Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Egiptowo - lista wylotowa, zdjęcia i rozmowy o wszystkim :)

Przerwany
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Zamieszczone przez lechu Zobacz posta
    Dzięki za info o hotelu.
    A odnośnie kart to ostatnio w Marsa na stoisku vodafone mówili ,że te kary kupowane na lotnisku ważne są tylko 3- miesiące.
    Po terminie trzeba kupić nową.
    Lechu - te trzy miesiące to chyba zawsze było. Natomiast trzeba pamiętać o jednym: 3 m-ce to ważność karty telefonicznej, ale pakiety internetowe są ważne tylko na okres 1 miesiąca - potem niewykorzystane MB przepadają bezpowrotnie. Karta telefoniczna po tych 3 m-cach pozwala nadal (nie wiem jak długo!) się doładować (poprzez dokupienie karty-zdrapki czy ww. recharge,com), ale internetowe pakiety / albo jeżeli kupisz kartę tylko z MB (internet bundle) bezpowrotnie kończą swój żywot

Komentarz

• Zamieszczone przez taskar Zobacz posta

Shibuya.. martwię się o Ciebie No toż przecież ja od dwóch lat doładowuję moją kartę Vodafone przez recharge.com. Problem w tym, że po pierwsze prowizję trzeba dopłacić - ale nie jest duża, więc to i tak wyszloby taniej niż kupować na lotnisku. Problem w tym, że tych dokupionych impulsów nie widać w AnaVodafone. One są - pisałem o tym już chyba rok temu, i można dzwonić i je wykorzystywać - wszystko pięknie ładnie, ale ponieważ nie widać ich na koncie w necie, to nie można nimi doładować MB, czyli nie da się ich zamienić na pakiety internetowe. W tym problem (przynajmniej jeśli chodzi o Vodafone).
      Pamiętam, że o tym pisałeś. Ja mam Etisalat. Złotówki od razu pojawiły się na moim koncie i od razu udało się nam kupić pakiet. Prowizji żadnej nie zauważyłam. Niby na stronie jest napisane, że kupuję za xx a dostaje xx(mniej) ale do tej pory, jak znajomi robili mi doładowanie w salonie na numer to było zupełnie tak samo, więc w moim przypadku nie widzę, żadnej prowizji z ich strony.
      Dla przykładu. Doładowanie zrobione w salonie
      "You have added balance with 28.00EGP for 40.00EGP. Your new balance is 28.00EGP."
      I doładowanie zrobione przez stronę za najmniejsza kwotę, bo testowe, a pakiet miałam.
      "You have added balance with 14.00EGP for 20.00EGP. Your new balance is 29.65EGP."
      Koncie Dodo większe, bo jeszcze miałam LE na koncie poza pakietem. Z tych LE kupuje sobie pakiet i znalazłam w aplikacji opcje na 90 dni. Sprawdzę to, jak będzie mi się kończyła ważność konta. Sprawdzę też zdrapkę, czy też będzie mniejsza kwota czy taka, jak na zdrapce, ale to przed wyjazdem dopiero.

Komentarz

• EGIPTOWA LISTA WYLOTOWA

11 stycznia 2019

olimam - JUŻ JUTRO! - Otium Amphoras (Sharm el Sheikh) - Katowice - 7 dni
        Golasy - 4 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Berlin - 14 dni
        rahimex - 6 dni - Albatros Palace (Hurghada) - Warszawa - 14 dni
        matrixik1972 - 8 dni - Albatros Aqua Park (Sharm el Sheikh) - Warszawa - 7 dni
        ksr5 - 17 dni - AMC Royal (Hurghada) - Katowice - 7 dni
        anuletka38 - 49 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 10 dni
        Kuki - 49 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Katowice - 10 dni
        Rajmundas - 63 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 7 dni
        chinchinka - 70 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Wrocław
        monik214 - 123 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 14 dni
        matys_72 - 125 dni - Jaz Aquamarine (Hurghada) - Warszawa - 14 dni
        emi-41 - 140 dni - Magic Tulip Beach Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
        taskar - 144 dni - Wadi Lahmy Azur (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
        oldi - 151 dni - Wadi Lahmy Azur (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
        HSB - 162 dni - Jaz Lamaya Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
        rszalc - 162 dni - Pensee Royal Garden (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
        Shibuya - 167 dni - Arabia Azur Resort (Hurghada)
        madzilkaa - 169 dni - Regency Plaza Aqua Park&Spa (Sharm el Sheikh) - Warszawa - 11 dni
        Shibuya - 181 dni - safari nurkowe "Top Południa" czyli tydzień na łajbie
        jola8000 - 186 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
        mirgos - 186 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 14 dni
        coralowyzawrotglowy - 197 dni - Wadi Lahmy Azur (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
        clean76 - 203 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
        ad.jac - 233 dni - Tropitel Sahl Haseesh (Hurghada) - Warszawa - 7 dni
        kazka - 238 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
        taskar - 265 dni - Palm Beach Resort (Hurghada) - Katowice - 7 dni

