Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Cayo Coco czy Cayo Guillermo?

Przerwany
Ten wątek jest zamknięty
X
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

Alex, nie mozesz porownywac Trynidadu z Santiago de Cuba. Trynidad jest malym zabytkowym miasteczkiem z kilkoma uliczkami, Santiago de Cuba duzym miastem.
    Ja wogole nie jestem zwolennikiem pobytu w hotelu i robienia wielu wycieczek i do tego kilkudniowych. Placisz wtedy podwojnie, za dwa hotele, podwojnie za wyzywienie. Nie mowiac o dniach, ktore tracisz na siedzenie w autobusie. To dla mnie jest nielogiczne. Dlaczego nie wezmiesz lotu do Havany, tam hotel na dwa lub trzy dni, a potem dopiero docelowy hotel nad morzem. Wtedy Varadero.
    Albo odwrotnie, lot do Guardalavaca, Santiago de Cuba i n. p. Playa Pesquero.
    Dlaczego chcesz wszystko na jeden raz na Kubie zobaczyc? Na to trzeba czasu. Zobacz najpierw jedna czesc Kuby, wschodnia lub zachodnia i kilka lat pozniej mozesz poznac pozostala.
    Wschodnia i zachodnia czesc Kuby jest zupelnie inna. Wchodnia jest bardziej rozwinieta, bogatsza z duzym ruchem turystycznym. Zachodnia to bardziej prowincja, spokojniesza. Obie warto zobaczyc, ale nie trzeba obu na jeden raz. A juz na pewno nie jako wycieczki z hotelu. Zeby duzo zobaczyc i jeszcze sporo czasu spedzic w hotelu nad morzem, potrzebujesz duzo czasu.

Komentarz

a ja z mezem jutro rano wylatuje na Cayo Guillermo i dopiero na miejscu zadecydujemy co i jak chcemy zwiedzic

Komentarz

\Graza dziekuje Ci bardzo za tak istotne i ciekawe in formacje. Jest to dla mnie bardzo wazne bo nie chcialabym pojechac i byc niezadoweolona. Wiele czytalsam na str. tipadvisor i holidaychech. To fakt wiecej informacji mozna znalezc w jezyku angielskim. Ostatnio nawet sporo nowych opini doszlo na temat hotel |Sol \cayo \coco. Pisza ludzie ze w tej chwili sa niektore remontowane. Naprawde widac ze masz sporo wied\zy ktora sie przyda dla innych forumowiczow. W takim razie zostaje przy Hotelu Cayo Coco. W mojej ofercie moge rowniez korzystac z hotelu Melia. Dwa mam do dyspozycji ale oczywiscie spie w |Sol. Jeszcze craz bardzo dziekuje. |Jak cos ciekawego jeszcze wiesz to podzie sie ze mna informacjami.
        Ja lece z Londynu i biura |Thomas |Cook. Otatnio bylam na \Dominikanie na |Punta Cana i mam nadzieje ze z Kuby bede rez niesamowite wrazenie i bede cxhcisla ponownie tam wrocic. Dziekuje.

Komentarz

Kamol, z Melia mozesz korzystac, ale z tego co wiem, to nie z posilkow. Melia ma nieco wyzszy standart niz Sol, ale jest tez hotelem drozszym. Moze nie bedzie w Sol takiego wyboru jedzenia jak w Melia, ale na pewno nie bedziecie chodzili glodni. A plaze maja wedlug mnie ladniejsza. Zreszta jezeli zdecydowalas sie na Cayo Coco, to i tak nie masz tutaj wyboru miedzy tymi hotelami, gdyz Melia Cayo Coco jest od 18-tu lat. A ty jedziesz przeciez z coreczka. Do sieci Melia nalezy oprocz Sol jeszcze Tryp. Wiem, ze Sol jest uwazany za lepszy i spokojniejszy hotel niz Tryp. Ale do Trypu tez mozecie chodzic. Sol jest usytuowany miedzy tymi dwoma hotelami. Nie wiem jak to jest zorganizowane w Sol, ale u nas w Melia musielimy zglaszyc w recepcji, ze chcemy wybrac sie do Sol czy Tryp i otrzymywalismy wtedy takie "kartki", ktore uprawnialy nas do jedzenia tam. Mialam nawet te kartki, ale nie korzystalismy z nich.
          Nie przyrownuj tylko Dominikany do Kuby. Nie wiem w jakim hotelu bylas na Dominikanie, ale pamietaj, ze Dominikana jest bardziej turystycznie rozwinieta jesli chodzi o hotele czy wyzywienie niz Kuba. Na Kubie moze sie zdarzyc, ze ktoregos dnia tego czy innego zabraknie. Pierwsze czego nalezy na Kubie sie nauczyc to cierpliwosc. Mam nadzieje, ze nie bedziesz rozczarowana. Nam sie bardziej podoba na Kubie niz na Dominikanie. Ale to jest wszystko bardzo indywidualne. Cayo Coco jest tez duzo spokojniesze niz Punta Cana.
          My tym razem lecielismy Lufthansa i Air Canada z Frankfurtu do Cayo Coco, w jedna strone via Toronto a z powrotem via Montreal.
          Zycze Ci Kamol duzo wrazen na Kubie i wspanialego urlopu.

