Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Emiraty

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Emiraty

Witam wyjeżdzam za 3 tygodnie do Emiratów w związku z tym mam kilka pytań , może mi ktoś pomoże. Chciałabym porobić dużo zdjęć z góry z jakiegoś wysokiego budynku z którego widać Burj al arab słynny hotel i palmy, a także miasto - nic nie znalazłam w internecie na temat jakiś punktów widokowych gotowych (bo jeden to wiem że się cały czas buduje) z jakiego można takie zdjęcia porobić, może coś ktoś wie na ten temat i może poradzić? Chciałabym także wejść do najsłynniejszego hotelu porobić zdjęcia jego wystroju, może pokoi- choć pewnie to mało prawdopodobne żeby pokazali - wiecie jak się tam dostać czy lepie to zrobić z biurem podróży, jeśli tak to jak taka wycieczka wygląda? A może lepiej na własną rękę tylko jak- gdzieś czytałam, że należy zarezerwować sobie lunch lub drinka, ale szczerze mówiąc nie wiem jak się za to zabrać czy obowiązuje tam jakaś kwota na którą trzeba zrobić rezerwację itp. Proszę o pomoc tych co byli z góry dziękuję

witaj..
    byłam w Dubaju we wrześniu, więc coś tam wiem;-))) Odnośnie punktów widokowych to nie za bardzo wiem, co ci poradzić. Nie byłam w żadnym z wieżowców, których tam pod dostatkiem, w sumie nie wiem dlaczego. W każdym razie ja byłam hotelu na 10 piętrze, więc miałam panoramę miasta ( z najwyższym budynkiem) 24h/d. Jeżeli chcesz zrobić zdjęcia "palm" to chyba tylko helikopter ci pozostaje lub z samolotu. Sam wjazd na palmę to żadna rewelacja, po prostu droga i wcale nie odczuwasz, że jesteś na tej palmie. Odnośnie hotelu żagla Burj AL Arab, to byłam na kolacji.Ponieważ wyjazd organizowałam sama, korzystałam na miejscu z wycieczek lokalnych Tour Operatorów, a właściwie to jednego i tego samego i u nich tez wykupiłam kolację. Koszt kolacji to 150 dolarów, cena nie zawiera napojów, żadnych, nawet wody. Ponieważ byłam sama z moim przewodnikiem, to sobie pospacerowałam po lobby hotelowym,które jest dosyć okazałe i złote, do pokoju żadnego jednak nie wchodziłam, bo nie było takiej szansy. Po kolacji wjeżdżałam tzw. windą widokową na szczyt hotelu i widok był zabójczy. Z restauracji wychodziło sie na taras, gdzie tez była przepiękna panorama na morze i hotele Jumeira i cały Madinat. Nie było w żadnej ofercie samego zwiedzania tego hotelu, więc albo śniadanie, lunch lub kolacja. sniadanie jest najtańsze. Jeżeli chcesz iśc do tego hotelu, to zaraz po przyjeździe do dubaju zarezerwuj miejsce, bo może sie okazać, że miejsca są zarezerwowane na tydzien z góry. ja tego nie zrobiłam, a potem jak chciałam, to nie było miejsc, ale chłopaki co to organizują coś tam pokombinowali i ostatecznie poszłam. jeśli zdecydujesz sie na kolację, to polecam zabrać wieczorową kreację, bo tam jest 'francja-elegancja'. Ja oczywście nie wzięłam i potem jeszcze latałam za kiecką;-))) W każdym razie polecam wycieczkę do tego hotelu, ze względów estetycznych i smakowych; takiej jakości obsługi w restauracji jeszcze nigdy nie doświadczyłam, i nie żałuję ani jednego centa wydanego na kolację i wogóle na wyjazd do dubaju. Jeżeli masz jakieś pytania, to chętnie odpowiem. pozdrawiam i udanego wypoczynku;-)))

Komentarz

Dziękuję za odpowiedź
      mam jeszcze kilka pytań odnośnie hotelu:
      czy mogę rezerwować go mailowo czy tylko telefonicznie i co podaję podczas rezerwacji ? Czy jakiekolwiek biuro które znajdę w mieście także mi to załatwi ?

