Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

wycieczki objazdowe po Islandii

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• wycieczki objazdowe po Islandii

Witam, chciałabym pojechać na wycieczkę objazdową zorganizowaną na Islandię. Zastanawiam się które biuro wybrać. Itaka ma dosyć interesujący i bogaty program, wycieczki organizowane przez inne biura są albo droższe, albo za te same pieniądze oferują mniej zwiedzania. Czy znajdę na forum kogoś, kto już był na takim wyjeździe. Wdzięczna za informacje

Przyłączam się do zapytania Haneczki128. Jeśli ktoś korzystał z objazdówki po Islandii to niech się podzieli swoimi spostrzeżeniami, bo informacji na ten temat jest niestety bardzo, bardzo mało. Za poświęcony czas, z góry wielkie podziękowania.

Komentarz

jak ktoś nie chce wydać fortuny i dogada się po angielsku polecam
      http://www.icelandair.co.uk/offers-and-bookings/book-packages/package/item201439/Northern_Lights_City_Break/
      znajomi byli, przetestowali i złego słowa nie powiedzą...
      w lutym/marcu mieli też opcje z grenlandią... powodzenia w planowaniu podróży

Komentarz

Wielkie dzięki lordowski. Będę coś kombinował żeby oczarować się Ilandią i nie wydać fortuny. Wprawdzie objazdówki po Islandii z polskich biur ma Itaka i Raibow Tour, ale nie dokopałem sie opinii na temat organizacji. Pozdrawiam.

Komentarz

Dzięki za wpisy, niestety nie moiałam przez kilka dni dostępu do komputera, dlatego wpisuję dopiero dzisiaj. Trochę nie miałam odwagi jechać indywidualnie i skorzystalam z oferty Itaki - bogatszy program w stosunku do RT za porównywalne pieniądze. Wyjeżdżam 1 lipca. Po powrocie obiecuję napisać. Pozdrawiam

Komentarz

Wierzę, że będziesz zadowolona, bo program wycieczki przedstawia się naprawdę interesująco. Z niecierpliwością będę czekał na Twój opis po powrocie. Mam ten sam dylemat i od kilku tygodni przeglądam różne strony dotyczące indywidualnej wyprawy na Islandię, a i tak wszystko wskazuje na to, że zrobię tak jak Ty i skorzystam z oferty Itaki. Przy okazji, ile płaciłaś za wycieczkę i kiedy ją kupowałaś oraz jaka kwotę planujesz zabrać na dodatkowe wydatki, jak chociażby obiady czy kolację ? Pozdrawiam.

Komentarz

Też jestem zainteresowany Islandią - będę czekał na relację

Komentarz

Jakanu, na kiedy planujesz ewentulaną wyprawę na Islandię i czy myślisz o wyjeździe indywidualnym czy też organizowanym przez biuro ? Pozdrawaim.

Komentarz

Doskonale wiem, że Logos Tour ma niezwykle interesujące propozycje wycieczek, ale ... te ceny !!!

Komentarz

Witaj Haneczka 128. Z moich obliczeń wynika, że już wróciłaś z wyprawy na Islandię. Proszę, napisz swoje wrażenia. Pozdrawiam.

Komentarz

Wróciliśmy rzeczywiście już tydzień temu, ale nawał obowiązków nie pozwolił mi na inne miłe zajęcia.
                      Było wspaniale. Rewelacyjna pilotka Pani Bożena. Wiedza i talent organizacyjny bez zarzutu. Grupa 30 osób, fajni ludzie. Hotele średniej klasy, najlepszy w Akureyri, nocowaliśmy też na farmie, bardzo fajne pokoiki z łazienkami w parterowym pawilonie. Najgorszy nam się trafił nocleg w internacie szkolnym, gdzie była jedna wspólna łazienka na 6 pokoi, ale pilotka stanęła na wysokości zadania i jako rekompensatę załatwiła dla wszystkich kolację w następnym hotelu bez dodatkowych opłat. Nie bardzo nam się podobał też hotel podczas ostatniej nocy w Reykjaviku, był to Hotel Kabin i pokoje były wielkości kabin na statku. Za to był niedaleko od Centrum. Pocieszające to, że w każdym hotelu tylko jedna noc.
                      Jeżeli chodzi o wyżywienie, to śniadania w hotelach były przyzwoite, chociaż jak dla nas trochę za mało ryb. Nastawiałam się na śledzie, bo przed laty zasmakowałam w Skandynawii. Tymczasem śledzie były w dwóch, może trzech miejscach, z tym,że w tym trzecim bardzo szybko się skończyły. Podobnie jak większość założyliśmy, że resztę będziemy załatwiać we własnym zakresie bazując głownie na zapasach przywiezionych z Polski. Obiadokolacji w biurze na pewno nie ma sensu kupować, jeżeli ktoś miał ochotę zjeść w hotelu przygotowany posiłek, to odpowiednio wcześniej pilotka podawała uzgodniony jadłospis i można się było zgłaszać bezpośrednio.Koszt kolacji kształtował się na poziomie 4500 - 6000 koron. (Euro 155 - 160koron). W ciągu dna można a nawet trzeba było spróbować miejscowych specjałów - serka Skyr, hotdoga, ciasta z rabarbarem...
                      Może będziesz chciał obejrzeć zdjęcia, bo wstawiłam na Google.
                      Pozdrawiam
                      Hanka
                      https://plus.google.com/u/0/photos/111941902600109638844/albums

