Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Wlasnie wrocilem z Paryza..

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Wlasnie wrocilem z Paryza..

...jesli ktos ma jakies pytania to chetnie odpowiem

Byłeś z biurem czy indywidualnie?

Komentarz

Indywidualnie, wszystko dobieralismy sami (hotel, przelot, samochod) ze wzgledu na duzo mniejszy koszt i mozliwosc zobaczenia wiecej na miejscu.

Komentarz

No to pochwal sie jaki hotel, ile kosztowal i inne koszta jakie byly.
        Ja jade 11 czerwca na 4 doby samochodem (2 dni w Disneylandzie).
        Najtanszy nocleg znalazlem na campingu Eurocamp - domek (Paris International - tak sie nazywa).
        Wychodzi 240 zl za 4 doby od osoby. Licze, ze paliwo wyniesie okolo 1000 zl, ale jak sie rozlozy na 5 osob to nie bedzie tragedii. Najtansze przeloty znalazlem po 650 zl (pozno szukalem). Napoje bierzemy z Polski, czesc jedzenia takze (do sniadan i kolacji, ktore sami na campingu bedziemy robili). I tak na miescie na pewno sporo wydamy, zawsze jakies pierdolki sie kupuje ...

Komentarz

Lecialem Ryanairem z East Midlands za 10 funtow za osobe w 2 strony. Hotel Central La Defense za 43 euro za pokoj/doba za sniadaniem. Hotel dwugwaizdkowy, czysty, pokoje z nowymi lazienkami, wiec bylismy zadowoleni z wyboru. Samochod wynajety z Herca za 40 euro za dobe. Ogolnie Paryz jest drogi, obiad to 10-20 euro, browar po 5, mala woda 2. W weekend parkingi za darmo a normalnie 3 euro za godzinke w centrum.

Komentarz

No to hotel znaleźliście niedrogi. Sugerując się nazwą, domyślam się, że był w dzielnicy La Defense. Osobiście jako środek transportu wybrałbym jednak metro. Na pewno wyszło by dużo taniej, a we wszystkie znane miejsca można dojechać.

Komentarz

Metro jest swietnym srodkiem transportu w duzych miastach, wiec sie zgadzam w 100% ale w naszym przypadku lepszym rozwiazaniem bylo wyporzyczenie auta ze wzgledu na odleglosci z i do lotniska (Paryz Beauvais). Po drugie to trafilismy swietnie, bo francuzi mieli dlugi weekend wiec polowa z nich wyjechala pozostawiajac pustke na ulicach Paryza. Z parkowaniem tez nie bylo klopotu, no moze raz, na Montemarte, gorzej z poruszaniem sie po drogach, brak czytelnych znakow, braku pasow na drodze, bez nawigacji nie polecam, choc i ta sie mylila..

Komentarz

Super info, dzieki. Akurat w sobote bedziemy w Paryzu i planujemy poruszac sie samochodem,wiec te darmowe parkingi nas ciesza.
                Cztery lata temu bylismy w Paryzu, poznym wieczorem na Polach Elizejskich szukalismy taniej knajpki. Znalezlismy jakas. Spaghetti kosztowalo 5 euro i cola 0,2 l tyle samo (i kazdy inny napoj tez tyle, oczywiscie 0,2 l). Poniewaz bylismy swiezo po przylocie i po buteleczce, wiec pic nam sie chcialo mocno. Kazdy z nas wypil po 3 cole. Drogo jak piorun. Nawet sklep spozywczy to dla nas drozyzna. Byle jakie zakupy z butelka wodki (i to taniej) w duzym sklepie to 100 euro.
                Teraz jade z rodzinka, inne czasy i priorytety tez inne ...
                Zdecydowanie polecam piekarnie Poul - przepraszam jesli cos przekrecilem,w kazdym razie w nazwie jest to imie. Rewelacyjne bagietki, sandwiche na miejscu, croissant, tary. Warto tam wydac kase.
                Co do metra to nie wiem czy byloby taniej skoro weekend darmowe parkingi. Bilety tez drogie, trzeba by policzyc.

