Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Riu Ocho Rios - kazi&rinka- nasza przygoda z Jamaica :)

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Riu Ocho Rios - kazi&rinka- nasza przygoda z Jamaica :)

JAH MAN!
    Zakladam nowy watek, aby osobom zainteresowanym latwiej bylo trafic
    Wrocilismy w sobote z tej cudownej karaibskiej wysepki.. Kupilismy ruletke Riu, trafilismy do Ocho Rios.
    Bylismy nastawieni po wpisach z forum na sredni hotel, obsluge i w ogole na gorszy kierunek.. Tymbardziej, ze bylismy i w Meksyku (nasz ukochany kierunek) i na rajskiej Dominikanie..
    Nic bardziej mylnego.. hotel zaskoczyl nas bardzo pozytywnie. Jest to zdecydowanie najlepszy Riu w jakim bylismy.

JEDZENIE - Zgadzam sie w 100% ze jest o wiele mniej do wyboru w restauracjach niz w Riu w Mex i na Dom. Jednak jesli chodzi o jakosc uwazam ze jest przepasc. Faktem jest ze np w restauracji na Dominikanie jest 10 salatek a ma Jamajce 5, jednak z tych 5ciu 4 sa pyszne.. na Dom. jedna jest zjadliwa.
    Bardzo czesto tez w innych riu na kolacje bylo 20 tych samych potraw codziennie (te same makarony, warzywa itd), na Jam byl ogolnie mniejszy wybor, ale jedzenie bardziej zroznicowane. Wszystko co nakladalismy na talerz bylo naprawde smaczne. Najsmiejszejsze jest to, ze nawet meksykanskie burrito bylo pyszne na Jam.. w Meks nie zrobilo na mnie zadnego wrazenia - moze dlatego ze tam wszystko bylo takie kukurydziane
    O godz 12 codziennie na plazy oprocz restauracji glownej (pietrowej z widokiem na morze i plaze) byla otwarta budka z grillowanym kurczakiem, wieprzowiną i kielbasami - PYCH. W tym samych godzinach otwarta jest jeszcze jedna restauracja z przekaskami niedaleko lobby - PIZZERIA, w ktorej oprocz pizzy sa jakies makarony, lazania, frytki i inne przekaski.
    Jesli chodzi o wieczory to do wyboru jest 5 restauracji tematycznych - z czego dwie sa tylko dla gosci de luxe (tych z apartamentami). Nie wiedziec czemu dostalismy jedna "przepustke" do obu tych restauracji; japonskiej i owocow morza. Japonska restauracja to najlepsza restauracja tematyczna w jakiej bylismy (moze oprocz brazylijskiej w Grand Palladium:>).
    Sushi nigdy w zyciu nie jadlam tak pysznego, inne dania tez wysmienite.
    Niestety wiecej nas tam nie chcieli zapisac) musielismy sie pocieszac innymi
    Jesli chodzi o restauracje glowna to co 2, 3 dni sa temtyczne kolacje, na ktorych jedzenie jest tez rewelacyjne, podawane jest pyszne cieple kakao z cynamonem i rumem.
    Jedyne czym bylam zawiedziona to donaty - na innych urlopach nie wyobrazalam sobie rozpoczecia dnia bez paczkow.. tutaj byly niedobre ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo )

WODA w morzu jak marzenie! Cudowna, ciepla, zero fal, mozna bylo lezec godzinami. Dzieki temu, ze nie ma fal to nawet tu gdzie siega do kolan jest niezmacona, przezroczysta. Nigdy chyba az tak duzo czasu nie spedzilismy w morzu.
    Piasek bialy, sporo palm. W zadnym % nie bylismy zawiedzeni. Oczywiscie nie jest to taka plaza jak na Saonie.. ale takiej pieknej plazy nie ma chyba nigdzie..

