Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Dominikana w październiku, proszęo radę

Przerwany
Ten wątek jest zamknięty
X
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Dominikana w październiku, proszęo radę

Witam! W październiku planuję podróż poślubną. Od jednej z forumowiczek wiem, że jest tu dwóch znawców Dominikany: Bepi i Krzysztof. Bardzo prosiłabym o radę związaną z wyjazdem w to miejsce gdzie, za ile, co warto a czego nie. Zaznaczę, że środki finansowe troszkę nas ograniczają. Z góry bardzo dziękuję

hej Gratuluję ślubu i już Ci zazdroszcze podróży poślubnej-))) Dominkana to raj na ziemi! w przyszłym roku planuje tam znowu wrócić , pomimo ostanich urlopów na karaibach w Meksyku i na Kubie to dominikana mnie najbardziej oczarowała plażami i rajską i egzotyczną atmosferą! Polecam tylko rejon Punta Cana plaża bavaro, poprostu raj! Piękne białe plaże, gaje palm kokosowych pochylone na niesamowicie turkusowym morzem, widoki sa jak z reklamy, w Punta Cana są raczej dobre hotele zazwyczaj 4 lub 5* które mają świetne warunki, rewelacyjną atmosferę, sporo zabawy tańca, animacji, hotele sa połóżone w cudnych ogrodach, jedzenie znakomite !!! każdy hotel ma conajmniej 5 restauracji w ramach all inlusiv, wybór dań ogromny! drinki są pyszne ! zwłaszcza pinacolada , banana mama, pinia bavaro, mniam!!!! Klimat super cały rok temp około 30 stopni , morze około 27 st pora deszczowa trwa od maja do pazdziernika, ale wogóle nie jest uciążliwa, krótkie deszczyki co drugi trzeci dzień daja tylko ochłode..-) huragany razej omijają tą szcześliwą wyspe, od lat nie było w Punta Cana niz poważnego. jesli szukasz wiecej informacji pisz na meila, mam tysiące zdjęć, filmików, itp [%sig%]

Komentarz

troszke bym sie obawiala, ze w pazdzierniku moze sporo popadac na dominikanie. sezon na punta cana to grudzien-marzec. wiele razy czytalam ze deszcze na dominikanie polegaja na krotkich ulewnych opadach, po ktorych natychmiast wychodzi slonce. niestety, kiedy ja bylam tam w grudniu(pomimo tego ze to juz niby sezon), na 13 dni pobytu dwa dni padało bez przerwy. zdarzaly sie rowniez przelotne opady w pozostale dni. pod koniec stycznia natomiast, czale 2 tygodnie mielismy ladne. trzeba przesledzic pogode w pazdzierniku w poprzednich latach, poniewaz mysle ze warto by bylo poczekac te 2-3 miesiace, zeby miec wakacje jak z bajki (szczegolnie ze taki wyjazd to juz dosc duze przedsiewziecie finansowe).

Komentarz

i zgadzam sie z bepi - tylko Punta Cana! raj na ziemi

Komentarz

aha teraz doczytałam iż wybierasz sie na 1 tydzień, ja odradzam stanowczo..-)tak krótki urlop, ponieważ lot samolotem jest dośc długi około 9 godzin z helmutowa, to warto na tak dalekie podróże jeżdzic na dłużej, różnica w cenie niewielka.. a jednak po tych 6 dniach bedziesz czuła niedosyt... lot długi.. to też dwa dni uciekna na lot i doście do siebie ( zmiana czasu), warto pomysleć o dłuższym urlopie 2 tyg, no chyba że nie ma urlopu itp

[%sig%]

Komentarz

jeśli chodzi o pore deszczową to to jest loteria... znajomy był na calutki miesiąc na Dominikanie w grudniu i mówił że lało częściej niz w czerwcu, był w szoku! a to niby pora sucha... kolejny przypadek to cairo vel Krzysztof który był w lutym 2007 i sklinał na pogode bo czesto i długo padało że nawet zalało pokój a luty to sezon!!!
            Ja byłam na karaibach 3 razy w porze deszczowej czyli czerwiec lipiec i padało co trzeci dzień i deszcz nigdy nie trwał dłużej niż 10 -15 minut i zaraz słonko!
            Dlatego juz nigdy przenigdy nie bede patrzec na internetowe prognozy pogody bo sie tylko niepotrzebnie denerwuję-)
            na temat pogody niech sie najlepiej wypowie Marcin Villapolonia który tam mieszka od lat

[%sig%]

Komentarz

Ot co...ja też już nigdy w nic nie uwierzę,na 3 tyg w tym roku w marcu 2 tyg deszczu i chmur,ale z racji tego że na zimne dmucham-pazdziernik bym odpuścił a poleciał na początku grudnia na 2 tyg min-dodam,że ceny w tym terminie są bardzo zachęcające

Komentarz

dziękuję wszystkim za odzew
                Bepi napisałam maila
                Z tego co piszecie to musi być naprawdę fajna podróż. Marzy mi się taki miesiąc miodowy A raczej miodowe dwa tygodnie bo faktycznie dwa dni na lot to sporo i dużo się straci.

Komentarz

mam pytanie na jaką cenę mogę liczyć na początku grudnia na 2 tygodnie. Mogę czekać do ostatnich dni jeśli będzie taka potrzeba? a czy da radę z Warszawy czy tylko Berlin?

pozdrawiam

Komentarz

Z tego co wiem to loty z Warszawy odbywają się przez Zurich, gdzie się nocuje także 1 dzień w plecy, chyba lepiej do Berlina np. pociągiem.

Komentarz

Zdecydowanie z Berlina lub Lipska i tylko z niemieckich touroperatorów - jeżeli sama nie masz doświadczenia w szukaniu dobrych ofert w internecie zadzwoń to Pani Izy z Apollotour w Szczecinie lub do El Mundo (chyba w Koszalinie) tam wyszperają Tobie najlepsze i najtańsze oferty a i w sprawach transferów (parkingów pod lotniskami, hoteli) do Niemiec też pomogą. Jeżeli chodzi o pogodę to byłem na Donikanie 2 razy (wrzesień i październik i zawsze było pięknie - deszczeki kilkuminutowe cio kilka dni, poza tym piękne słońce) Najlepiej w sprawie pogody faktycznie wypowie się Marcin z Villapolonia bo mieszka tam już kilka lat. Jeżeli chodzi o sprawy finansowe to jak się dobrze poszpera to 2 tygodnie w hotelu 4* i za 1000 Eur można dostać a w 5* niewiele drożej (wszystko oczywiście All Inclusive - innych tam nie ma). Jeżeli chodzi o rejon to tylko Punta Cana (a właściwie to Bavaro - bo tak się ten odcinek wybrzeża nazywa)

Komentarz

Trwa
                      X