Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Niespodziewana Praga

Przerwany
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

 • #16
  A teraz zdjęcia kamieniczek, które są przepiękne i w takiej ilosci, że niejedno miasto można by obdarować.
  Gdzie nie skręciliśmy to były i były i były.  Komentarz


  • #17
   Miło powspominac -D
   MAGDAM110 - brakuje mi dwoch perelek: Kosciola Pokoju w Swidnicy i praskiej Zlotej Uliczki

   Komentarz


   • #18
    Marinik

    niestety Świdnica to był przerywnik zupełnie przypadkowy i niezaplanowany, więc nawet nie wiedziałam co tam można znaleźć, ale już planuję na przyszły rok wypad w rejony Polski południowo-zachodniej więc nadrobię zaległości.

    A Złota Uliczka - wejście jest płatne i to od razu z całym pakietem innych atrakcji, niestety zbyt krótki pobyt w Pradze nie pozwolił nam z tego skorzystać. i to też jest do nadrobienia tylko nie wiem czy w przyszłym roku z tymi wszystkimi zaległościami dam radę .(:P)

    Komentarz


    • #19
     MAGDAM110 - Kosciol Pokoju - KONIECZNIE (niestety zdjec w srodku nie pozwalaja robic).
     Platna Zlota Uliczka?????? Jejku !!!!!!!!! ( Coz - dawno temu bylem.

     Komentarz


     • #20
      Dzięki za fotorelację - wróciły przyjemne wspomnienia

      Komentarz


      • #21
       I znaleźliśmy takie dziwadełka       przez chwilę byliśmy w Paryżu (       z dzielnicy żydowskiej zobaczyliśmy tylko synagogę hiszpańską i to tylko z zewnątrz bo już się zrobiło późnawo (nie wiadomo kiedy minął ten dzień)

       i wtedy Panowie powiedzieli basta , dosyć ile można łazić wracamy do kampera. A my nie , my chcemy jeszcze i po odprowadzeniu Panów do metra pojechałyśmy jeszcze do Wyszehradu gdzie jak podaje przewodnik wszystko się zaczęło. Trochę z niedowierzaniem sprawdzałyśmy czy nasi Panowie nie idą gdzieś za nami.

       Rotunda Św.Marcina jeden z najstarszych kościołów w Pradze       Bazylika świętych Piotra i Pawła , niestety nawet aparat już miał dosyć i nie chciał robić porządnych zdjęć       Widok z Wyszehradu na wzgórze zamkowe

       Wracałyśmy z Wyszehradu na Stare Miasto na piechotę nad Wełtawą, atmosfera była cudowna, muzyka na żywo , bardzo fajne knajpki w stojących barkach. A nawet pływające grille

       a na tym zdjęciu niestety strasznie niewyraźnym tam gdzie jest najjaśniej była scena i był koncert na którym występowała Kaja       dotarłyśmy jeszcze poprzez Stare Miasto na Plac Św. Wacława

       aparat już stanowczo powiedział nie i to było ostatnie zdjęcie z tego dnia       i w końcu pojechałyśmy do naszych facetów do tego kampera.