Hotel jest ulozony wzdluz plazy, dzieki temu prawie z kazdego miejsca (tj z lobby, z barow, z restauracji) widac plaze i morze. A co najwazniejsze (maz informatyk) na plazy odbiera wifi W koncu nie musielismy siedziec w murach aby sprawdzic poczte.. moglismy to robic nie schodzac z plazy

Do wyboru sa dwa kompleksy basenow oddzielone lobby. Z obu bylo 5 krokow do plazy. Przy kazdym oczywiscie byl bar, oprocz tego bar byl rowniez przy plazy pod lobby. Tym sposobem z kadego miejsca na plazy bylo blisko do baru.
    Jeden basen byl spokojny, Leciala tam tylko muzyczka reggae, natomiast przy drugim byly codziennie po przerwie obiadowej (o 14 albo 15) animacje z udzialem turystow.

Jesli chodzi o sama zabudowe hotelu, to zawsze bronilismy sie przed takimi wielkimi molochami. Po tym wyjeździe stwierdzamy ze ma to swoje olbrzymie plusy. Przede wszystkim piekny widok z pokoju, codziennie budzil nas wschod slonca na horyzoncie morza. Po drugie, zero robakow mrowek itd. Po trzecie wszędzie blisko..

Kilka slow o pogodzie - bylismy od 2 do 16 wrzesnia - w tym czasie padalo gdzies ze 4 razy 5 do 10 minut (tylko poznym popoludniem). Nie bylo ani jednego dnia z calkowitym zachmurzeniem. Czesto slonko chowalo sie za chmurkami po 15tej 16tej, nam to nie przeszkadzalo bo i tak szlismy przed 16 do pokoju

Zaliczylismy 3 wycieczki:
    - Negril, Seven Mile Beach, Mayfield, Ricks Cafe
    - Port Antonio, Frenchman Cove, Blue Lagoon, Summerset
    - Dom Boba Marleya i Dunn's River.
    Pojechalismy jeszcze do miasteczka Ocho Rios. Niestety nie zalapalismy sie na gospel, wiec jest po co wrocic )))

Reasumujac to wszystko Jamaica jest kierunkiem dla ludzi, ktorzy spedzaja urlop nie tylko w hotelu. Dla tych ktorzy chca poznac kraj, ich mieszkancow i piekna przyrode, ktora moim zdaniem jest o wiele bardziej egzotyczna niz ta w Mex i na Dom.
    Bardzo mozliwe ze pod koniec tego roku jeszcze tam wrocimy ))
    Do konca tygodnia postaram sie udostepnic album z fotkami.
    Pozdrawiam.

Super Rinka ! już nie mogę się doczekać zdjęć, Rinka czy na plaży w Riu Ocho Rios również były beach party , albo muzyka na żywo ? ja też jestem oczarowana Jamajką, a też jechałam wystraszona... bo na forum różne opinie się pojawiały, my jeszcze tam wrócimy i tylko do RIU, ewentualnie Swept away w Negril hehe..-)

Komentarz

Bepi swept away tez "ewentualnie" bierzemy po uwage:P
      Jesli chodzi o plaze to wieczorne imprezy odbyly sie dwa razy w week, wydaje mi sie ze chyba w soboty. Zespol na zywo, a potem przedstawienie animatorow z ogniem. Nastepnie wszyscy tanczyli, potem wybierali kilka kobiet (szczegolnie murzynek) i odbywaly sie konkursy tanca reggae - nie moglam sie napatrzec jak murzynki kreca tylkami.. jak w teledyskach Codziennie na plazy po aerobicu tez uczyli reggae i czasem tez odbywal sie ten sam konkurs.

Komentarz

Rinka, dzięki za relację. Rzeczywiście nigdy mnie tam nie ciągnęło, szczególnie za sprawą opinii o tym miejscu ....(czyli wysoka cena , napastliwi miejscowi a w zamian nic szczególnego). Bepi zakochana, Wam też się podobało....a macie jakąś galerię by oko nacieszyć? :-)))) co innego zdjęcia w katalogach....Dzięki!!!

