Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Akti Ouranopoli oraz okoliczne miasta - prośba o poradę

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Akti Ouranopoli oraz okoliczne miasta - prośba o poradę

witam wszystkich, zwracam się z prośba o udzielenie mi informacji odnośnie komunikacji miejskiej w Ouranopoli ( będę mieszkała w hotelu Akti Ouranopoli). Chciałabym pojechać do 2 miast : Nea Roda, Tripiti i Ierissos, ewentualnie dowiedzieć się coś na temat tych miast , czy warto je odwiedzić - chodzi mi o życie nocne oraz jakiś bazar, miejsca godne zobaczenia. Szukałam trochę w internecie ale poza suchymi opisami tych miast, nic nie ma ciekawego. Ktoś może z Was wypożyczał motorówkę i zwiedzał okoliczne wysepki i mógłby się podzielić opiniami? A może ktoś zna jakieś fajne miejsca w tamtych okolicach? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc

Sam hotel zasługuje tak na prawdę na 3 gwiazdki, no może 3 z plusem dla upartych, jest czysty, pokoje z widokiem na morze są fajne, ale dają tez pokoje z widokiem na ogród lub na hotele obok. Jedzenie dobre, 2 razy w tygodniu kolacja podawana na dworze, koło basenu, raz mieliśmy dania włoskie innym razem grillowane, w tym dużo ryb. Sniadania obfite - musli, dzemy, jajka, paroweczki, sery, ich wedlina, była tez jajecznica, pomidroki, oliwki, ogorki etc. raczej monotonne bo codziennie to samo. Napoje do kolacji płatne, ale kwarta wina nie jest droga. W 2007 w hotelu była polska obsługa - kelnerzy, młodzi ludzie, którzy mają tam często praktyki. Basen jest niewielki, ale przyjemny, nie ma tłoków, jest brodzik dla dzieci i czesc dla plywajacych, jest plaza - tutaj lezak plus stały parasol sa płątne, wtedy 6 euro za 2 lezaki plus parasol za dzien. Kupujac caly tydzien jest taniej. Na plazy jest restauracja. Przy hotelu w okreslonych godzinach jest otwarty sklepik, mozna swobodnie kupowac picie. W sklepach przy innych hotelach sa podobne ceny.

Obsługa miła, hotel cichy, spokojny, raczej nie dla osób szukajacych rozrywek. Podobnie jak okolica, to w zasadzie miejsce zwane zadupiem

Samo Ouranopoli jest małe, pare sklepów z pamiatkami, kilka restauracji etc. Miejscowi stoją czesto z autami i z nich ( stoją blisko portu) sprzedaja warzywa i owoce - dodam, ze kg nektaryn w 2007 roku był 2 razy drozszy niz w Polsce, inne owoce również.

Pod hotelem jest przystanek, rozkład busów jest w holu hotelowym, bilety kupuje sie u konduktora, nie sa drogie, jesli pamietam to cos 1-5 euro w 1 strone. Mozna isc pieszo, ale tam nie ma chodnika a droga jest niebezpieczna.

Co do innych atrakcji nie mam rozeznania. Wiem ze ludziska kupowali w Ouranopoli jakas wycieczke statkiem wokol Athos, bo tansza niz u rezydenta.

Komentarz

DZIĘKI WIELKIE ZA INFORMACJE!!!!BARDZO MI SIĘ PRZYDAŁY

Komentarz

Może dorzucę jeszcze kilka informacji od siebie. My do Ouranopolis jeździliśmy darmowym busem hotelowym, który kilka razy w ciągu dnia kursuje spod sąsiedniego hotelu Theoxenia. Do miejscowości, które wymieniłaś nie wybieraliśmy się. Byliśmy tylko tydzień i nie starczyło czasu na wszystko.
        Wycieczka (a raczej rejs) na Athos rzeczywiście w miasteczku dużo, dużo tańsza niż u rezydenta. Kupowaliśmy ją przy wejściu do portu. Pracowała tam (może jeszcze pracuje) fajna dziewczyna Polka. Bardzo pomocna i chętnie służąca poradą. Wycieczka na Athos, fajna lecz pod warunkiem, że będziesz miała ze sobą lornetkę. Inaczej niewiele zobaczysz. Mnisi strzegą swej prywatności przed oczami ciekawskich
        W samym hotelu - cisza, spokój, większość gości to pary, starsze osoby, bardzo mało dzieci. Narodowość - głównie Niemcy i Polacy. Rozrywek niewiele. Jedynie w sobotę była dyskoteka w beach barze, która potem spontanicznie przeniosła się na plażę. Zakończona nocną kąpielą w morzu ))
        Pokój mieliśmy ładny, z bocznym widokiem na morze. Znajomi z dzieckiem byli zakwaterowani na parterze (też z bocznym widokiem na morze) i te pokoje były niestety trochę mniej atrakcyjne.
        Poza tym obsługa w hotelu bardzo fajna. Polecam prawdziwą grecką frappe w hotelowym pool barze. Była to najlepsza kawa frappe jaką do tej pory piłam - miodzio!
        W miasteczku Ouranopolis jest fajna tawerna. Idąc w stronę potu przy głównej ulicy po lewej stronie ok. 200 m przed marketem (niestety nie pamiętam nazwy). Ma ładną drewnianą niebieską werandę ze stolikami. Prowadzi ją wysoki, chudy, żylasty i mocno wytatuowany były grecki marynarz. Wielbiciel Polski (a dokładniej mówiąc Polek ), który uwielbia snuć opowieści o Gdyni i swoich polskich podbojach ))
        Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku

Komentarz

Ja szczerze zapraszam do tawerny Pirgos (pierwsza przy bizantyńskiej wieży). Wspaniała kuchania śródziemnomorska i polska obsługa.

Komentarz

Trwa
          X