Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Niespodziewana Praga

Przerwany
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

A teraz zdjęcia kamieniczek, które są przepiękne i w takiej ilosci, że niejedno miasto można by obdarować.
    Gdzie nie skręciliśmy to były i były i były.

Komentarz

Miło powspominac -D
      MAGDAM110 - brakuje mi dwoch perelek: Kosciola Pokoju w Swidnicy i praskiej Zlotej Uliczki

Komentarz

Marinik

niestety Świdnica to był przerywnik zupełnie przypadkowy i niezaplanowany, więc nawet nie wiedziałam co tam można znaleźć, ale już planuję na przyszły rok wypad w rejony Polski południowo-zachodniej więc nadrobię zaległości.

A Złota Uliczka - wejście jest płatne i to od razu z całym pakietem innych atrakcji, niestety zbyt krótki pobyt w Pradze nie pozwolił nam z tego skorzystać. i to też jest do nadrobienia tylko nie wiem czy w przyszłym roku z tymi wszystkimi zaległościami dam radę .(:P)

Komentarz

MAGDAM110 - Kosciol Pokoju - KONIECZNIE (niestety zdjec w srodku nie pozwalaja robic).
          Platna Zlota Uliczka?????? Jejku !!!!!!!!! ( Coz - dawno temu bylem.

Komentarz

Dzięki za fotorelację - wróciły przyjemne wspomnienia

Komentarz

I znaleźliśmy takie dziwadełka

przez chwilę byliśmy w Paryżu (

z dzielnicy żydowskiej zobaczyliśmy tylko synagogę hiszpańską i to tylko z zewnątrz bo już się zrobiło późnawo (nie wiadomo kiedy minął ten dzień)

i wtedy Panowie powiedzieli basta , dosyć ile można łazić wracamy do kampera. A my nie , my chcemy jeszcze i po odprowadzeniu Panów do metra pojechałyśmy jeszcze do Wyszehradu gdzie jak podaje przewodnik wszystko się zaczęło. Trochę z niedowierzaniem sprawdzałyśmy czy nasi Panowie nie idą gdzieś za nami.

Rotunda Św.Marcina jeden z najstarszych kościołów w Pradze

Bazylika świętych Piotra i Pawła , niestety nawet aparat już miał dosyć i nie chciał robić porządnych zdjęć

Widok z Wyszehradu na wzgórze zamkowe

Wracałyśmy z Wyszehradu na Stare Miasto na piechotę nad Wełtawą, atmosfera była cudowna, muzyka na żywo , bardzo fajne knajpki w stojących barkach. A nawet pływające grille

a na tym zdjęciu niestety strasznie niewyraźnym tam gdzie jest najjaśniej była scena i był koncert na którym występowała Kaja

dotarłyśmy jeszcze poprzez Stare Miasto na Plac Św. Wacława

aparat już stanowczo powiedział nie i to było ostatnie zdjęcie z tego dnia

i w końcu pojechałyśmy do naszych facetów do tego kampera.

Komentarz

I nastał ostatni dzień niespodziewanej wycieczki do Pragi. Jak zwykle miałyśmy duże plany na ten dzień i nawet sobotni spacer, który zakończył się bólem mięśni dolnych części ciała nie stopował naszych zapędów na obejrzenie wszystkich miejsc, w których jeszcze nie byłyśmy. Stoperami okazali się nasi panowie, którzy już wg nich wszystko widzieli i mogą wracać. :?
                Ale trochę udało nam się jeszcze zobaczyć. Postanowiłyśmy wrócić na wzgórze zamkowe i przejść się uliczką Loretańską, wrócić na drugi brzeg Wełtawy i pokazać im plac Św. Wacława, który urzekł nas poprzedniego wieczoru zarówno widokiem jak i atmosferą. Wchodziliśmy na wzgórze uliczką, którą wczoraj schodziliśmy i jakie było zdziwienie, że jest taka stroma (wczoraj tego nie zauważyliśmy)

No w końcu się udało i wyszliśmy na plac,który połączył naszą stromą uliczkę Uvoz z Loretańską. Kto wymyślił, żeby budować miasta na wzgórzach ? ><

