Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Do Pragi samochodem

Przerwany
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Do Pragi samochodem

Planuje ze znajomymi wyjazd do Pragi samochodem z Gdańska. Interesowały by mnie wszystkie zabytki/atrakcje warte zobaczenia, które znajdą się na tej trasie.

Co warto zwiedzić w Pradze i okolicach?

Chce wyjechać już w poniedziałek, dlatego proszę o jakieś najważniejsze rady.

weź dodatkowe 200 - 300 Euro na mandaty dla czeskiej policji, a najlepiej to daruj sobie czechy.

Komentarz

możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

Komentarz

Nie fajnie tam się jeździ i płaci

Komentarz

Myślałem, że odpowiedzi będą bardziej rzeczowe, jak na razie sam spam.

Komentarz

Koniecznie Cesky Krumlov (170 km na południe od Pragi), Skalne Miasto w okolicach Adrspach (170 km na wschód od Pragi), mogą być Karlovy Vary (specyficzny klimat, 120 km na zachód od Pragi). W Polsce - zamek w Mosznej. Taki program zrealizowaliśmy w 5 dni, oczywiście także 1 dzień był w Pradze. Dynamiczny program, ale warto. Mandatów zapłaconych - 0.
            Życzę dużo wrażeń!

Komentarz

Skoro nikt nie chcieć Cię wprowadzić w temat czeskich mandatów to ja krótko.
              Po pierwsze w Czechach każde auto z PL być potencjalnym źródłem dostarczenia premii do dość słabych zarobków dopravni policie.
              Po drugie na czeskich drogach obowiązywać dwupunktowa zasada o maniu lub niemaniu racji.
              Pkt.1 Policjant mieć zawsze racja.
              Pkt.2 Jesli policjant nie mieć racji to patrz pkt.1
              Do tego dochodzić drugie niebezpieczeństwo czyli służby celne. One miec trochę inaczej chyba ustawione obowiązki bo na polskich drogach kontrolowane być głównie tiry, to w Czechach również samochody osobowe i dziwnym trafem głownie z PL. Kontrole być idiotyczne, nie wiedzieć czemu one służyć (to znaczy wiedzieć ale ja mieć dwa takie przypadki i nie dać się oskubać) i trwać jak za czasów najjaśniejszej c.k. monarchii czyli długo w oczekiwaniu na zmęczenie zatrzymanego. A zmęczony podróżnik być bardziej skłonny wyjąć bakszysza z portfela.
              To powodować, że aczkolwiek często moje drogi biegnąć w stronę między innymi bratanków, tych od szabli i szklanki, to ja woleć nadłożyć drogi i jechać przez Słowacja, gdzie dużo lepiej nie być, ale jednak lepiej, bo tam się głównie pastwić za niewielkie nawet przekroczenie szybkosci.
              I dobrze Tobie dobre ludzie podpowiadać, że jak jechać do krainy piwem stojącej to najlepiej w sposób zorganizowany autobusem.

Komentarz

A nie lepiej przez Niemcy pocisnąć? z Gdańska na Słupsk-Koszalin. Jak przebijesz się przez nasze polskie korki to potem już z górki. A po drodze zwiedzić, hm Berlin można, potem warto na Drezno zerknąć. Jak przekroczysz granicę zaczyna się bajka ale to już opcjonalnie jaką trasę wybierzesz, można mknąć autostradą do samej Pragi lub gdzieś odbić, ale uwaga, drogi średnie jak nasze krajowe... miłego

Komentarz

Zobacz także

Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Czechy, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
                Trwa
                X