Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Rainbow Na tropie Arki Przymierza

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Rainbow Na tropie Arki Przymierza

Witam. Poszukuję osób, które były na tej imprezie w ostatnich miesiacach. Mam juz rezerwację na 03.2011, ale nie tak dawno wrócili "znajomi moich znajomych" i ich opowiesci troszkę mnie zniechęciły. Nie jestem specjalnie grymaśna co do warunków podróży, wiem, że to biedny kraj i na luksusy nie liczę. Chcę tam pojechać, zobaczyć te - podobno - niesamowite kościoły, poznać ludzi, napawać się przyrodą, ale... Brzydzę się robactwa (panicznie), a z opowiesci tych "znajomych" wygląda to nieciekawie. Pchły gryzły ich niemiłosiernie, zwłaszcza na noclegach, do tego stopnia że niektóre wybrały się z nimi do Polski. Proszę, niech odezwie sie ktoś "niezależny", kto tam już był i powie jak jest naprawdę. I ewentualnie jak się bronić przed insektami, żeby nie mieć całkiem popsutej wyprawy. No i podobno z wyżywieniem też jest kiepsko - dla mnie nie stanowi to problemu, ale jadę z dwoma facetami, którzy lubią zjeść, a jak nie zjedzą może dojść do drastycznych scen. Czy brać suchy prowiant, czy to kolejna przesadzona informacja. Będę wdzięczna za w miarę dokładny opis wyprawy. Pozdrowienia.

Podbijam. Może ktoś sie odezwie, pliiiiiiis!

Komentarz

też mamy z mężem ochotę na tą wyprawę z Rainbow , więc proszę napiszccie jak tam było naprawdę
      Pozdrawiam
      Małgoś(:P)

Komentarz

Proszę o porady, kto był na objazdówce z RT w Etiopii "Na tropie arki przymierza". Proszę napiszcie coś , bardzo zainteresowała mnie ta wycieczka
        Małgoś

Komentarz

niewiem czy czytałaś ....na forum gazety jest coś na ten temat http://forum.gazeta.pl/forum/w,19,101773103,,Etiopia_z_Rainbow.html?v=2

Komentarz

Ponawiam pytanie, kto był w tym roku w lipcu w północnej Etiopii z RT. Będę wdzięczna za relacje.
            Małgoś8-)

Komentarz

Małgosia
              włącz sobie PV- to Ci coś zapodam

Komentarz

Gorąco polecam!!! Kilka dni temu wróciłam z tej wycieczki (9.01.2011) i jestem pod wielkim wrażeniem zarówno samej Etiopii, jak i organizacji imprezy przez Rainbow. Program jest przygotowany rzetelnie, my mieliśmy to szczęście, że naszym pilotem był Pan Karol Szatkowski - wielki entuzjasta Etiopii i swojego zawodu. Oprócz podstawowego programu starał się nam pokazać jeszcze coś "po drodze", dzięki czemu mieliśmy możliwość bycia bliżej prawdziwej Etiopii i jej mieszkańców. Pan Karol potrafił z nas wykrzesać ogromne pokłady energii, gdy już wydawało się że nie damy rady, np. namówił naszych Panów na mecz Polska - Etiopia, po całym dniu zwiedzania, a Panie do kibicowania - co zakończyło się okrzykami "Polska Polska" nawet ze strony etiopskich dzieciaków (postarałyśmy się ;o). Ale wracając do programu, należy nastawić się na dość długie przejazdy (w ciągu 2 tygodni przejechaliśmy 3000 km), ale widoki warte są poniesionych trudów!!!! Nie zamieniłabym tego na pewnie wygodniejsze przeloty samolotem. Etiopia jest krajem bezpiecznym, przy zachowaniu należytej staranności, nigdy nie zdarzyło nam się czuć zagrożonymi - nawet będąc wśród tłumów na merkato (bazarze). Standard hoteli jest afrykański - tzn. że w większości jest ciepła woda. Ręczniki i pościel są czyste (w rozumieniu wyprane), choć nie śnieżnobiałe - jeśli ktoś ma z tym problem proponuję zabrać z domu. Nie wiem czy muszę o tym pisać, ale proponuję się zaszczepić na podstawowe choroby+żółtą febrę. W razie pytań proszę o kontakt. Zazdroszczę Pani - chętnie pojechałabym tam jeszcze raz.

Komentarz

aniara,
                  mam pytanie odnośnie Merkato w Adis. Czy warto wybierać się w to miejsce z aparatem fotograficznym czy raczej nie ma szans na bezpieczne fotografowanie? Czy to jest dobre miejsce na poszukiwanie i zakup pamiątek, czy raczej należy to miejsce traktować jako atrakcję do obejrzenia?

Komentarz

Czy na wycieczce były single , bo mam ochotę na tę wyprawę ale będę musiała niestety jechac sama jak się zdecyduję

Komentarz

gagatek ja niestety nie odpowiem bo jadę indywidualnie bez biura i zresztą w inny rejon Etiopii niż w tytule wątku.

Komentarz

Osobiście robiłam zdjęcia z autokaru, chyba nie zdecydowałabym się na wyjście na merkato sama. Równie ciekawe doświadczenia mam z merkato w Jaha czy Debarku a na pewno jest tam bezpieczniej. Jeśli chodzi o pamiątki, to Etiopia na pewno nie jest jeszcze na ruch turystyczny (w sensie gadżetów) przygotowana. Jest kilka ciekawych sklepów z pamiątkami (ikony, drewniane, srebrne, metalowe itp. krzyże) w Aksum i Lalibeli. Można rzeczywiście czasami znaleźć ciekawe perełki, należy tylko pamiętać o wystawieniu rachunku - ostatnio nasiliły się kontrole na lotniskach. Stanowczo najwięcej sklepów z pamiątkami spotkałam w Lalibeli, ale był to okres świąt Bożego Narodzenia, kiedy przybywa tu wielu pielgrzymów i turystów. Zresztą polecam Lalibelę w czasie świąt (6-8 stycznia) - panuje tam niesamowita atmosfera, choć zwiedzanie w potocznym tego słowa znaczeniu jest raczej uciążliwe. Ale jak zwykle coś za coś.

Komentarz

gagatek11 - spokojnie jako singiel możesz jechać. Sama jestem singielką ;o) Na 18-osobową grupę były tylko dwie pary (w tym jedna z 6 i 9 letnimi dziećmi) Trzymam kciuki za wyprawę śladami Arki Przymierza ....

Komentarz

dzięki za info

Komentarz

dzięki za info

Komentarz

Trwa
                              X