Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Hotel Lesse Chanioti

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Hotel Lesse Chanioti

Witam,
    w tym roku spędze urlop właśnie w tym hotelu.Udało mi się znaleźć kilka opinii na jego temat na forach internetowych ,ale są to informacje sprzed 1,5 roku lub 2 lat,dodatkowo bardzo skąpe.Może ktoś podzieli się wrażeniami z pobytu,może nawet tegoroczni wczasowicze? Z góry dziękuje za wszelkie informacje na temat samego hotelu ,jak i okolicy ,w której się znajduje.Pozdrawiam.Mal-zwinka.

No i już wróciłam.Ponieważ sama miałam problemy ze znalezieniem informacji na temat tego hotelu więc chciałabym napisać o nim kilka słów.Zarówno ja ,jak i osoby z którymi wypoczywałam jesteśmy zachwyceni tym hotelem!!Byłam już kilka razy w Grecji,ale ten pobyt był zdecydowanie najlepszy.Hotel składa się z 3 budynków oraz osobnej recepcji.Wszystko usytuowane w niewielkim ogrodzie pełnym róż i sosen piniowych.Pokoje duże,wszystkie z balkonami ,również te na parterze mają balkon nie taras.W każdym pokoju jest rodzaj aneksu kuchennego,który zawiera lodówkę,kosz na śmieci ,zlew,kuchenkę dwu palnikową,okap i podstawowy zestaw szklanek,talerzy ,sztućcy ,toster i kilka garnków.Łazienka duża i ładna,ale minusem jest stosunkowo niewielka kabina prysznicowa.Na balkonie oczywiście stolik i krzesła.Bardzo ładny basen,woda czysta,ilość leżaków spokojnie wystarczająca dla wszystkich ,przy basenie bar.Hotel nie ma prywatnej plaży,do tej publicznej trzeba przejść ok. 150 m .My najczęściej korzystaliśmy z baru przy plaży ,w którym dla klientów leżaki i parasole były za darmo,są tam również toalety i prysznic ze słodką wodą.Plaża pisaszczysta,ale ze sporą ilością kamyków i żwirku i uważam,że buty do pływania są konieczne.Woda w morzu ma tu prześliczny lazurowy kolor i jest bardzo przejrzysta-zachęcam do pływania z maską ,jest co pooglądać.Jeśli chodzi o jedzenie to chyba najbardziej wybredni znajdą coś dla siebie.Ponieważ duża ilość gości to Anglicy ,więc można zjeść pełne angielskie śniadanie,ale są też płatki ,ciasta na ciepło ze słodkim i pikantym nadzeniem ,kilka rodzajów wędlin,ser żółty ,feta,różne dżemy i miody,oczywiście jogurt grecki ,warzywa ,z owoców brzoskwinie w sypropie.Duży wybór herbat-co akurat dla mnie było ważne.Obiadokolacje równie obfite-podawali dużą ilość greckich potraw.Na deser zawsze ciasta (ale nie jakieś suche babki) i kilka owoców do wyboru (jabłka ,pomarańcze,kiwi).Można było jeść ile się chciało i bez względu na to o której się przyszło wszystkiego można było spróbować .Lunch można było zjeść w barze przy basenia.Jeśli chodzi o obsługę hotelową to wszyscy byli bardzo mili począwszy od recepcjonistek ,poprzez kelnerów na paniach sprzatających kończąc.Poza Polakami hotel odwiedzają głównie Brytyjczycy i Rosjanie.Hotel cichy i spokojny ,całkiem sporo było rodzin z dziećmi.Do miasteczka Chanioti blisko,do najbliższych sklepów jakieś 200 metrów,do centrum troszkę dalej.W samym misteczku mnóstwo barów,sklepów,są również kluby nocne i dyskoteki.W razie pytań czy wątpliwości chętnie służe pomocą i jszcze raz gorąco polecam ten hotel.

Komentarz

Witam serdecznie!
      Cieszę się, że ktoś umieścił opinię o hotelu , bo tegoroczne wakacje zamierzamy z mężem spędzić w Chanioti. Mam pytanie. Czy wykupiłaś jakieś wycieczki fakultatywne (Saloniki, Meteory)? Jeśli tak, to czy u rezydenta, czy w jakimś miejscowym biurze?

Komentarz

WItam!
        Tak byłam na wycieczkach fakultatywnych,dokładnie na dwóch rejsach-jeden wzdłuż półwyspu Athos,a drugi to rejs po zatoce Toronejskiej.Nie byłam tym razem w Meteorach ,bo zwiedzałam je już kilka razy w czasie wcześniejszych pobytów w Grecji,podobnie Saloniki.Z Chalkidiki wycieczka do meteorskich klasztorów to długi wypad,nasi znajomi wyjedżali o 6 rano ,a wrócili ok.20-21,ale jeśli nigdy tam nie byłaś to koniecznie powinnaś tam jechać.Wszystkie wycieczki ,na których była ja i moi znajomi były zakupione u rezydenta biura podróży,ale nie wszystkie były przez nich organizowane.Wyjazd do Meteorów i rejs wzdłuż Athos były z przewodnikiem polskim i były organizowane przez BP,ale rejs po zatoce toronejskiej organizowało lokalne biuro,rezydentka podwiozła nas autem do portu,dała bilety i podała nazwę naszego statku, a po skończonym rejsie odebrała i zawiozła do hotelu,natomiast w czasie rejsu jej nie było ,a wszelkie informacje były podawane w języku angielskim .BP organizowało jeszcze jeep safari,nurkowanie,wyjazd do spa połączony z degustacją lokalnych win,wyjazd do Salonik w 3 wersjach (zwiedzanie ,shopping i wizyta w waterlandzie),wycieczka śladami Aleksandra Wlk. i wieczór grecki.O tych wycieczkach niewiele mogę powidzieć,bo z nich nie korzystaliśmy.W razie pytań pisz śmiało.Pozdrawiam i zazdroszcze Mal-zwinka.

Komentarz

Trwa
        X