Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Afitos -Posejdon -sierpień

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Afitos -Posejdon -sierpień

Jedziemy w sierpniu do Afitos pensjonat Posejdon prosimy o jakieś wskazówki i informacje.

Otóż byłam tam (co prawda 5 lat temu). Pobyt wspominam bardzo miło. Hotel umieszczony jest na skarpie. Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz dość estetyczny. Przepiękny ogród. Ja byłam z rodzicami i siostrą w dość dużym pokoju i zadbanym pokoju. Jednak znajomi polecali walczyć o pokoje na dole, pewnie ze względu na dostęp do podwórka od strony morza z przepięknym widokiem. Myślę, że będziesz zadowolony. Miłego pobytu! Pozdr

Komentarz

Hej dzięki za odpowiedź ale o ile możesz powiedz coś więcej o miasteczku? Jak daleko z pensjonatu do plaży, do miasteczka?

Komentarz

Ja też byłam kilka lat temu w Posejdonie, to na prawdę fajne miejsce, do centrum miasteczka jest blisko -10 min spacerkiem, do plaży też - kawałek w lewo i zejście ze skarpy. Jestem wielką fanką Afitos i pisałam na forum o tym pięknym miasteczku kilka razy. Nie wiem czy widzieliście stronę www.aphitos.net -zdjęcia i informacje w j.angielskim.

Komentarz

Dzięki za strone jest ekstra choć mój angielski trochę kuleje coś niecoś juz wiem a co możesz tak dodać nam od siebie jakoś nie mieliśmy okazji znaleźć informacji na temat miasta i pensjonatu (pewnie się będziesz powtarzć) za co dzieki z góry. Pozdrowienia.

Komentarz

To fajnie, że strona Afitos podobała Ci się. Miasteczko jest bardzo ładne, spokojne, pięknie położone na klifie. Zabudowa to kamienne domy z drewnianymi balkonami, wąskie uliczki, schodki. W Afitos nie ma wielkich hoteli, jest dużo tawern ( także z muzyką na żywo), sklepiki ,galerie -to ulubione miasteczko artystów. Wieczorem mieszkancy spotykają się na malowniczym placyku w centrum (wydzielonego od ruchu samochodowego) , gdzie często odbywaja się koncerty i występy zespołow artystycznych. Ludzie są sympatyczni, w sklepie ,gdzie kupowaliśmy jedzenie rozpoznawali nas, serdecznie witali, zagadywali. Podobnie było w tawernach. Afitos ma wyjątkową atmosferę, której nie spotkaliśmy będąc na Krecie i rodos. Z powodzeniem nie poddaje się komercji i to jest cenne. Plaża poniżej Posejdona jest piękna- piaszczysta, szeroka, długa, prawie pusta, woda w morzu kryształowa. Można wspaniale wypocząć. Podczas naszego pobytu nie było na plaży parasoli i leżaków, kupiliśmy parasole w sklepiku w mieście. Apartamenty leża trochę na uboczu, w spokojnym i cichym miejscu, ale blisko do cenrum i plaży. Są skromne, ale w pełni wyposażone. Jedyny mankament to brak klimatyzacji, w gorące noce rozwieszaliśmy mokre prześcieradło, trochę pomagało. Każdy apartament na piętrze ma dwa balkony -jeden wspólny i drugi- od pokoju z pięknym widokiem na Zatokę Toroneos ( dlatego moim zdaniem lepsze jest piętro). Życzę Wam wspaniałych wakacji w tym pięknym miejscu!

Komentarz

Dzięki za odpowiedż, bardzo nam pomogłaś, jeżeli nie masz nic przeciwko to jak się nam coś przypomni to będziemy pytać, a jak przyjedziemy to się podzielimy wrażeniami. Jeszcze raz dzięki i do usłyszenia. Hej

Komentarz

Witaj Allan )
                Jeżeli jeszcze zdążysz przeczytać te uwagi przed wyjazdem do Afitos, to moga Ci one znacznie ułatwić i umilic pobyt w Posejdonie.
                Fakt, brakuje klimatyzacji - w upalne i duszne noce pomagają wilgotne przescieradła - nawet do przykrycia się )
                Bardzo ważne rady:
                1. Weż jakiś preparat przeciwko komarom - potrafią bardzo uprzykrzyc pobyt w pokoju.
                2. Jeżeli masz możliwość wyboru - weź pokój na 2 piętrze - widok jest powalający!!! Z pierwszego piętra widacv głównie pnie pini - tak się rozrosły. Kolory morza podziwiane z drugiego piętra pozwalały zapomnieć o fatalnym dojściu do plaży - a właściwie powrocie. Droga jest stroma, tylko częściowo asfaltowa. Każdy przejeżdżający samochów wznieca tumany żóltego pyłu. Powrót z plaży w południe to prawdziwa droga przez mękę.

Komentarz

Aaaa, zapomniałam o jeżowcach!!!!! koniecznie zaopatrzcie się w jakies obuwie. Bez zabezpieczenia lepiej nie wchodzić do wody.

