Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Turysta w Iranie

Przerwany
X
 
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

 • Turysta w Iranie

  Wszystkie posty (całe 2 ) są już dość stare. Obecnie jest już inna władza (prezydent Hasan Rouhani) który jest bardziej otwarty na świat i na turystów. Wiadomo, że to kraj muzułmański, więc pewne wymogi kulturowe należy tam szanować. Rozmawiałem z osobami, które tam były w zeszłym roku i na początku tego roku. Ludzie sa bardzo pomocni i otwarci na obcokrajowców. Pomagają jak tylko mogą. Po angielski można się w większości miejsc dogadać. No i nie wolno Irańczyka nazwać Arabem, bo się obrazi Oni są Persami Taka mała porada dla planujących tam pojechać. Od tego roku w wyniku porozumienia w sprawie programu atomowego można powiedzieć, że stosunki z zachodem są na dobrej drodze do poprawy. Czyli to również może oznaczać większe otwarcie na turystykę, która w tym kraju jest mało spopularyzowana, a jakby nie patrzeć zasoby miejsc wartych zobaczenia są olbrzymie. No i obecnie na pewno nikt nie będzie turystę zaczepiał tak, jak to ma miejsce w Egipcie.
  Ile i jakie miejsca w Iranie są warte zwiedzania?

 • #2
  Wydaje nam się, że najlepszym sposobem na zwiedzenie ciekawych miejsc jest skorzystanie w wycieczki objazdowej. )
  Iran oferty na wycieczki, wczasy i wakacje. Last minute Iran. Porównaj oferty ponad 120 biur podróży i rezerwuj online z Wakacje.pl

  Komentarz


  • #3
   Też mi sie tak wydaje, że wycieczka objazdowa jest najlepszym rozwiązaniem. Znalazłem objazdówkę po Iranie w terminie 7 - 18 marca (jestem ciekaw jaka będzie pogoda w tym terminie) za kwotę 3300. W cenie - noclegi, wyżywienie- śniadania i obiadokolacje w Iranie, samolot, autokar, ubezpieczenie KL i NNW, opieka pilota, wiza irańska. Dodatkowe koszty to bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, na statki, łodzie, opłaty za samochody terenowe. W programie jest zwiedzanie Teheranu, Kaszan, Abyaneh, Garmeh, Kaluts, Mahan, pustynia Bam, wyspa Hengam, wyspa Hormuz, Sziraz, Esfahan, Wielki Meczet Masjed-e Jame. Wydaje mi się, że to najciekawsze obiekty, które można zwiedzić w tym dość ograniczonym czasie. Wiadomo, ze najlepiej by było spędzić tam z 3 miesiące by lepiej poznać kraj i kulturę.

   Komentarz


   • #4
    Jacek gdzie jest oferta takiej wycieczki w Iranie? Wydaje się niedrogo, a bardzo dużo zwiedzania. W marcu w Iranie pogoda jest przeważnie koło 15 stopni, czasami trochę mniej także na coś takiego trzeba się przygotować. Czekam na info gdzie taka oferta i czy sa miejsca jeszcze?

    Komentarz


    • #5
     Jesli ktoś chce zobaczyć jak taka wycieczka wyglądała w 2012 roku, to >>>TU<<< macie film. Odnośniki na samym dole wpisu.

     Komentarz

     Trwa
     X