Komentarz

Graza, co prawda to prawda Nie można wszystkiego zobaczyć w 2 tygodnie i to jeszcze z pozycji stacjonowania w hotelu Dlatego za Twoją radą najpiew zobaczymy zachodnią Kubę, a potem, jak się spodoba wrócimy na drugą stonę, a może jak i Wy wypoczynkowo na egzotyczne Cayo !!!
            Muszę się jeszcze przyjrzeć tym lotom na Cayo z Frankfurtu, o których wspomniałaś.
            Dziękuję jeszcze raz za wszystkie rady i cenne informacje, jakie nam tu podałaś

Komentarz

alex, sorry, strony swiata mi sie pomylily. Oczywiscie zachodnia Kuba to Havana i Varadero, a wschodnia to Guardalavaca, Holguin i Santiago de Cuba. Przyjemnego planowania i udanego urlopu!

Komentarz

wrocilam z Cayo Guillermo,gdzie spedzilam z mezem dwa tygodnie,plaza cudowna hotel bardzo fajny,a pracownicy bardzo przyjazdni

Komentarz

aha ,ktos pisal o tym,ze ocean na Cayo Coco jest duzo spokojniejszy niz na Cayo Guillermo... sama nie wiem co o tym myslec,bo jesli jest spokojniejszy to musi byc jak jezioro,bo Guillermo jest malo fal...,jak juz sa to malutkie ,mysle,ze to swietne miejsce dla rodzin z dziecmi... przy odplywach jest spory kawalek z plytka woda i robia sie jakby malutkie wysepki z piasku... niesamowite widoki,polecam Cayo Guillermo

Komentarz

alexp ... witaj ... a z jakim biurem podróży byliście w Guillermo, w którym hotelu i skad mieliście wylot ? Pzdr :-)

Komentarz

Lecielismy z Thomas Cook ,a wylot z Manchester .Hotel to Iberostar Daiquiri

Komentarz

Napisz jak wrazenia z hotelu Iberostar lecimy tam w kwietniu 2012 z Londynu

Komentarz

Sebastian.S Iberostar to bardzo fajny hotel, nie jest duzy,nie jest rozlegly,wiec wszedzie blisko Ekipa w hotelu ,mam tu na mysli pracownikow,super potrafia rozbawic towarzystwo... Plaza piekna ... raj na pewno tam wrocimy.

Komentarz

czy ktoś wie jak się dostać w miarę tanio..z Varadero lub z Havany na wysepki Cayo coco i Cayo Guilermo ?

Komentarz

Bepi na Loterze wrzucili bilety na Kube z Warszawy na listopad i grudzień za 2398zł,a z Krakowa za dopłatą 130zł.Cena nie najgorsza,tak mi się wydaje.

Komentarz

dzięki Jullka widziałam te oferte dzisiaj , ale ja będę szukać czegoś ale na wrzesień/pażdziernik ,wolalabym Havanę , Jetairfly z BRU ma dobre ceny ale w kwietniu na loty do Varadero nawet za 300 e w 2 strony:( Jamajkę i Dominikanę też ma w podobnej cenie w kwietniu z BRU)
                                Tyle tylko że do Varadero można złapać przeloty w super cenkach do Hawany drogo jak diabli, to juz bym wolała wylądować w Varadero i autobusem pojechać do Hawany:P bo varadero mnie nie interesuje bo już tam byłam i plażowo dla mnie8-) dlatego chcialabym posiedzieć ze 3 dni w Hawanie a może jeszcze gdzies ruszę (muszę jeszcze przemysleć i wylecieć potem na parę dni na Cayo coco i potem kolejne dni na Caya Guillermo i potem znowu bym musiała stamtąd dostac się do Varadero(aby wyleciec do Europy

Komentarz

Trwa
                                X