       Komentarz


       • #22
        I nastał ostatni dzień niespodziewanej wycieczki do Pragi. Jak zwykle miałyśmy duże plany na ten dzień i nawet sobotni spacer, który zakończył się bólem mięśni dolnych części ciała nie stopował naszych zapędów na obejrzenie wszystkich miejsc, w których jeszcze nie byłyśmy. Stoperami okazali się nasi panowie, którzy już wg nich wszystko widzieli i mogą wracać. :?
        Ale trochę udało nam się jeszcze zobaczyć. Postanowiłyśmy wrócić na wzgórze zamkowe i przejść się uliczką Loretańską, wrócić na drugi brzeg Wełtawy i pokazać im plac Św. Wacława, który urzekł nas poprzedniego wieczoru zarówno widokiem jak i atmosferą. Wchodziliśmy na wzgórze uliczką, którą wczoraj schodziliśmy i jakie było zdziwienie, że jest taka stroma (wczoraj tego nie zauważyliśmy)        No w końcu się udało i wyszliśmy na plac,który połączył naszą stromą uliczkę Uvoz z Loretańską. Kto wymyślił, żeby budować miasta na wzgórzach ? ><        Widok na Loretę, której nazwa wzięła się od tego, iż jednym z najbardziej znanych miejsc odpustowych w XVII wieku było włoskie Loreto. W miejscowości tej znajdował się tzw. święty domek (santa casa), w którym żyła Maryja, Józef i Jezus. Kopie tego czczonego domku budowano wówczas w różnych częściach Europy, m.in. w czeskiej Pradze.        i dalszy spacer ulicą Loretańską        i znajomymi schodami (droga knajpka) udaliśmy się na Most Legii        jak zwykle w Pradze kamieniczki rzucały nas na kolana        po drodze mijamy w wejście do kolejki na wzgórze Petrin z "obcymi"        I jesteśmy na moście Legii i patrząc na Wełtawę co niektórzy z naszej grupy mają wspomnienia z Nilu, tylko statki jakieś mniejsze        i następny zabytek (:P)        jak się okazuje po Wełtawie nawet samochody pływają        i znowu cudeńka        i na koniec naszej wędrówki dotarliśmy na plac Św.Wacława        gdzie i kawałek Tajlandii się znalazł

        Komentarz


        • #23
         Na zakończenie pobytu w Pradze zjedliśmy porządny obiad w normalnych cenach , bez doliczonych niespodzianek , wypiliśmy ostatnie już czeskie piwko -D i ruszyliśmy w drogę powrotną
         Podaję link do restauracji Bonavita (znajduje się na Placu Wacława), w której mój mąż zjadł PEČENÉ VEPŘOVÉ KOLENO

         http://www.czech-restaurant.com/jidelni-listek-ceske-speciality-c-1_10.html

         Praga okazała się dla mnie ogromną niespodzianką, nie wiedziałam, ze tak blisko mamy taką perełkę. Czytałam, że jest nazywana Złotym Miastem ale dopiero wizyta w niej uświadomiła mi jej piękno na które składają się zabytki, przepiękne kamieniczki i położenie na wzgórzach.

         W Pradze korzystaliśmy z metra, gdzie za 24 korony można jeżdzić 30 minut. Raz kupiliśmy szefowi tańszy bilet "senior" jak się później okazało jest on tylko dla praskich seniorów><.

         Ilość knajpek i restauracji jest ogromna, jednak nauczyliśmy się od razu prosić o kartę, żeby nie płacić ogromnych rachunków i pytać czy cena w karcie jest ostateczna czy doliczą nam różne niespodzianki i niechodzi o napiwek tylko np VAT i trzeba pamietać, że np chipsy, paluszki czy orzeszki, które podaje pani kelnerka bez zamawiania będą na pewno umieszczone na rachunku i to w odpowiedniej cenie

         W przewodnikach polecane są różne piwiarnie m.in. u Rocha do której niestety nie udało nam się dostać z powodu ogromnej ilości osób , postaliśmy chwilę przy drzwiach i stwierdziliśmy, ze trzeba tam wrócić bo atmosfera faktycznie była super.
         Natomiast dobre i niedrogie piwko wypiliśmy U kocura.
         W Pradze niestety żadko można znaleźć tłumaczenia na polski (pewnie mało nas tam przyjeżdża ( ) natomiast jest po rosyjsku.         W Pradze podobały mi się wystawy sklepów ze szkłem , zabawkami czy innymi "pamiątkami"

         Komentarz


         • #24
          Dzięki <> mimo że w Pradze byłem dwa razy i to niedawno ,to miło ponownie popatrzeć.
          Zawsze znajdą się miejsca których nie widzieliśmy.Po uliczkach Pragi można chodzić godzinami.Są piękne kamienice,niektóre tak wąskie że ciężko zrobić dobre zdjęcie.
          Pozdrawiam><

          Komentarz


          • #25
           Aż się łezka w oku kręci - ostatni raz byłam w Pradze z pięć lat temu może... W 2013 już muszę tam pojechać, bo jakoś ostatnio się za każdymr azem nie składało :/

           Dzięki za zdjęcia!

           Komentarz


           • #26
            Fantastyczne zdjęcia! Bardzo miło się czyta takie wątki.

            Komentarz            Zobacz także

            Przerwany

            Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Czechy, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
            Trwa
            X