Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Calpe - pytanie o praktyczne infromacje

Przerwany
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Calpe - pytanie o praktyczne infromacje

Witam forumowiczow,
    w sierpniu lecimy z dziewczyna do Alicante -> wylot z Wroclawia. Dalej do Calpe, gdzie mamy juz zarezerwowany apartament.
    Prosze o praktyczne informacje dot:
    1) Wynajmu samochodu -> chcemy jak najbardziej ekonomiczny. Ktora firme polecacie, ktos moze ma cos sprawdzonego;
    2) Jako, ze nie zamierzamy lezec plackiem na plazy cale 2 tyg. -> co zwiedzac? Jakies ciekawe punkty? Nie interesuja nas absolutnie zadne dyskoteki!
    3) Co sądzicie o:
    a) "Aqualandia" w okolicach Benidorm;
    b) "Terra Mittica";
    c) Terra Natura
    4) Słyszalem, ze warto poplynac z Santa Pola na mala wysepke Tabarca. Jaki to koszt i czy warto?
    5) Jeden dzien chcemy poswiecic na Alicante. Co tam zobaczyc?

ewentualne inne sugestie mile widziane
    pozdrawiam

spędziłam miesiąc w miejscowości Altea la Vella na własną rękę w domku u znajomych. Mieliśmy własny samochód więc staraliśmy sie zwiedzać to i owo to co mogę polecić to na pewno:
    1. w Calpe -warto zwiedzić Penon de Ifach można wejść na górę za drobną opłatą, tylko zabrać ze sobą buty zabudowane-adidasy bo wejście wcale nie jest łatwe ale widoki przepiękne zwłaszcza w bezchmurny dzień można zobaczyć Ibizę. Po wyjściu na górę zobaczycie kilka plaż jakie są w Calpe. Dodatkowo polecam park wokół Penon - darmowy.
    Stare miasto Calpe też warte uwagi.
    W każdym mieście są tzw Tourist Info punkty informacyjne - obsługa anglojęzyczna, gdzie można otrzymać ulotki z odbywającymi się w danym mieście Fiestami-a warto się na takie wybrać bo za darmo jedzenie i picie i świetna zabawa z tubylcami. W tym Info otrzymacie też mapkę starego miasta Calpe i trasę zwiedzania.
    2. Benidorm piękne miasto ale tłoczne, głośne i imprezownia. Mimo to warto zwłaszcza wieczorem w piątek i sobotę zawsze coś się dzieje, piękne 2 piaszczyste plaże - dużo anglików i niemców i długa oświetlona promenada - cudo zwłaszcza nocą. Cypel łączący dwie plaże Mirador del Castill.
    Aqualandia - byłam to duuuży świetny park wodny na otwartym powietrzu, masa zjeżdżalni na różnym poziomie trudności - warto! W innych nie byłam.
    3.El Albir obok Altea plaża kamienista z pięknymi otoczakami (mam w ogródku do dziś no i knajpa Cafe del Mar boska
    4. Cascada Fuente del Algar naturalny park z wodospadami i rzeką w górach - wstęp płatny ale warto!!
    5. Altea - stare miasto i kościół z niebieskim dachem. zwłaszcza wieczorem piękne widoki, bo stare miasto jest na wzgórzu i rozciąga się świetny widok na Altea i port...
    jak sobie coś jeszcze przypomnę to napiszę
    Radzę wejść na Google Earth i zobaczyć zdjęcia tych miejsc.
    pozdrawiam

Komentarz

Zobacz także

Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Hiszpania, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
    Trwa
    X