Więcej wyrozumiałości. Nikt nie spóźnia się bez jakiegoś konkretnego powodu. Ci ludzie też się bardzo denerwują i nie robią tego na złość rezydentce czy innym uczestnikom wycieczki.

Komentarz

Az przykro czytac Twoja wypowiedz, przeciez 30 min opoznienia w wyjezdzie to nie jsest tragedia, Faktycznie, nikt nie powienien sie spozniac,a le bez przesady.

- W koncu wyjazd nastapil o prawie godzine pozniej, co spowodowalo, ze dodatkowo utrudzeni uczestnicy dowiezieni zostali do hotelu w Pradze o dosc poznej porze nocnej, a nie wieczorem, jak zapowiadal program. -

Faktycznie, to 30 min zawazylo na tym, ze wjechaliscie do hotelu pozna noca, a nie wieczorem? Watpie.

- Tak ulozony i realizowany program spowodowal, ze wszyscy byli tak mocno utrudzeni -

Program wycieczki jest ustalany PRZED wyjazde, a nie w trakcie, dlatego nie rozumiem, o co tu byly pretensje?

Niestey chyba jestes jednym z tych wczasowiczow, co to lubia ejchac po to aby utrudnic zycie innym.

Komentarz

~A-dios przez te trzy lata trochę wydoroślał. Niańka już zbędna. Siostra znalazła męża i już nie ma czasu się braciszkiem opiekować. Triada w ramach rekompensaty zaoferowała mu talon na balon. Obleciał nim świat wokoło.

Komentarz

bez przesady... ja na wycieczki z triada nie moge powiedziec zlego slowa, zawsze cos moze sie zdazyc

Komentarz

Trwa
                X