Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

spędziłam na wyspie 6 tyg.

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• spędziłam na wyspie 6 tyg.

Przyznam że to wakacje mojego życia, spedziłam tam ponad 6 tygodni mieszkając w domu z grekami (prawdziwi wyspiarze), nauczyłam się tam żyć z osiołkiem za płotem i z mamitą która nie zna angielskiego a nauczyła robić prawdziwą musakę. Poznałam wyspę naprawdę dobrze a także ludzi którzy tam żyją, mają interesy, restauracje, biura, sklepy. Mam mnóstwo kontaktów w różnych dziedzinach na tej wyspie więc w razie czego słóżę pomocą. Jeśli chodzi o wyspę każda miejscowość jest zupełnie inna i tak naprawdę zależy czego się na niej szuka. Nydri - imprezownia, Vassilki - wioska surferska, Lefkada - udane zakupy, Katissma - Wielki podryw, El Gremni - najpiękniejsza plaża jaką widziałam w życiu, Porto Katsikki - plaża zakochanych.... mogłabym tak bez końca, każda miejscowość jest jakby z innego klimatu. Wiem jedno, dopóki nie pojechałam na LEFKADĘ nie miałam pojęcia o Grecji (mimo iż byłam już na Santorini, Krecie itp.). To wyjątkowa wyspa zostająca w pamięci bardzo długo. Tu zaczęłam czuć i odróżniać od siebie wyspiarzy od miastowych greków (kompletnie inna mentalność) tu też z przykrością doszłam do wniosku, że miejsca nieskażone Polakami są fantastyczne (oczywiście teraz bardzo generalizuje i może ktoś poczuć się obrażony ale osoby które jeżdżą po świecie pewnie wiedzą czy mówię). W związku z tym jakich ludzi poznałam udało mi się poczuć tą grecję, nauczyłam się tańczyć zorbę z greckimi staruszkami, zbierałam oregano prosto z ziemi i oliwki w gajach oliwnych... wciąż czuję ich zapach. Tam po raz pierwszy w życiu poczułam że znalazłam swoje miejsce na ziemi i z płaczem wyjeżdzałam bo 6 tyg. to było dla mnie za mało. Nie chodzi tu absolutnie o to że się zakochałam w jakims greku i stąd moje refleksje... nic z tego, ja się po prostu zakochałam ale w tej wyspie...bez pamięci.

Szczerze to nie słyszałam dotąd o tej wyspie... Gratuluję (i zazdroszczę..) pięknych wspomnień. Uwielbiam takie posty bo wywołują uśmiech na mojej twarzy W końcu coś więcej niż ilość gwiazdek w hotelu i kwestia monotonnych obiadów. Pozdrawiam serdecznie i zyczę abyś kiedyś tam wróciłą

Komentarz

Zazdroszczę w pozytywnym sensie. Kocham Grecję i od dawna noszę się z zamiarem takiej wyprawy jak Twoja. Na razie spędziłam 2m-ce na Krecie, ale raczej w hotelowych warunkach. Życzę Ci wielu powrotów do Twoich ulubionych miejsc! Kali epitichija!

Komentarz

To musiało być fantastyczne! Dopiero mieszkając gdzieś przez dłuższy czas możemy poznać ludzi,kulturę,życie codzienne...to fantastyczne przeżycie ja kiedyś mieszkałam przez pół roku na południu Włoch...i to było najlepsze pół roku w moim życiu Pozdrawiam i życzę wielu pięknych wspomnień

Komentarz

Jesli może się Pani podzielic adresami na lewkadzie będę wdzęczna. Pozdrawiam

Komentarz

Weszłam na ta strone ponieważ szukam pewnych informacji gdyż w tym roku jade do Grecji,a dwa lata temu spedzilam cudowne 2 miesiace własnie w Lefkadzie a dokładnie we wiosce Sivros,tez poznałam miejscowych ludzi,pracowalam w tavernie,jezdziłam na osiołku,zwiedziłam wyspe,moze nie tak dokladnie jak Ty ale tez zakochalam sie w tym miejscu i moze dobrze sie stało ze nie zwiedziłam całej tej wyspy poniewaz mam pretekst,żeby tam wrocic, mentalność tych ludzi jest zupełnie inna ich gościnnoś uśmiech ktorym obdarowywali nas każdego dnia to trzeba przeżyc samemu,nocne życie, Nidri,Vasiliki pełno turystów i naprade przez te dwa miesiace spotkalismy tylko raz polakow,natomiast w Atenach dawali sie we znaki wiec wmiem o czym pisałaś.W tym roku tez jade do Grecji ale w inne miejce,tylko tym razem na 2 tygodnie miło było przeczytac to co napisałaś i powspominać, bo naprawde jest copozdrawiam i życze kolejnych tak udanych wakcji

Komentarz

Witam serdecznie Wszystkich! Jeżeli to możliwe to bardzo bym prosiła o kontakt autorkę listu Panią Julitkę. Bardzo mie zależy na kilku szczegółowych informacjach.Mój adres e-mail to monikacoznika@op.pl Serdecznie dziękuje i prosze o kontakt.

Komentarz

OJ.... PIĘKNA JEST LEVKADA! BYŁAM W PORTO KATSSIKI-ZABRAŁ MNIE TAM KOLEGA GREK, JUŻ TERAZ WIEM DLACZEGO WYBRAŁ WŁAŚNIE TĘ PLAŻĘ!!!!! ))) JEST ŚLICZNA! NIE WIDZIAŁAM PIĘKNIEJSZEJ! JA SPEDZIŁAM 3 MIESIĄCE NA KORFU,ALE WŁAŚNIE NA DWA DNI DO LEVKADY UDAŁO MI SIE WYJECHAĆ! WIEM O CZYM PISZESZ.... SĄ TO OGROMNE PRZEŻYCIA, KONTAKTY, WSPOMNIENIA.... PO TYM WYJEŹDZIE WSZYSTKO SIE ZMIENIŁO! INNA MENTALNOŚĆ, INNA KULTURA, INNI LUDZIE... POLAKOM DO NICH DALEKO! BYŁ TO NIESAMOWITY CZAS W MOIM ZYCIU, JAK DOTĄD- NAJPIEKNIEJSZY... JEDNYM ZDANIEM OKREŚLAM BEZ WAHANIA: "PIĘKNA GRECJA, MAGICZNA GRECJA!" A ZAKOŃCZĘ SŁOWAMI KOLEŻANKI: GDY BYŁYŚMY ZMĘCZONE PO PRACY I CHCIAŁYSMY SIĘ ZDRZEMNĄĆ, MÓWIŁA: "tu jest Grecja... wyśpisz się w Polsce"

Komentarz

Witam serdecznie.Przez przypadek weszlam na ta stronke...Ja rowniez spedzilam w Lefkadzie troche czasu.Dokladnie to w Agios Nikitas- przecudnej turystycznej miejscowosci.Mimo iz pracowalam cale noce nie narzekalam Naprawde warto bylo pojechac.Tamtejsi ludzie, kultura- to nie to co w Polsce.Polecam kazdemu.Jesli ktoc chcialby sie dowiedziec wiecej chetnie sluze informacjami.Prosze tez o kontakt autorke pierwszego lisciku gdyz chetnie dowiedzialabym sie wiecej na temat tej wyspy..Pozdrawiam

Komentarz

Miejsca nieskażone Polakami? To miejsce, w którym byłeś na pewno Polakiem zostało już skażone - a na pewno kompleksami narodowymi. Ech...

Komentarz

Trwa
                    X