Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Jakie są ceny w BARCELONIE

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Jakie są ceny w BARCELONIE

Witam. Zostałam zaproszona na weekend majowy do koleżanki do Barcelony. Nie będę płaciła za mieszkanie,ale nie bardzo orientuję się w cenach w Barceolnie. Generalnie chodzi mi o ceny żywności (także słodycze na prezenty),kosmetyki,markowa odzież,biżuteria,książki,wejściówki itd.Nie mam pojęcia ile zabrać euro,a chce bliskim przywieść jakieś upominki.Będę wdzięczna za wszelkie rady. Proszę także o odpowiedź,co warto tam kupować,bo jest tańsze bądź lepsze niż e Polsce a które sklepy omijać szerokim łukiem. Dziękuję.

Proszę o pomoc!!!

Komentarz

odświeżam

Komentarz

odświeżam!!!

Komentarz

Hej,
          Barcelona jest dość drogim miastem. Nie jestem Ci w stanie podać dokładnych cen, ale naprawdę nie jest tanio. Byłam w Barcy 4 razy, po wejściu euro (mam porównanie) ceny wielu rzeczy wzrosły prawie 80% :/

Bilet na 10 pzrejazdów metrem/autobusem kosztuje 6.15euro. Zwiedzanie niestety czyści portfel... Bus Touristic 1 dzień 17euro, 2 dni 22euro, ale się przydaje jak jest się w mieście krótko. wejście na krużganki katedry w Barri Gotic 4euro, wejście na dach Casa Mila 9 euro, Poble Espanol ok.4euro, wjazd na kolumne Kolumba 2.5euro, ciuchcia na Montjuic 4euro, kolejka na Tibidabo 10euro w 1str. Ale Parc Guell za darmo :-)

Jeśli będzie ładna pogoda i miałabyś 1 wolny dzień warto wybrać się pociągiem do Blanes, bilet kosztuje 5.5euro w 2str, jedzie sie ok.60min w 1str, ale w Blanes są 2 cudowne ogrody botaniczne.

Jak chodzi o jedzenie to McDonald's jest najtańszy a zestaw kosztuje 6euro :] Chleb ok.2euro, pol litra picia w butelce ok.1euro, soki od 0.7 do 2euro, woda 0.5.
          Ogólnie polecam sklepy Dia. Kawa w kawiarni ok.1.5-3euro,

Ubrania - najtańsza jest ZARA, ok.30% niższe ceny niż u nas i dużo większy wybór. Świetny jest też sklep Bershka.

Co do pamiątek to polecam Crema Catalana w wersji do jedzenia (pudding) lub do picia (boski likier). Za butelkę CC dasz ok.6-8euro, ale jest pyszna.

[%sig%]

Komentarz

*Dom Gaudiego w Parku Guell (z EURO>26) - 3 euro
            *Sagrada Familia (wejście do środka z EURO>26) - 5 euro
            *Sagrada Familia (wjazd windą na wieżę) - 2 euro
            *L'Aquarium (wstęp z EURO>26) - 13 euro
            *ZOO (wstęp z EURO>26) - 11,20 euro
            *Museo Militar (wstęp z EURO>26) - 1,25 euro
            *Muzeum FC Barcelony (wstęp z EURO>26) - 4,50 euro

Paella na mieście ok.15euro, puszka coli w mniejszych sklepach i automatach 1euro (0.5l ok.1.5eur), sangria (dzbanek) w barze ok.10euro, w sklepie to zależy czy w kartonie czy w butelce, ale od 1eur do 12eur. Nie wiem co jeszcze..

[%sig%]

Komentarz

Proszę o inne informacje na temat cen!!!

Komentarz

No tak, 'dziękuję' za zauważenie moich informacji :] Miłego weekendu. [%sig%]

Komentarz

Trwa
                X