Komentarz

Nie chodzi mi o parkingi, tylko o samą jazdę. Samochód przecież nie jeździ na powietrze, tym bardziej w korkach, a benzyna trochę droga. Metro zaś wcale nie jest drogie. Poza tym nie ma tam jakichś dużych odległości między najważniejszymi obiektami (poza Sacre Coeur i La Defense), tak więc część można nawet i pieszo przejść

Komentarz

Nie wiem ile na jeden dzien by kosztowal bilet na metro, nie wiem jak to jest w RER (nie pamietam juz). Jesli w weekend parking za friko to w moim przypadku chyba samochod bedzie lepszym rozwiazaniem dla 5 osob - skoro i tak juz nim tam jade. Jak pamietam to na tydzien bilet ze zdjeciem kosztowal kilkadziesiat euro. Ropa kosztuje 1 euro, lub troche ponizej - pytalem teraz znajomego Francuza, za wiele nie spale, skoro bede sie przemieszcal z punktu do punktu (a odleglosci nieduze).
                    Ale to oczywiscie kalkukacja dla mnie.

Komentarz

Metro - od poniedziałku do niedzieli można zakupić kartę navigo (konieczne zdjęcie) koszt wyrobienia 5 euro, koszt biletu na 1-2 strefę mniej niż 20 euro. W tym zniżka na batabus, bezpłatne autobusy i kolejka na Montmarte. Parkingi w centrum - parkometry na karty, które można kupić w Tabac. Parkingi bezpłatne w weekendy, święta oraz w sierpniu. My mamy sprawdzony hotelik jednogwiazdkowy przy placu Republic za 40 euro pokój 2 osobowy z łazienką. Najtaniej można zjeść w róznych fastfood (np. chińczyki itp.) oraz na dzielnicy Łacińskiej wybierając menu za określoną kwotę (np. 12 euro - coś na otwarcie, danie głowne i deser - wszystko do wyboru z podanych propozycji). Wieczorem jest tam niesamowita atmosfera. Ceny w sklepach nie są tak wygórowane proponuję Fran Prix lub Monoprix.

Komentarz

wazne info, dzieki, skorzystam

Komentarz

Nie wiem czy to bedzie cenna informacja ale przypomnialo mi sie ze osoby w wieku 18-25 urodzone w UE nie placa za wstep do Luwru.

Komentarz

Dokładnie tak jak powiedział mały podróżnik. Jedzenie najlepiej w dzielnicy łacińskiej (w pobliżu katedry Notre Dame) lub w barach szybkiej obsługi (np. Fleur czy jakoś tak, 8 euro). Jeśli chodzi o ulice, to są tak pokręcone, malutkie i często bez żadnych pasów itp. (czego najlepszym przykładem jest rondo wokół Łuku Triumfalnego), że krótki przejazd z punktu do punktu staje się błądzeniem po całym mieście. Uwierz mi, że to nie jest Warszawa. Dlatego osobiście wolałbym metro, ale oczywiście możesz próbować swoich sił. Z parkingami wcale też nie jest tak różowo, ale sam zobaczysz. Poza tym co macie w planach zwiedzić? Mam nadzieję, że obejrzymy później jakieś fotki... No i gdybyście przypadkiem byli na cmentarzu Per La Chaise, to poproszę fotkę oczywiście wiadomo czego... Na marginesie cmentarz jest czynny tylko do 18. Wart również przepłynąć się stateczkiem po Sekwanie (Bateaux - Mouches, czyt. Bato - Musz), oczywiście wieczorkiem, wtedy są na prawdę świetne klimaty i wszystko pięknie podświetlone. I jeszcze 2 moje ulubione punkty widokowe - muzeum D'Orsay i wieża Montparnasse. Z tarasu widokowego muzeum jest wspaniały widok wzdłuż Sekwany na Luwr, a z wieży widać cały Paryż, oczywiście z wieżą Eiffla w tle. Polecam jeszcze Plac Zgody (De La Concorde) i plac przy hotelu Ritz (nie pamiętam nazwy). Niesamowite sklepy, choć na grubą kieszeń Jeśli chodzi natomiast o Disneyland, to weźcie ze sobą jakieś picie, bo 0,5 l Cola to minimum 5 euro. Życzę udanej podróży i czekam na jakieś fotki Moje możecie obejrzeć na stronce - www.thecrow6.home.pl

Komentarz

Poniżej podaję również bardzo przydatne strony

http://www.aviewoncities.com/paris.htm
                              http://www.pere-lachaise.com/

Komentarz

Trwa
                              X