EGIPTOWE plany wyjazdowe:

sanczo1975 - w 2019 roku - Marsa Alam
        oldi - II połowa sierpnia 2019 - może uda się odwiedzić Zatokę Starca
        Shibuya - X 2019 - Lotus Bay - Safaga
        ad.jac - późna jesień 2019 - tylko last minute, kierunek Marsa lub Sharm

Ostatnio edytowane przez oldi ; https://www.wakacje.pl/forum/member/39090-oldi o 11th January 2019, H:i

Komentarz

• No i już w domku. Czekam na kolejny wyjazd
          Oldi, możesz przerzucić mnie z tą Arabią na listę, bo wyjazd i termin jest pewny, teraz muszę tylko cenę dobrą trafić.

Komentarz

• Zamieszczone przez Ruudaa Zobacz posta
            Drodzy Egiptomaciany.
            W październiku byliśmy w Jaz Aquamarine. W tym roku do Egiptu najchętniej wybralibysmy się w połowie września. Ceny Jaz póki co wyższe niż w tamtym roku. Jak myślicie - uda nam się znaleźć hotel pokroju Jaz Aquamarine w cenie 2000-2500zl/os na 10dni? Jakie ewentualnie hotele polecacie ?
            No niestety z doświadczenia ci powiem, raczej ci się nie uda... . Zwłaszcza, że ceny w tym roku znacznie wzrosły, za parę zapłaciliśmy 1000pln więcej niż rok temu.. Kiedyś byłem 2 tyg. w Jaz za coś około 2600pln, to były czasy
            Ostatnio edytowane przez matys_72 ; https://www.wakacje.pl/forum/member/38229-matys_72 o 11th January 2019, H:i

Komentarz

• Byłam dziś w wakacje.pl - doradzono nam trzy hotele. Sunrise Select Diamond Beatch Resort w Sharm el szejk, Royal Tulip Beatch Resort w Marsa Alam oraz Sunrise Select Royal Makadi w Hurghadzie. Ktoś z Was był? Podzieli się doświadczeniami?

Komentarz

• EGIPTOWA LISTA WYLOTOWA

12 stycznia 2019

olimam - TO DZIŚ! - Otium Amphoras (Sharm el Sheikh) - Katowice - 7 dni
                Golasy - 3 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Berlin - 14 dni
                rahimex - 5 dni - Albatros Palace (Hurghada) - Warszawa - 14 dni
                matrixik1972 - 7 dni - Albatros Aqua Park (Sharm el Sheikh) - Warszawa - 7 dni
                ksr5 - 16 dni - AMC Royal (Hurghada) - Katowice - 7 dni
                anuletka38 - 48 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 10 dni
                Kuki - 48 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Katowice - 10 dni
                Rajmundas - 62 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 7 dni
                chinchinka - 69 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Wrocław
                monik214 - 122 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 14 dni
                matys_72 - 124 dni - Jaz Aquamarine (Hurghada) - Warszawa - 14 dni
                emi-41 - 139 dni - Magic Tulip Beach Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                taskar - 143 dni - Wadi Lahmy Azur (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                oldi - 150 dni - Wadi Lahmy Azur (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                HSB - 161 dni - Jaz Lamaya Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                rszalc - 161 dni - Pensee Royal Garden (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                Shibuya - 166 dni - Arabia Azur Resort (Hurghada)
                madzilkaa - 168 dni - Regency Plaza Aqua Park&Spa (Sharm el Sheikh) - Warszawa - 11 dni
                Shibuya - 180 dni - safari nurkowe "Top Południa" czyli tydzień na łajbie
                jola8000 - 185 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                mirgos - 185 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 14 dni
                coralowyzawrotglowy - 196 dni - Wadi Lahmy Azur (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                clean76 - 202 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                ad.jac - 232 dni - Tropitel Sahl Haseesh (Hurghada) - Warszawa - 7 dni
                kazka - 237 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                taskar - 264 dni - Palm Beach Resort (Hurghada) - Katowice - 7 dni

Komentarz

• Shibuya,
                  dzięki za relację z Arabii, całe forum się trochę rozgrzało w środku zimy, zwłaszcza że cały tydzień zimno i padał śnieg.
                  A czy coś udało się w wyjściach ,,na miasto", i jak to ewentualnie wyglądało z Arabii ?
                  Zauważyłem że Arabia i Arabella w first minute ( na początku ) są wystawiane drugi rok z rzędu bardzo tanio przez biuro T.
                  Chmury nad palmami ogląda się jakoś nieswojo, natomiast zdjęcie nr 8 - to ostatnie - całkiem niezwykłe , specyficzny klimat,
                  tafla wody wygląda jakby pokryta pokruszonym lodem rozrzuconym przez shaker, jakby jakiś wakacyjny konkurs foto był to dawaj je tam od razu.

