Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

paryż w lipcu 2006

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• paryż w lipcu 2006

witam wszystkich 22 lipca wyjeżdżam na 6-dniową wycieczkę do paryża z biurem lekier, w cenę wycieczki mam wliczone bilety wstępu i śniadania tzw kontynentalne słyszałam jednak, że tymi śniadaniami nie da się pojeść, a ponieważ jadę z mężem nie mogę dopuścić by był głodny bardzo proszę więc o radę tych , którzy już to przeżyli jak się przygotować na taką wycieczkę, jakie są ceny w paryżu, ile muszę wziąć euro orientacyjnie żebyśmy mogli zjeść francuską bagietkę, kupić sobie wino do pokoju hotelowego, wstąpić do kawiarni kawę i do restauracji na obiad, kupić pamiątki oczywiście chodzi mi o wydatki dla ludzi przeciętnych a nie takich co jadą z grubym portfelem ale też o to żeby paryż zapamiętać i przeżyć przyjemne chwile, bo ta wycieczka to prezent na naszą 15-tą rocznicę ślubu więc nie będziemy też liczyć każdego centa pozdrawiam czekam na informacje

Jeżeli chodzi o ceny to w Paryżu w sklepach jest tylko trochę drożej niż u nas (max. 20%). Wina można kupić już od 1 euro, wszystko zależy od tego jakie się wybierze. Ceny w większości restauracji bardzo wysokie, ale na dzielnicy łacińskiej można zjeść obiad (zestaw 2 dania i deser) za 6-12 euro. Można także zjeść tanio w barach tureckich, greckich itp. tam ceny od 3 euro. W marketach polecam kupić paluszki krabowe w zestawie z sosami - super przekąska, szczególnie do wina. Ogólnie można te kilka dni spokojnie przeżyć, bez ciągłego oszczędzania. Trzeba tylko poszukać i spradzać ceny. A i trzeba pamiętać, że ceny przy barze są mniejsze. Jeżeli usiądzie się do stolika to cena jest około 30% wyższa (oczywiście to też warto sprawdzić).

Komentarz

Ja z restauracji polecam taką sieciową pod nazwą LEON de BRUXELLES, gdzie specjalnościa sa małże na rózne sposoby. Za ok. 11-2 EURO otrzymuje się garnek żeliwny z czubem małż, do tego frytki na przekąskę. Jedzenia jest dużo, małże są przepyszne, do tego frajda z ich konsumpcją.
      Polecam. Restauracje znajdują sie napewno na polach Elizejskich i w okolicy opery.

Komentarz

Trwa
      X