Komentarz

Haneczko128, wielkie dzięki za informacje i wspaniałe zdjęcia. Jeśli znajdziesz chwilkę, to napisz proszę, po ile godzin dziennie spędzało się w autobusie i ile wyniosły dodatkowe koszty ? Napisz też ogólne wrażenia dotyczące odwiedzanych miejsc oraz czy posiadając obecne doświadczenia ponownie pojechałabyś na tę wyprawę z Itaką ? Dziękuję i pozdrawiam.

Komentarz

Czarnyczarny....ja myślałem o indywidualnej wyprawie. Np. Olt Express ma loty na Islandię za 298 zł w dwie strony. Zobacz tu:
                          http://supertanielatanie.pl/2012/07/14/islandia-z-gdanska-za-298-zl-w-dwie-strony/
                          Tyle, że już większość terminów w tej cenie została wykupiona....
                          Ja na razie rezygnuję z Islandii - przekładam na przyszły rok. Szykuję się teraz do dwóch dłuższych (indywidualnych) wypraw do Azji Południowo-Wschodniej.

Komentarz

Witajcie,
                            Najpierw odpowiedź dla Czarnyczarny:
                            Przejazdy autobusem nie były bardzo męczące ani długotrwałe mimo, że trasa podobno wynosiła 1900 km. Z prostej przyczyny - na Islandii jest mały ruch i trasę pokonuje się stosunkowo szybko. W ogóle wycieczka była raczej na luzie, można było spokojnie nacieszyć się widokami oglądanych miejsc i w hotelach meldowaliśmy się 18 - 19. Był czas na przygotowanie kolacji i spacer po okolicy.
                            Jeżeli chodzi o dodatkowe koszty to na początku pilotka zbierała po 50 Euro na wstępy, Pozostałe atrakcje - 20 Euro/os grupowy bilet na pływanie amfibią po zatoce z pływającymi krami lodowymi, zatokę i kry pięknie też widać z brzegu, ale to kwestia wyboru bo kry od strony wody trochę piękniej się jednak prezentowały. No i ta foka, którą udało nam się spotkać wylegującą się na krze. Kąpiel w błękitnej lagunie 35 Euro/os i to jest trochę drogo, zwłaszcza, że w tej ciepłej wodzie można być tylko godzinę. Pływanie w poszukiwaniu wielorybów - 51 Euro, ale myśmy to sobie darowali, w zamian mieliśmy 4 godziny wolne w Reykjaviku. W ogóle jest tak, że jeżeli nie korzystasz z jakichś atrakcji masz czas wolny na spacer i robienie zdjęć. Z boku laguny można też zrobić fajne zdjęcia.
                            Te ceny są zmienne i jak będziesz jechał mogą się zmienić.
                            Na kupowanie prezentów nie masz co się nastawiać - magnes na lodówkę, welniane skarpetki,które najtaniej można było kupić w jednym z marketów po drodze, mały talerzyk do zawieszenia z widokiem maskonurów to wszystko, co miało rozsądną cenę. 6 - 10 Euro z pamiątkę tego typu. Reszta piekielnie droga - wełniane swetry po 120-200 Euro, piękne, ale nie zawsze jest okazja takie coś założyć.
                            Wydatki na jedzenie - to już zależy od Ciebie, myśmy w sumie jedli dwie kolacje - w jedną zainwestowaliśmy po 5300 koron i drugą mieliśmy jako rekompensatę za pokój bez łazienek. Reszta to były zapasy z Polski.
                            Piwo drogieokoło 5 Euro za butelkę i niezbyt dobre.
                            Do Jakanu: gratuluję odwagi, której mi brakuje. Będziesz musiał pomyśleć o wynajęciu samochodu. Zupełnie nie wiem jak kształtują się ceny, ale na komunikację zbiorową nie ma co liczyć.
                            Pozdrawiam

Komentarz

Haneczko128. Baaaaaardzo duże podziękowania za cenne informacje i szczególowy opis, nie pomijając zdjęć. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Do jakanu. W jakim terminie planujesz wypad na Islandię w przyszłym roku ? Czy będziesz jechał sam czy w grupie (ile osób) , ile dni pobytu planujesz na wyspie i czy masz wstępnie zaplanowana trasę objazdu ? Pozdrawiam.

Komentarz

Trwa
                              X