A odnośnie kolacji to gdzie się odbyla bo wiem, że jest tam kilka restauracji i te 150 $ to rozumem ze odnosiło się do jednej osoby ? i jeśli mogłabyś napisać w jakiej sumie z napojami się to wszystko zamkneło ?Po kolacji piszesz, że wjechałaś do góry
      na taras - każdy może po wykupieniu jakiegokolwiek posiłku czy należy to dodatkowo załatwiac

z góry dziękuję
      jeśli coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to pozwolę sobie napisać do Ciebie - mogłabym poprosić maila jeśli to nie problem

Komentarz

hej...
        Tak cena 150 dolarów za 1 osobę, ja zamówiłam wode, kieliszek wina i sok truskawkowo-waniliowo-brzoskwiniowy i zapłaciałam za te drineczki 60 euro. wjazd windą jest darmowy i raczej zależy to chyba od twojego przewodnika, ale myśle że to nie jest problem, bo dużo osoób jeżdzi tą windą. Kolację zamawiałam telefonicznie. w moim hotelu w pokoju był taki przewodnik "discover Dubaj" w którym było dużo ofert róznych tour operatorów. ja dużo korzystałam z tego przewodnika, bo był aktualny i fajnie napisany. mogę ci podać nazwy tych operatorów i nr telefonów, (bo ksiązkę zabrałam ze sobą)ale to już może przez gg, mój nr 2275922, tam ci podam też maila, bo nie chcę sie tak ujawniać tutaj.
        aktualnie jestem więc proszę pisz, jeśli masz ochote. pozdrawiam

Komentarz

shelby! Do Burj Al Arab mozesz wejsc nawet za 65dolarow(cena lunchu)ze zwiedzaniem.Dla przykladu w hotelu Lou Lou,a Beach Resort w Sharjah jest przy recepcji stanowisko dla organizatorow wycieczek,jest tam Niemka i Rosjanka.U tej drugiej krasawicy zalatwialismy wycieczke do hotelu.Trzy razy podchodzilismy do tego hotelu,poniewaz albo nie wpuszczano,bo nie,albo na miejscu byl szejk i wszystko bylo zamkniete.I jeszcze jedno,szukanie punktu widokowego mija sie z ce.lem,bo takiego nie ma,mimo tylu wiezowcow.Najwazniejsze do robienia zdjec to pogoda,czesto bywa tak jak u nas dzisiaj,bo to wilgoc,lub burza piaskowa

Komentarz

ok dziekuję za informację
            a może podpowiesz mi jak długo można zwiedzac, gdzie was wpuszczono i czy nie robią problemów jeśli robisz zdjęcia i kręcisz film. Czy jest szansa zwiedzic jakis apartament ?
            czy bez problemu można windą na taras wjechac i gdzie był lunch ?
            z góry dziękuję

Komentarz

Nie ma odpowiedzi na te pytania.To wszystko zalezy od sytuacji w danym momencie i tez od pogody(zdjecia).W jednym dniu jak trafisz mozesz zobaczyc wiecej,w drugim mniej i zalezy z kim tam wejdziesz.Proponuje robienie zdjec rowniez wieczorem od zewnatrz.Co 10 minut hotel zmienia kolor.

Komentarz

napisałam maila do hotelu i bardzo szybko mi odpisali.Najbardziej zainteresowała mnie afternoon tea i fontanna czekoladowa dla dwojga ! był ktoś moze jakieś opisy - na googlach poczytałam o herbatce, ale o fontannie nie ma nic, a ten pomysł mi się spodobał , prosze o info jak ktoś sobie takie cudo rezerwował wcześniej ?

