Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

swietnie

Przerwany
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• swietnie

Po 12 godzinach lotu z Londynu, ktore cale szczescie przespalam, przywitala mnie piekna pogoda z 25 stopniami ciapla w Listopadzie!!! Zeby nietracic czasu ruszylam na poznawanie metropolis ogromnych wierzowcow. Hong Kong sklada sie z 2ch wysp: Centaralny Hong Kong I Lantau oraz polwyspu Kowloon. Mimo ze jest to byla od kilku zaledwie lat kolonia bretyjska to niezbyt wielu bialych mozna zobaczyc na ulicach, chiny zdominowaly to miejsce zachowujac character centrum biznesu, z przepieknymi ogrodami wkomponowanymi w architecture wierzowcow ogromnych swiatowych bankow I korporacji oraz blokow mieszkalnych. Zakupilam na lotnisku octopus card czyli karte do podruzowania wszelkimi srodkami lokomocji na terenie HK – placi sie 50$HK depozytu ktory jest potem zwracany, plus mozna doladowac konto kiedy sie chce, karta upowaznia do przejazdow metrem, autobuzami, promami, statkami, pociagami. Wymiana walut tez est bardzo kozystna dla obcokrajowcow czyli ja za 1Ł dostalam 14$HK, co pozwolilo mi wydac tylko 150Ł przez 8 dni mojego pobytu tam (nieliczac prezentow I przelotu ktory kosztowal mnie 261Ł). Z racji wysokiej temperatuty niechce sie zabardzo jesc wiec ja ograniczylam sie do slodniej buleczki na sniadanie za 2.2$HK oraz do kolacji skladajacej sie z siszi za 20$HK. Oczywiscie mnustwo sklepow z ubraniami I sprzetem komputerowym, TV itd w cenach znacznie konkurencyjnych do polskich. Warto sie wybrac na polnoc polwyspu Kowloon zobaczyc jak zyje sie tym co niemusza sie cale szczescie gniesc w zatloczonych blokach, z przepieknymi widokami na morze I male wysepki. No I oczywisci epolecam wszelkie wycieczki do swiatyn buddyjskich I nietylko. Wspaniale miejsce warte zobaczenia. Za 150$HK w jedna strone mozna sie wybrac szybka lodzia do Macau dawnej portugalskiej koloni, droga zajmuje ok 1h. Niestety Macau niejest tak dobrze utrzymane jak HK ale mozna tam spotkac nadal wiekszy wplyw Europejski. No I oczywsicie rajdy zamochodowe rozgrywane po ulicach Macau Grand Prix formuly, motocy

Wakacje z dzieciakami (13lat 9 lat 2lata ) w lipcu 2014 w HongKong
    Po 6 godzinach lotu Warszawa Dubaj przerwa 3 godz. i dalej lot do Hong Kongu tam namiejscu przejazd autobusem do centrum dokładnie do Kowlon tam miałem hotel . 5 dni zwiedzania okolic i przenosiny do następnego hotelu tym razem w centrum na wyspie Central tam 5 dni zwiedzania i koniec . Powrót do domu.

Komentarz

Zobacz także

Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Hong-kong, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
    Trwa
    X