Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Komunikacja w Dubaju.

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Komunikacja w Dubaju.

Witam, wybieramy się do Dubaju 15 września z Katowic (może ktoś jeszcze też? Hotel "Cassels Al Barsha"). Znalazłem już sporo informacji na temat tego miasta ale może ktoś mi pomoże jeśli chodzi o komunikację po mieście. Tzn, ile kosztuje metro, autobusy, czy da się z tego korzystać zwiedzając miasto na własną rekę. Gdzie kupuje się bilety... Itp, itd...

Byłem w Dubaju w marcu (temp ok 30 st cel ) najlepiej to poruszać się metrem (klimatyzowane) bilety kupujesz na każdej stacji w automacie lub kasie ale korzystniej jak sobie wykupisz bilet całodniowy . Po wyjściu z metra wsiadasz w taxi Dubaj ( jest ich kilka tysięcy wszystkie toyoty Camry wystarczy podnieść rękę i masz taxi ) i do celu.
    Taksówki są bardzo tanie trzaśnięcie drzwiami to 2;40 zł przejazd przez pół Dubaju to kwota ok 20 zł.
    Jeśli wiesz co zobaczyć to ok, a gdybyś chciał więcej informacji jak spędzić czas i co oglądać to pytaj chętnie odpowiem.

Planer

Komentarz

Zdecydowanie taxi - kierowcy w białych koszulach z naszywką na ramieniu arabian taxi. Duży palmtop z wyświetlaną kwotą za przejazd, przejazdy bardzo tanie. Praktycznie nie stoi sie w kortu - 6 pasów w jednym kierunku. Ruch bardzo płynny. Auta w większości nowe Toyoty i Nissany.

Komentarz

zdecydowanie wypozyczone auto.jezdzisz gdzie chcesz,kiedy chcesz i z kim chcesz.

Komentarz

taksówki mega tanie. Z metra przez most do hotelu atlantic około 15 zl na PLN wiec naprawdę wszędzie klimatyzowane taksówki. Z różowym dachem dla kobiet

Komentarz

Trwa
          X