Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Egiptowo - lista wylotowa, zdjęcia i rozmowy o wszystkim :)

Przerwany
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Kwestia przyzwyczajenia Aczkolwiek w ciepłych wodach to sama przyjemność
    Fajnie,że Ci się udał spędzić urodziny w Egipcie. Za rok moja, mam nadzieja nasza kolej

Komentarz

• EGIPTOWA LISTA WYLOTOWA

13 stycznia 2018

anuletka38 - 101 dni - Jaz Fanara Resort (Sharm el Sheikh) - Warszawa - 7 dni
      bubeczek - 119 dni - Calimera Akassia Swiss Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 7 dni
      monik214 - 119 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 14 dni
      matys_72 - 124 dni - Jazz Aquamarine (Hurghada) - Warszawa - 14 dni
      taskar - 140 dni - Aurora Bay Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
      emi-41 - 138 dni - Stella di Mare Beach Resort&Spa (Hurghada) - Katowice - 15 dni
      raffcio1981 - 138 dni - Jungle Aqua Park (Hurghada) - Katowice - 14 dni
      arecki79m - 159 dni - Jungle Aqua Park (Hurghada) - Poznań - 15 dni
      syla1 - 168 dni - Royal Tulip Beach Resort (Marsa Alam) - Katowice - 11 dni
      avabela - 173 dni - Hilton Long Beach Resort (Hurghada) - Katowice - 10 dni
      mirgos - 182 dni - Royal Brayka Beach Resort (Marsa Alam) - 15 dni
      jola8000 - 185 dni - Jaz Lamaya (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
      oldi - 185 dni - Aurora Bay Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
      Shibuya - 187 dni - safari wrakowe w Egipcie "Wraki Północy" - 7 dni
      kazka - 238 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam)

EGIPTOWE plany wyjazdowe:

oldi, Shibuya, taskar - początek stycznia 2019 - "Zlot Egiptowo - urodzinowo"

Komentarz

• Oldi ale ładne zdjęcie z dzisiejszej odliczance

Komentarz

• EGIPTOWA LISTA WYLOTOWA

14 stycznia 2018

anuletka38 - 100 dni - Jaz Fanara Resort (Sharm el Sheikh) - Warszawa - 7 dni
          bubeczek - 118 dni - Calimera Akassia Swiss Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 7 dni
          monik214 - 118 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 14 dni
          matys_72 - 123 dni - Jazz Aquamarine (Hurghada) - Warszawa - 14 dni
          taskar - 139 dni - Aurora Bay Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
          emi-41 - 137 dni - Stella di Mare Beach Resort&Spa (Hurghada) - Katowice - 15 dni
          raffcio1981 - 137 dni - Jungle Aqua Park (Hurghada) - Katowice - 14 dni
          arecki79m - 158 dni - Jungle Aqua Park (Hurghada) - Poznań - 15 dni
          syla1 - 167 dni - Royal Tulip Beach Resort (Marsa Alam) - Katowice - 11 dni
          avabela - 172 dni - Hilton Long Beach Resort (Hurghada) - Katowice - 10 dni
          mirgos - 181 dni - Royal Brayka Beach Resort (Marsa Alam) - 15 dni
          jola8000 - 184 dni - Jaz Lamaya (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
          oldi - 184 dni - Aurora Bay Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
          Shibuya - 186 dni - safari wrakowe w Egipcie "Wraki Północy" - 7 dni
          kazka - 237 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam)

Komentarz

• Witam Egiptowo,
            przyszła chwila by się wreszcie zarejestrować, moje uzależnienie do Egiptu się rozwija.
            Podzielam też uczucie niecierpliwości w oczekiwaniu na chwilę wyrwania się stąd ( WAW ).
            Moje terminy też odległe;
            169 dni do R.A.M. ( S.S.H. ) 7 dni oraz 227 dni Serenity Makadi Beach ( Hurghada ) 14 dni. Obydwa starty z WAW.
            W tym roku $ dosyć tani, tańsze teź wycieczki ( przynajmniej z jednego biura ( bez reklamy ).
            Pozdrawiam pierwszy raz forumowiczów.