Komentarz

• Arabia jak dla mnie ma bardzo dobrą lokalizację. W okół Arabii są sklepiki, apteki, Cleopatra Bazar, tak na prawdę najlepsze zakupy zrobiliśmy właśnie tam. Do Centrum chodziliśmy na piechotę, bo spacerek był ciekawy i w ogóle nie męczący.
                    Jakby ktoś chciał jednak jechać taxi to za 20 LE można dojechać do Bella Vista chociaż pierwotnie wołają 5$.

Chmury często nam towarzyszyły ale ogólnie było słoneczko.

Gdy wylatywaliśmy było tak

Na drodze naszego spacerku mijaliśmy piękny meczet.

Basen był podgrzewany. Przy basenie był podawany obiad, później przekąski.

Nasza plaża

Nocny widok z naszego pokoju

Przy bramie wjazdowej do hotelu

Świąteczne lobby

Mąż ma bardzo dużo zdjęć z różnych miejsc, gdzie się szwędaliśmy więc będę stopniowo zamieszczać, a teraz zmykam na imprezę

Komentarz

• Dzięki Shibi za zdjęcia!
                      Wspaniała robota, podziękowania dla Pana Kexxa

EGIPTOWA LISTA WYLOTOWA

13 stycznia 2019

Golasy - 2 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Berlin - 14 dni
                      rahimex - 4 dni - Albatros Palace (Hurghada) - Warszawa - 14 dni
                      matrixik1972 - 6 dni - Albatros Aqua Park (Sharm el Sheikh) - Warszawa - 7 dni
                      ksr5 - 15 dni - AMC Royal (Hurghada) - Katowice - 7 dni
                      anuletka38 - 47 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 10 dni
                      Kuki - 47 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Katowice - 10 dni
                      Rajmundas - 61 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 7 dni
                      chinchinka - 68 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Wrocław
                      monik214 - 121 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 14 dni
                      matys_72 - 123 dni - Jaz Aquamarine (Hurghada) - Warszawa - 14 dni
                      emi-41 - 138 dni - Magic Tulip Beach Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                      taskar - 142 dni - Wadi Lahmy Azur (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                      oldi - 149 dni - Wadi Lahmy Azur (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                      HSB - 160 dni - Jaz Lamaya Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                      rszalc - 160 dni - Pensee Royal Garden (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                      Shibuya - 165 dni - Arabia Azur Resort (Hurghada)
                      madzilkaa - 167 dni - Regency Plaza Aqua Park&Spa (Sharm el Sheikh) - Warszawa - 11 dni
                      Shibuya - 179 dni - safari nurkowe "Top Południa" czyli tydzień na łajbie
                      jola8000 - 184 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                      mirgos - 184 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Warszawa - 14 dni
                      coralowyzawrotglowy - 195 dni - Wadi Lahmy Azur (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                      clean76 - 201 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                      ad.jac - 231 dni - Tropitel Sahl Haseesh (Hurghada) - Warszawa - 7 dni
                      kazka - 236 dni - Hilton Nubian Resort (Marsa Alam) - Katowice - 14 dni
                      taskar - 263 dni - Palm Beach Resort (Hurghada) - Katowice - 7 dni

Komentarz

• Coś cicho na forum więc podsyłam trochę Luxoru.

Komentarz

• cdn.

Komentarz

• O, Shibi - wyczucie idealne. Bo właśnie już się moja żona kazała Ciebie zapytać, jak tam w Luksorze?! Pora roku na zwiedzanie chyba idealna, no nie? Jak dużo ludzi było, z kim i za ile jechaliście? A byliście jeszcze gdzieś?

Komentarz

• O, jesteś tutaj jeszcze Witam! Widzę, że zanim zadam pytanie, to już wysyłasz odpowiedź hahahah!
                              No pięknie, Hatszepsut, kolosy Memnona... Pięknie. I pyta się jeszcze moi żona, czy byliście w Dolinie KRÓLOWYCH? Bo podobno już można ją zwiedzać, a kiedyś nie wolno było...

Komentarz

• Oldi - widać na zdjęciach rurę naszej polskiej misji!!! Mam nadzieję, że za parę dni zaroi się tam znowu od robotników

Komentarz

Zobacz także

Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Egipt, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
                                Trwa
                                X