Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

7 dni w Paryzu; co zwiedzic i jak malo wydac?

Przerwany
X
 
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

 • 7 dni w Paryzu; co zwiedzic i jak malo wydac?

  Miedzy 19 a 27 września 2005 będę w Paryżu. Próbuję ułożyć sobie jakiś plan zwiedzania, żeby nie marnować zbytnio czasu, ale troche się gubię w tych wszystkich zabytkach. Gdybyście mogli mi poradzić co zwiedzić i jak nie wydać zbyt dużo, byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam, Michal

 • #2
  Nie podpowiem Tobie jak wygląda cenowo bo byłam dawno,ale warte zobaczenia jest : Katedra Notre Dame, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny (stary i nowy) Montmartre, Katedra Sacre Coeur (to też na Montamartre), Muzeum Techniki, Plac Vendome z obeliskiem z Luxoru, Diabelski Młyn (piękny widok), Muzeum Orsay i Luwr (koniecznie-choćby dla egipskich skarbów, nie tylko Mona Lisy, ale i Wenus jest boska). Dzielnica Defense (bogato), Panteon.
  Nie pamiętam nic więcej. To powinieneś zdążyć zobaczyc przez tydzień ) Oczywiście trochę biegając np w Luwrze (bo tam to i tydzien nie starczy).

  Życzę wielu wrażeń przy odkrywaniu tego pięknego miasta.
  Pzdr

  Komentarz


  • #3
   W internecie znalazlem cos takiego jak "Paris City Passport" co to wlasciwie jest?

   Komentarz


   • #4
    Wejdż na stronę http://en.parisinfo.com/rub6758.html&OTCP_action=citypass
    tam znajdziesz wszystkie informaje o tym dokumencie. jest to w zasadzie książeczka z kuponami znizkowymi do mnóstwa (ok 400) obiektów w Paryżu tj. do niektórych sklepów, muzeów, kin, i innych atrakcji. Znizki na wejściówki od kilku do 30 %. na ww stronie znajdziesz wszystkie obiekty na które "działa" Paris City Passport. Kosztuje on 5 E a jesli wybierzesz obcje ze znizką na srodki komunikacji miejskiej zapłacisz 10 E. Paris City Passport możesz zamówić przez internet.

    Komentarz


    • #5
     Polecam stronę http://en.parisinfo.com oraz polski przewodnik po Paryżu - "PARYŻ" - Autor/tłumacz: Grace Coston, Claire Dedeyan, Tłum. Iwona Kresak
     Seria: Kieszonkowe przewodniki str.: 96, format 125x222

     Przewodnik ten prezentuje najatrakcyjniejsze miejsca Paryża i jego okolic w formie 15 precyzyjnie zaplanowanych tras turystycznych. Przedstawione propozycje to: cztery całodniowe wycieczki obejmujące główne atrakcje miasta, siedem krótszych spacerów i cztery wycieczki po okolicach stolicy Francji.
     Poza planami tras turystycznych niniejszy przewodnik zawiera garść wiadomości o historii i kulturze Paryża, a także informacje przydatne przy robieniu zakupów, odwiedzaniu restauracji czy organizowaniu sobie wieczorów i dodatkowych "wypadów". Jest tu też też kalendarz ważniejszych wydarzeń oraz lista polecanych hoteli.
     Dodatkowo Czytelnik otrzymuje rozkładany szczegółowy plan Paryża.


     Są rozpisane wycieczki po Paryżu dzięki którym nie ominiesz żadnej atrakcji a przy tym ekonomicznie rozplanujesz kazdy dzień zwiedzania by nie tracić czasu na miotanie sie po mieście.Polecam zwiedzanie na nóżkach i metrem.

     Komentarz

     Trwa
     X