Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

lesbos

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• lesbos

czy ktoś może coś powiedzieć o pobycie na wyspie Lesbos?

Przyłączam się do prośby, myślę o ofercie Itaki do hotelu Clara albo Kalloni II, gdyby ktos dysponował zdjęciami albo jakimiś cennymi wskazówkami, prosze o odp.

Komentarz

O hotelu Clara trochę jest tutaj: http://www.holidaycheck.de/hotel-Reiseinformationen_Hotel+Clara-hid_48601.html w Urlaubsbilder są zdjęcia. Hotel sprawia wrażenie bardzo solidnego, ale jest to mały i raczej cichy przybytek. A tutaj już strona hotelu. W linku są zdjęcia okolicy (miejscowości Petra) http://www.clarahotel.gr/en-area.htm Kalloni 2 to już gwiazdka niżej. Największa róznica to posiłki, które są mniej ciekawe niż w hotelu wyżej, aczkolwiek śniadania są podobno na poziomie. Sam hotel czysty i wygodny. Wielkim minusem jest jednak plaża. Wedle zachodnich gości to wielka toaleta dla okolicznych piesów. Więcej o samym hotelu można poczytać tutaj: http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g189479-d316862-Reviews-Kalloni_2_Hotel-Lesbos_Northeast_Aegean_Islands.html Jeśli miałbym wybierać to wybrałbym hotel 1. Zapewne jest droższy, ale i odczuwalnie lepszy. O samej wyspie poczytać i pooglądać można tutaj: http://www.lesvos-travel.com/ Jest to bardziej widokowa i "archeologiczna" wyspa niż gejzer rozrywki. Zamieszkuje ją około 33 tysiące ludzi, co przy dużej powierzchni daje ok. 55 osób na km2. Zresztą nie ma się co powielać. Materiały są, namawiam do poczytania i pooglądania. Lesbos to już egzotyczna wyprawa w wyspiarską Grecję (tak, wiem...są jeszcze bardziej egzotyczne ), więc warto już poszperać. Jeśli ma to być podróż tylko po to żeby tam polecieć (popłynać) to polecam bardziej znane i uczęszczane wyspy. Będzie po prostu przyjemniej...

Komentarz

Dziękuję za radę, chyba zrezygnuję z Lesbos.

Komentarz

Witaj , może potrafiszpowoedzieć coś ciekawego na tak lub na nie o hotelu Sun Rise na wyspie Lesbos. Zastanawiam się czy wybrać się tam na leniwe wakcje z dwójka małych dzieci (3 i 5 lat) no oczywiście z męzem. Bęe wdzięczna za info. Nadmieniam ze nie poszukujemy slnych wrażeńi nocnych rozrywek z powodu....wiadomo - osoby towarzyszące. pozdrowinka

Komentarz

właśnie wróciłem z lesbos hotel alma chętnie służę informacją

Komentarz

Witam, czytam o róznych odwołanych lotach z ITAKI i zastanawiam się jak było w Twoim przypadku z obłożeniem???
              pozdrawiam

Komentarz

no i jeszcze jedno ważne pytanie: jakim liniami leciałeś na Lesbos i czy były zmiany godziny odlotu, bo ja akurat muszę dojechać do Warszawy.

Komentarz

leciałam 12.06, linie centralwings.zmiany godziny [5.55] nie było, było natomiast opóźnienie [około dwu godzin].sporo wolnych miejsc na pokładzie.powrót planowo.

Komentarz

~margotoya napisał(a):

> leciałam 12.06, linie centralwings.zmiany godziny [5.55] nie
                    > było, było natomiast opóźnienie [około dwu godzin].sporo
                    > wolnych miejsc na pokładzie.powrót planowo.

dziękuję za info, możesz napisać w jakim hotelu byłaś???? i czy na konieczne jest obuwie do morza???

Komentarz

Obuwie do morza bardzo przydatne, bo część plaż jest kamienista.
                      Poniżej trochę informacji dot. Lesbos i mojego pobytu w czerwcu, które zamieściłam na forum gazety:
                      http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=203&w=64165953&v=2&s=0

[%sig%]

Komentarz

~ach napisał(a):

> właśnie wróciłem z lesbos hotel alma chętnie służę informacją

My tez jedziemy 10 lipca do Almy, mozesz coś powiedzieć o hotelu, o okolicy?