Komentarz

Hej Meduza )) Dzięki za rady bardzo nam pomogłaś, a zarazem trochę zaniepokoiłaś ponieważ jedziemy z 3,5 letnim dzieckiem , i jeżeli możesz to napisz nam jak ty myślisz czy to zły wybór , to i tak nic nie zmieni ale będziemy wiedzieć czego się spodziewać. Napisz jak możesz jak długo się idzie na plażę czy jest inna droga , a jak ogólnie plaża i jak wygląda miasteczko , jak daleko do sklepu, poleć gdzie najlepiej robić zakupy ( może jest jakiś targ ) i gdzie można dobrze zjeść . Sorry że tyle pytań naraz , za odpowiedzi z góry dziękujemy , jak nie masz nic przeciwko to jak coś się nam przypomni to będziemy pytać. Z góry dzięki i napisz czy wczasy ogólnie na plus . Trzymaj się . Hej

Komentarz

Witaj, Allan Pytań rzeczywiście sporo, ale postaram się odpowiedzieć.
                      Z wczasów jesteśmy bardzo zadowoleni, o minusach pisałam już wcześniej. Dzieci sa bardziej wytrzymałe od dorosłych, więc na pewno sobie poradzicie ))
                      Do plaży szliśmy około 10, 15 minut (od pensjonatu w lewo). Z górki spokojnie. Meczące są powroty ze względu na dośc strome podejście. Po południu wraca się o wiele przyjemniej, bo droga jest zacieniona. Można dojść do plaży inną drogą (koło sklepu), ale jest dalej i równiez stromo, więc nie polecam.
                      Plaża jest piaszczysta, wąska, ale miejsca jest bardzo dużo, a ludzi mało. Dużą część plaży zajmują parasole i leżaki (i tam jest najlepsze wejście do morza). Jeżeli chcielibyście korzystać z tych dobrodziejstw, to w tawernie, do której należą parasole i lezaki wystarczy zamówić np. kawę czy piwo za 4 euro ( i można cały dzień korzystać z ich sprzętu. My wolelismy te pieniadze wydać na inny cel Możecie zabrać z Polski swój parasol lub kupić w Afitos - ceny od 4,5 do 7 euro.
                      Na poczatku jest płytkie wejście do morza - dno piaszczyste, ale z kamieniami, a niekyórych miejscach z glonami i jeżowcami. Potem trzeba kawałeczek przepłynąć, bo woda jest trochę głębsza (zalezy od wzrostu), no i później znowu jest mielizna z przyjemnym piaszczystym dnem.
                      Słonce pali niemiłosiernie, więc zacznijcie od kremów do opalania z wysokim filtrem - co najmniej 30, a najlepiej 50.

Komentarz

cd.
                        Może ze względu na dziecko lepszy byłby pokój na dole z bezpośrednim wyjściem do ogrodu.
                        W Afitos wszystko jest droższe. najlepiej robić zakupy w Kalitei - mieście oddalonym o około 3 km. Po wyjściu z pensjonatu idźcie w lewo afoltową drogą. Przyjemny spacerek (nie piszę tego ironicznie) - około 40 minut żółwim krokiem. Chodziliśmy tam na zakupy wieczorem, około 19, 20, gdy minął już skwar. Można sobie pozwolić na nocny powrót - droga jest oświetlona. Oczywiście, wskazany plecak, aby zbytnio nie zmęczyć sie dźwiganiem zakupów. W ostatnim dniu odkryliśmy, ze świetnie do tego nadawałaby sie walizka na kółkach ))
                        inna możliwość to zakupy w Lidlu w Afitos - około 30 minut piechotką. Najbliższy sklep (troche droższy) jest niedaleko (10 minut drogi).

Komentarz

Dzięki za szybką odpowiedź i jeszcze raz sorry za grad pytań )) A jak wygląda miasteczko, czy jest gdzie pospacerować, połazić po sklepach? Dzięki

Komentarz

Ostatnie pytania nie aktualne pisaliśmy w tym samym czasie. A jak jest w samym pensjonacie, czy w właścicielami można sie porozumieć. Zaskoczony jestem, Lidl w Afitos ?????

Komentarz

cd.
                              Co do jedzenia, to najtaniej można posilić się w drodze z pensjonatu do centrum miasteczka. Im bliżej centrum, tym ceny wyższe. Ponieważ na plaży nie da się wysiedzieć w godzinach od 13 do 15, więc po powrocie do pokoju od czasu do czasu coś pichciliśmy sami.
                              Miasteczko jest pełne uroku, ożywa po godzinie 20, 21. Jeżeli bedziesz miał pytania, chętnie odpowiem. Jesli chcesz, mogę podesłać Ci e-mailem kilka fotek (prosze o adres). A może wolisz niespodzianki i chcesz przekonac się sam, jak pięknie jest w Afitos?
                              Pozdrawiam serdecznie i zyczę dobrego wypoczynku i niezapomnianych wrażeń.

Komentarz

Trwa
                              X