Komentarz

• Zamieszczone przez Coneg Zobacz posta
              Jednak ze względu na możliwości snurkowania obraliśmy kierunek Marsa na przełomie maj/kwiecień.

Widzę, że jest tu dużo doświadczonych egipskich turystów, dlatego prosiłbym o pomoc lub rady w wyborze hotelu: Aurora Oriental Bay Resort czy Club Calimera Akassia Swiss Resort. Który będzie lepszy pod względem standardu, rafy, rozrywki (animacji), jedzenia itd. Koszt zbliżony. Niestety ze względu na ograniczony budżet, tylko te dwa hotele pozostały w grze.

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Odradzam hotel Faraana Reef w SSH, hotel na krawędzi upadku, serwis, infrastruktura i catering dno.
              W tym przypadku opinie na Trip itd stronach nie kłamią. Byłem w 2015.
              Odradzam. Rafa duża ale woda zmącona przez parkujące statki wycieczek z zewnątrz. Do tego plamy ropy z wydechów.

Komentarz

• Zamieszczone przez ad.jac Zobacz posta
                Witam Egiptowo,

169 dni do R.A.M.
                Witaj wśród Egiptomaniaków!
                Myślę, że skrót udało mi się "rozgryźć"?

EGIPTOWA LISTA WYLOTOWA

15 stycznia 2018

anuletka38 - 99 dni - Jaz Fanara Resort (Sharm el Sheikh) - Warszawa - 7 dni
                bubeczek - 117 dni - Calimera Akassia Swiss Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 7 dni
                monik214 - 117 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 14 dni
                matys_72 - 122 dni - Jazz Aquamarine (Hurghada) - Warszawa - 14 dni
                taskar - 138 dni - Aurora Bay Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                emi-41 - 136 dni - Stella di Mare Beach Resort&Spa (Hurghada) - Katowice - 15 dni
                raffcio1981 - 136 dni - Jungle Aqua Park (Hurghada) - Katowice - 14 dni
                arecki79m - 157 dni - Jungle Aqua Park (Hurghada) - Poznań - 15 dni
                syla1 - 166 dni - Royal Tulip Beach Resort (Marsa Alam) - Katowice - 11 dni
                ad.jac - 169 dni - Royal Albatros Moderna (Sharm el Sheikh) - Warszawa - 7 dni
                avabela - 171 dni - Hilton Long Beach Resort (Hurghada) - Katowice - 10 dni
                mirgos - 180 dni - Royal Brayka Beach Resort (Marsa Alam) - 15 dni
                jola8000 - 183 dni - Jaz Lamaya (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                oldi - 183 dni - Aurora Bay Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                Shibuya - 185 dni - safari wrakowe w Egipcie "Wraki Północy" - 7 dni
                ad.jac - 227 dni - Serenity Makadi Beach (Hurghada) - Warszawa - 14 dni
                kazka - 236 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam)

Komentarz

• R.A.M. - Royal Albatros Moderna w SSH, bingo.
                  Wiedziałem Oldi że dla Ciebie Egiptomaniaka nie będzie to zagadką.
                  ps. pracownica biura podróży twierdzi że coraz częściej się ludzie pytają o kierunek Egipt.
                  Ceny na innych ,,destynacjach" porażające.
                  Ale i przez samo kryterium ceny nie da się porównywać innych kierunków z Egiptem.

Komentarz

• I tu masz rację, nic w Europie nie zastapi Egiptu. !!!!ceny o lekko 400zł niższe niż rok temu,all i wypasne hotele, do tego 100% pewności pogody. Nie ma takiego kierunku w Europie ,by zgrały się te zalety napisane powyżej.
                    Dalsze kierunki są super ,ale i cena o niebo wyższa,co przy rodzinie 2+ 2 ,często jest za wysoka.. Pozostaje Egipt i niech tak będzie choćby do końca świata, albo jeszcze dłużej.