Komentarz

A ja Wam przesylam pozdrowienia z gorcej wyspy Lesbos, na ktorej wlasnie sie znajduje i to juz po raz czwarty I mam zamiar powychwalac troche pewna restouracje w Petrze, polozona 5? moze nawet 3 metry od plazy prowadzona przez malzenstwo polsko - greckie o wdziecznej nazwie "THE LUCKY HORSESHOE". Polskiego jedzenia to tam nie znajdziecie, ale typowe greckie specjaly (i to jeszcze jak przyrzadzone!) na pewno. Restouracja jest bardzo dobra, do tego stopnia, ze sluzy jako przyklad w przewodnikach amerykanskich, francuskich, blugarskich, belgijskich, wloskich. W polskich niestety jej nie znalazlam, ale jest to przeklad z jezyka niemieckiego (a Niemcy nas nigdy nie lubili ). Kuchnia jest naprawde przepyszna, szczegolnie ryby. panuje tu swietny klimat i mila atmosfera. Mozna podziwiac zachody slonca. Ilekroc tu jestem zawsze sie tu stoluje Jest to rowniez ulubiona restouracja m.in. Czechow, ale i niektorych znanych sportowcow, politykow i aktorow ( stolowal sie tu Jack Sander z rodzinka podczas swoich wakacji, a wlascicielka restouracji wysapila w "odcinku pt. 'Lesvos' z cyklu 'podroze Georga Busha Seniora' u boku............Georga Busha Seniora" .
                          A moze ktos z Was juz w niej jadl? W takim razie co o niej sadzicie? Czekam na odpowiedzi

Komentarz

Popieram poprzedni komentarz na temat wyspy Lesvos i rastauracji ,, The lucky horseshoe ". To prawda , wyspa jest urocza , ciekawa i piekna , a wiem cos o tym bo bylam na niej wiele razy. Jesli chodzi o restauracje to napisze troche wiecej...
                            ,, The lucky horseshoe " miesci sie w miescie Petra niedaleko plazy . Jest prowadzona przez malzenstwo polsko - greckie . Podejmujac wybor mozna wejsc swobodnie do pomieszczenia (stoliki sa na zewnatrz ze wzgledu na temperature oraz wspaniala pogode ) obejrzec kuchnie itp. W czasie posilku mozna podziwiac zachod slonca ( jesli jest sie oczywiscie o odpowiedniej godzinie ). Obsluga jest wspaniala ! Zawsze pomoze w odpowiednim wyborze dania , wymysli jakas smaczna niespodzianke , a nawet pomoze w obraniu ryby gdy ty sobie niezbyt radzisz...Oczywiscie kroluja tu greckie specjaly, poniewaz szefem kuchni jest rodowity grek. Niestety restauracja najmniej gosci polakow , a wiec do roboty ! Reszty dowiecie sie kiedy sami odwiedzicie ,,The lucky horseshoe " i magiczna wyspe Lesvos...

Naprawde polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentowac moze ktos mysli tak samo jak ja ?????????????????????????????????

Komentarz

Popieram poprzedni komentarz na temat wyspy Lesvos i rastauracji ,, The lucky horseshoe ". To prawda , wyspa jest urocza , ciekawa i piekna , a wiem cos o tym bo bylam na niej wiele razy. Jesli chodzi o restauracje to napisze troche wiecej...
                              ,, The lucky horseshoe " miesci sie w miescie Petra niedaleko plazy . Jest prowadzona przez malzenstwo polsko - greckie . Podejmujac wybor mozna wejsc swobodnie do pomieszczenia (stoliki sa na zewnatrz ze wzgledu na temperature oraz wspaniala pogode ) obejrzec kuchnie itp. W czasie posilku mozna podziwiac zachod slonca ( jesli jest sie oczywiscie o odpowiedniej godzinie ). Obsluga jest wspaniala ! Zawsze pomoze w odpowiednim wyborze dania , wymysli jakas smaczna niespodzianke , a nawet pomoze w obraniu ryby gdy ty sobie niezbyt radzisz...Oczywiscie kroluja tu greckie specjaly, poniewaz szefem kuchni jest rodowity grek. Niestety restauracja najmniej gosci polakow , a wiec do roboty ! Reszty dowiecie sie kiedy sami odwiedzicie ,,The lucky horseshoe " i magiczna wyspe Lesvos...

Naprawde polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentowac moze ktos mysli tak samo jak ja ?????????????????????????????????

Komentarz

Trwa
                              X