Komentarz

Rinka, a ja pytanko z innej beczki odnośnie tego skad lecieliscie i jakie koszty i kiedy kupowaliście wyjazd ja własnie szukam czegos na listopad z góry dziki

Komentarz

Rinka a kolejne wakacje na Jamajce to gdzie planujecie( ? jaki rejon? hotel ?

Komentarz

Rinka wiec z niecierpliwoscią czekam na zdjecia!!!
              Ostatnio widziałam ciekawą ofertę własnie na ten hotel, wiec z przyjemnoscią je obejrze

Komentarz

Dziewczynki udostepniam narazie album na fejsie, bo jak to po wakacjach nie ma czlowiek nic na czasu, ale obiecuje, ze do weekendu zrobie galerie w picassa

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1523156096172.45535.1752704558

Bepi - rejon raczej wszystko jedno, bo tym razem zamierzamy poleciec z jakas fajna ekipka. Teraz nie udalo nam sie poznac zadnych Polakow, dopiero w ostatni dzień... Chcielibysmy poleciec pok koniec roku na Sylwestra, a jesli nam sie nie uda zebrac znajomych (narazie mamy 3 chetne w 100% osoby) to planujemy wycieczke Basniowa Tajlandie
                A jesli chodzi o rejony to ciezko powiedziec, ktory najfaniejszy.. Najladniej jest chyba w Port Antonio, a najbardziej imprezowo w Negril. Wiec troche jest to dylemat na jaki rejon sie zdecydowac

Ewelina - troche rozumiem te opinie bo to takie typowo polskie.. czlowiek placi 300 euro wiecej od osoby i spodziewa sie zlotych klamek hehe a tam nie jest LEPIEJ czy GORZEJ, jest po prostu calkiem inaczej A jesli chodzi o napastliwych miejscowych.. jestem w szoku, ze ludzie tak pisza.. Jest to pierwszy kraj, w ktorym wystarczylo tylko raz powiedziec "no thanks" i slyszelismy tylko "no problem" Ani razy nie zdarzylo sie aby ktos nam zaproponowal jakas lokalna wycieczke. Nawet w lobby nie ma zadnych miejscowych biur podrozy tylko sa schowane na poboczu hotelu.

Mellka - tak z ciekawosci za ile i skad widzialas ten hotel?

Bazytlinan - kupilismy 31 sierpnia, wylot 2 wrzesnia z Berlina, w Duss przesiadka, w Puerto Plata miedzyladowanie, w drodze powrotnej juz bez PP. 1309 euro od osoby, z Duss ta oferta byla po 1099..

Komentarz

Rinka weekend już dawno nadszedł czekamy na zdjęciaX(X(X(

Komentarz

Bepi wlasnie kończe opisywac foteczki )) odrazu wkleje linka

Komentarz

dzięki , już nie mogę się doczekać X(X(X(

Komentarz

na FB juz obejrzalam ze 100 razy.....tez czekam na linka.......o Jamajce marze od dawna....moze wreszcie kiedys tam doleceB)

Komentarz

Amatorskie zdjęcia mogą wiele opowiedzieć o faktycznym stanie miejsca dlatego dobrze, że można sobie je zobaczyć.

-------------
                          http://www.stronazpromocjami.pl

Komentarz

Uffff... zrobilam brakuje jeszcze podpisow pod niektorymi zdjeciami, ale to z czasem
                            zapraszam https://picasaweb.google.com/102942555379335486933/Jamaica092011?authuser=0&feat=directlink
                            Milego ogladania )

Komentarz

Właśnie wróciłam z galerii, , piękne zdjęcia, X(X(X(X(X(X(piękne widoczki,X(X(X( palemki, lazurki ,,,,a wogóle to wszystko wygląda pięknie na tej Jamajce:::.Widać, po fotkach że był to trafny wybór tam pojechania><><

Komentarz

Trwa
                              X