Komentarz

• Zamieszczone przez Shibuya Zobacz posta
                      Oldi ale ładne zdjęcie z dzisiejszej odliczance
                      Zgadzam się - zdjęcie boskie, mówiąc wprost: bardzo "twarzowe" A najciekawsze w nim są te ukwiały - ni to :kulkowe, ni to palczaste... Jakaś forma "niedorosła"? Ja w tym roku na jednej rafce trafiłem dwa miejsca błazenkowe - jedno całkiem kuliste, drugie całkiem spiczaste.. Sam nie wiem,czy to różne gatunki ukwiałów, czy może tylko różne stadia rozwojowe? Muszę znaleźć fotki - o ile będzie na nich coś widać, rzecz jasna

Komentarz

• Zamieszczone przez bubeczek Zobacz posta
                        I tu masz rację, nic w Europie nie zastapi Egiptu. !!!!ceny o lekko 400zł niższe niż rok temu,all i wypasne hotele, do tego 100% pewności pogody. Nie ma takiego kierunku w Europie ,by zgrały się te zalety napisane powyżej.
                        Dalsze kierunki są super ,ale i cena o niebo wyższa,co przy rodzinie 2+ 2 ,często jest za wysoka.. Pozostaje Egipt i niech tak będzie choćby do końca świata, albo jeszcze dłużej.
                        Bubeczku oraz wszyscy forumowicze moi drodzy!
                        Zbieram się, by coś napisać o moich styczniowych wojażach, ale.. ciężko to idzie, oj... Na razie najważniejsze newsy - niestety, nie dobre dla nas. Wiadomości podstawowe są dwie. Generalnie, Egipt zmierza w kierunku tzw. "cywilizacji", tzn. najgorszym z możliwych: podatki, opłaty, regulacje, monopol państwowy itd. itp. Dwie rzeczy, o których wspomniałem, a które już zostały "uregulowane":
                        1. Wprowadzono podatek od internetu. Bagatela: 30%. W praktyce wygląda to tak: kupujesz kartę do netu za 100 LE, dostajesz impulsów... za 70 LE. Boli, oj, boli!
                        2. Do niedawna płaciliśmy w Egipcie albo funtami egipskimi, albo w USD, albo w EUR. Przy czym kurs rynkowy walut "twardych" regulowany był przez rynek. No tak, przez czarny rynek. Mówiąc wprost: handel i płatności walutami (USD i EUR) odbywały się po kursie czarnorynkowym, niekoniecznie zgodnym z oficjalnym kursem bankowym/państwowym. Było to powszechne, akceptowalne i .. bardzo wygodne. Tak handlowało się walutami w PRL w latach 70., a zwłaszcza w 80. ubiegłego stulecia. "Czejndź many, czejndź many... Marki, dolary tanio sprzedam!" - krzyczeli ("szeptali") na ulicach i pod hotelami starzy ubecy.. Którzy niedługo potem pozakładali pierwsze w Polsce kantory walutowe.
                        Otóż, moi mili, w Egipcie do niedawna ten handel walutami także był nielegalny. A teraz został uregulowany, choć może nie do końca. Sprawa wygląda tak, że można płacić walutami obcymi, ale tylko w tych miejscach, które obrót walutowy zalegalizowały. Dlatego na lotnisku w Hurghadzie pan z Vodafona krzyczał do nas: only egyptian pounds!!! I dlatego nie miałem internetu, dopóki mi nie kupili karty na mieście moi znajomi. Skutek jest taki, że... nie wszędzie zapłacimy walutą USD lub EUR, bo.. niektórzy sklepikarze się boją nielegalnego obrotu i nie przyjmują "twardych", niektórzy się nie zgłosili jako "obracający walutami obcymi" i też nie przyjmują nic poza EGP, a ci, którzy przyjmują płatności w walutach legalnie... doliczają nam OPŁATĘ za "change money"!!! Tak jest m.in w sieci Kleopatra.

Komentarz

• Nie wiem, jak jest naliczana ta opłata za wymianę waluty - czy prowizyjnie (procentowo od transakcji), czy w jakichś ściśle określonych kwotach, ale mnie do zakupów za 120 EGP doliczono 8 EGP za płatność dolarami.