Widok na Loretę, której nazwa wzięła się od tego, iż jednym z najbardziej znanych miejsc odpustowych w XVII wieku było włoskie Loreto. W miejscowości tej znajdował się tzw. święty domek (santa casa), w którym żyła Maryja, Józef i Jezus. Kopie tego czczonego domku budowano wówczas w różnych częściach Europy, m.in. w czeskiej Pradze.

i dalszy spacer ulicą Loretańską

i znajomymi schodami (droga knajpka) udaliśmy się na Most Legii

jak zwykle w Pradze kamieniczki rzucały nas na kolana

po drodze mijamy w wejście do kolejki na wzgórze Petrin z "obcymi"

I jesteśmy na moście Legii i patrząc na Wełtawę co niektórzy z naszej grupy mają wspomnienia z Nilu, tylko statki jakieś mniejsze

i następny zabytek (:P)

jak się okazuje po Wełtawie nawet samochody pływają

i znowu cudeńka

i na koniec naszej wędrówki dotarliśmy na plac Św.Wacława

gdzie i kawałek Tajlandii się znalazł

Komentarz

Na zakończenie pobytu w Pradze zjedliśmy porządny obiad w normalnych cenach , bez doliczonych niespodzianek , wypiliśmy ostatnie już czeskie piwko -D i ruszyliśmy w drogę powrotną
                  Podaję link do restauracji Bonavita (znajduje się na Placu Wacława), w której mój mąż zjadł PEČENÉ VEPŘOVÉ KOLENO

http://www.czech-restaurant.com/jidelni-listek-ceske-speciality-c-1_10.html

Praga okazała się dla mnie ogromną niespodzianką, nie wiedziałam, ze tak blisko mamy taką perełkę. Czytałam, że jest nazywana Złotym Miastem ale dopiero wizyta w niej uświadomiła mi jej piękno na które składają się zabytki, przepiękne kamieniczki i położenie na wzgórzach.

W Pradze korzystaliśmy z metra, gdzie za 24 korony można jeżdzić 30 minut. Raz kupiliśmy szefowi tańszy bilet "senior" jak się później okazało jest on tylko dla praskich seniorów><.

Ilość knajpek i restauracji jest ogromna, jednak nauczyliśmy się od razu prosić o kartę, żeby nie płacić ogromnych rachunków i pytać czy cena w karcie jest ostateczna czy doliczą nam różne niespodzianki i niechodzi o napiwek tylko np VAT i trzeba pamietać, że np chipsy, paluszki czy orzeszki, które podaje pani kelnerka bez zamawiania będą na pewno umieszczone na rachunku i to w odpowiedniej cenie

W przewodnikach polecane są różne piwiarnie m.in. u Rocha do której niestety nie udało nam się dostać z powodu ogromnej ilości osób , postaliśmy chwilę przy drzwiach i stwierdziliśmy, ze trzeba tam wrócić bo atmosfera faktycznie była super.
                  Natomiast dobre i niedrogie piwko wypiliśmy U kocura.
                  W Pradze niestety żadko można znaleźć tłumaczenia na polski (pewnie mało nas tam przyjeżdża ( ) natomiast jest po rosyjsku.

W Pradze podobały mi się wystawy sklepów ze szkłem , zabawkami czy innymi "pamiątkami"

Komentarz

Dzięki <> mimo że w Pradze byłem dwa razy i to niedawno ,to miło ponownie popatrzeć.
                    Zawsze znajdą się miejsca których nie widzieliśmy.Po uliczkach Pragi można chodzić godzinami.Są piękne kamienice,niektóre tak wąskie że ciężko zrobić dobre zdjęcie.
                    Pozdrawiam><

Komentarz

Aż się łezka w oku kręci - ostatni raz byłam w Pradze z pięć lat temu może... W 2013 już muszę tam pojechać, bo jakoś ostatnio się za każdymr azem nie składało :/

Dzięki za zdjęcia!

Komentarz

Fantastyczne zdjęcia! Bardzo miło się czyta takie wątki.

Komentarz

Zobacz także

Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Czechy, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
                        Trwa
                        X