z góry dzięki

Komentarz

Odpowiadając na Twoje pytania:
                  W hotelu pewnie znajdziesz biuro, które oferuje wycieczki w różnych opcjach do „żagla”. Najładniejsze zdjęcia „żagla” Burj Al Arab wychodzą z wodnego parku Wild Wadi, który zlokalizowany jest bezpośrednio przy tym 7 gwiazdkowym hotelu oraz hotelu Jumeirah Beach hotel ***** w kształce fali z którego goście mogą bezpłatnie korzystać z uroków zjeżdżalni Wild Wadi. Wysiadając z taxi (super tanie - każda posiada palmtop z wyświetlaną kwota przejazdu) przy Wild Wadi stoisz już prawie pod żaglem lecz fotki bezkonkurencyjnie najlepsze wychodzą z 11 piętra zjeżdżalni w tym kompleksie. Zrobisz wtedy zdjęcia tego pięknego hotelu w całej okazałości stojąc bardzo wysoko, a zarazem będąc bardzo blisko przy okazji robisz fotki hotelu „fali”. Osobiście miałem boczny widok na niego więc troszkę mi się opatrzył, wieczorem zmienia kolory W większości drapacze chmur są obok siebie o wysokości od 30 pięter w zwyż wybierasz w którym uważasz , że jest fajny widok z góry np. Palm Jumeirah i śmigasz na piwko robiąc przy okazji foteczki zakładając, że jest restauracja u góry bo to jest warunek zrobienia fajnych fotek. Byłem napalony przed wyjazdem, że wycieczkę zrobię po nim na 100% lecz wystarczyły mi piękne fotki i codzienny widok w Dubaju jest tyle miejsc, które trzeba zobaczyć, ze to jest normalnie kosmos !!!!! nigdzie indziej nie zobaczysz takiego przepychu dla mnie 2 tygodnie bło za mało ! Maledivy mają kilkadziesiąt wysepek, a tam masz word (archipelag nasypanych sztucznych wysp) nasypywaną Palm Deira, Palm Jebel Ali i meeega cywilizację Poruszając się przy czterdziestokilkustopniowym upale można tylko taksówkami, które są mega tanie jest tam przeważnie 6 pasów w jednym kierunku więc płynność jazdy zachowana. Na chodnikach nie widać ludzi bo jest bardzo gorąco pomimo klimatyzowanych przystanków autobusowych czy przejść dla pieszych Koniecznie zrób sobie 4 godzinną wycieczkę bigbusem trasą niebieską i czerwoną zwiedzając cały Dubaj, bilet ważny jest 2 dni ! Zobacz również bardzo blisko od „żagla” Madinat Jumeirach. Na zakupy pojedź do Mall of Emirates największego domu handlowego na świecie w którym możesz pozjeżdżać na nartach w Ski Dubai (fajnie z klapek wbić się w strój narciarski Ski Dubai jest wielkości 3 boisk piłkarskich Tam sporo centrów handlowych IBN Batuta, Wafi, Outlet i wiele innych. Wrażenie robi najwyższy budynek na świecie Burj Dubaj znajdujący się w centrum miasta blisko dwóch wież. Świetna wycieczka jest to Abu Dabi 150 km autostrada o 4 pasach ruchu w którym tez zobaczysz 7 gwiazdkowy hotel Emiratem Palace hotel. Pamiętaj, też o promesie wizy. A, skanowanie oczu w Dubaju przechodzą tylko kobiety

Komentarz

Nieprawda.Panom rowniez skanowano siatkowke oka na lotnisku w Dubaju.a poniewaz po locie oczy byly zmeczone,to niektorzy mieli problemy.

Komentarz

Byłem w Dubaju w terminie 24.08 - 07.09.2008 r. i na stanowisku skanowania oczu nie chciano mi ich zeskanowac automatycznie tam poszedłem i nikt nie patrzył czy są zmęczone. Skanowanie miały wyłącznie kobiety.

Komentarz

A w czerwcu skanowano wszystkim.A czyoczy byly,czy nie byly zmeczone musialy byc zeskanowane i trzeba bylo czekac.

Komentarz

Widocznie się zmieniło po czerwcu. W sierpniu tylko kobiety były poddawane skanowaniu nikt żadnych problemów nie miał.

Komentarz

no dziekuje slicznie blackboy to mi juz wiele podpowiedzialo
                            hotel chce sama zarezerwowac i sie uparlam na fontanne czekoladowa ale widze ze chyba nie ma nikogo kto z niej korzystal - wszyscy chodza na herbatki

a moze blackboy masz jakies rady dla mnie jeszcze, cos, co mi do glowy nie przyszlo a ty juz masz z tym doswiadczenie?

no i pytanie mojego meza - jak to rzeczywiscie jest z elektronika czy tansza i gdzie kupowac? no i moje a jak ze zlotem bo opinie sa bardzo rozniaste!?

wypozyczenie najtanszego samochodu za ile oraz jakto z miedzynarodowym prawem jazdy trzeba czy niekoniecznie ?

serdecznie wam z dzieki z gory takie rady z forum zawsze sa najlepsze

Komentarz

Teraz w ZEA jest sezon turystyczny,wiec prawdopodobnie sa duze korki samochodowe(w czerwcu ich nie bylo),a miedzynarodowe prawko przydac sie moze.W jednych wypozyczalniach wymagaja,w innych nie,a benzyna tania jak woda(w czerwcu 0,80zl.za litr)
                              Zloto jest tansze okolo 20-30 %.Z ceny moze to nie wynika,ale maja wyroby przewaznie 18 karatowe,a mozna sie targowac.Dla przykladu pierscionek biale zloto +0,6karatowy diamencik cena wyjsciowa 540dolarow,a kupiony za 280,z tym ze kupione w Omanie w Muscacie.W Omanie jest ladniejsze wzornictwo,a w ZEA jest tego tyle,ze trudno sie skupic nad jedna konkretna rzecza.
                              Elektronika tez warto sie zainteresowac jest tansza.Zasada :targowac sie,ale nie tak jak w Egipcie,tylko kulturalnie.

Komentarz

Trwa
                              X