Komentarz

• Byłbym zapomniał! Moja karta vodafone, kupiona w lipcu nadal działa! Jest aktywna, dokupiłem sobie do niej teraz, tzn. w styczniu 2018 w Hurghadzie, doładowanie internetu za 100 EGP (tzn. za 70EGP, bo 30% podatek zeżarł). Doładowanie karty na 15 funtów egipskich wykonałem przez stronę recharge.com - dwa razy od lipca 2017 (co kwartał) - w wysokości 4,49 PLN. Niestety, nadal jest problem, bo tych doładowań nie widać na stronie Vodafone.com.eg ani bezpośrednio w apce Vodafone. Niemniej te pieniądze są na koncie i są do wykorzystania - np. na rozmowy.
                            +20 1003598697 Vodafone 15.31 EGP
                            Cena 4,49 PLN

Komentarz

• Zamieszczone przez taskar Zobacz posta
                              najważniejsze newsy - niestety, nie dobre dla nas.
                              Podziękował!

EGIPTOWA LISTA WYLOTOWA

16 stycznia 2018

anuletka38 - 98 dni - Jaz Fanara Resort (Sharm el Sheikh) - Warszawa - 7 dni
                              bubeczek - 116 dni - Calimera Akassia Swiss Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 7 dni
                              monik214 - 116 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 14 dni
                              matys_72 - 121 dni - Jazz Aquamarine (Hurghada) - Warszawa - 14 dni
                              taskar - 137 dni - Aurora Bay Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                              emi-41 - 135 dni - Stella di Mare Beach Resort&Spa (Hurghada) - Katowice - 15 dni
                              raffcio1981 - 135 dni - Jungle Aqua Park (Hurghada) - Katowice - 14 dni
                              arecki79m - 156 dni - Jungle Aqua Park (Hurghada) - Poznań - 15 dni
                              syla1 - 165 dni - Royal Tulip Beach Resort (Marsa Alam) - Katowice - 11 dni
                              ad.jac - 168 dni - Royal Albatros Moderna (Sharm el Sheikh) - Warszawa - 7 dni
                              avabela - 170 dni - Hilton Long Beach Resort (Hurghada) - Katowice - 10 dni
                              mirgos - 179 dni - Royal Brayka Beach Resort (Marsa Alam) - 15 dni
                              jola8000 - 182 dni - Jaz Lamaya (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                              oldi - 182 dni - Aurora Bay Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                              Shibuya - 184 dni - safari wrakowe w Egipcie "Wraki Północy" - 7 dni
                              ad.jac - 226 dni - Serenity Makadi Beach (Hurghada) - Warszawa - 14 dni
                              kazka - 235 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam)

Komentarz

• Czyli, jak było do przewidzenia, skutki "arabskiej wiosny" będą odczuwalne przez najbliższe 20 lat (podobnie było u nas), później ,jeśli będą dobre rządy , to może odkuja się zwykli obywatele.
                                Mnie internet na wczasach nie interesuje i nawet zakazuje brac mężowi laptopa. Ma wyczyścić sobie mózg i zresetować. Kontaktuję się wtedy, tylko z najbliższymi, by nie umierali ze strachu ,że zżarly nas rekiny.
                                Zakupy i to drobne robię na lotnisku, przed wylotem, czyli zestaw stały: herbata,jakieś słodkości i pewnie mała ( tym razem ją bierzemy ze sobą), jaką maskotkę, może książeczkę z rybkami i tyle. Natomiast, jak Taskarku płaciłeś za nurki??? Czy jest podobnie, jak w poprzednim sezonie ,czyli było im wszystko, jedno ,czy $, czy eur, kurs dla tych walut stosowali taki sam. Toteż żałowałam ,że zapłaciłam za hause reef w Polsce w złotówkach, bym miałabym ciut taniej na miejscu.
                                Teraz będę pewnie nurkowała z baza przy hotelu Club Callimera Akasia Swiss Resort na ich hause reef . Pięciolatkę w tym czasie przypilnują nasi znajomi, dlatego będziemy chcieli sprawy nurkowe załatwić do lunchu, by ich zbytnio nie przeciązyc.

Komentarz

Zobacz także

Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Egipt, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
                                Trwa
                                X