Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Jak tam jest?

Przerwany
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Lee27
    rozpoczął wątek Jak tam jest?

Jak tam jest?

Cześc wybieram sie do Libii. Podobno to kraj średnio przystosowany dla turystów, może ktos ma ochote podzielić sie doswiadczeniami, na co uważać i jak tam jest?

Gość odpowiedział
    Zliten, Homs oczywiście że pamiętam ale kampu i chłopaków z cementowni niestety nie Mieszkałeś w dobrym punkcie( tzw centrum, zresztą pamiętam że te nowo wybudowane osiedle obok souku polacy nazywali misurackim Manhattanem a to o czymś świadczy)) mój ojciec pracował niedaleko, w balladyi jeśli ci to coś mówi a mieszkałam niedaleko hotelu Gostik i polikliniki.Misurata, stare dobre czasy i te puste plaże....zdjęcia, tak bardzo bym chciała, jestem ciekawa czy Misurata bardzo się zmieniła. Zastanawiam się poważnie nad osławioną wycieczką triady Tunezja-Libia ale obawiam się,że raczej byłoby mi trudno potraktować ją jako podróż sentymentalną biegając z grupą turystów! pozdrawiam !!!
    manuela23@gazeta.pl

Zostaw komentarz:

Gość odpowiedział
    ~maumarzyca napisał(a):

> dużo dawniej.......ale Big Ben już był i stanowił miejsce
    > spotkań wszystkich nielegalnych wyrobników z Czarnej Afryki jak
    > pamiętam p.s jak miło kogoś spotkać kto pamięta
    > Misuratę...pozdrawiam

mnie rowniez milo, wyobraz sobie ze mieszkalem 3 miesiace w budynku obok tego miejsca o ktorym piszesz, przypuszczam ze wtedy go jeszcze nie bylo ( budynku ) gdyz byl nowy, wiec widzialem dosc czesto tych z czarnej Afryki :-).
    Jezeli chcesz jakies fotki z "tych czasow" to daj znac, pozdrawiam

PS a pamietasz Zliten i camp na ktorym mieszkali chlopaki z pobliskiej cementowni?

Zostaw komentarz:

• redcat
    replied
    wiesz co jak ona byla mila to ja jestem kadafi hehehehehe oszukala cala grupe przy wymianie itp zreszta zlozylem rreklamacja i wygralem z triada a ona tam nie pracuje ma ponoc macierzynski urlop

Zostaw komentarz:

Gość odpowiedział
    dużo dawniej.......ale Big Ben już był i stanowił miejsce spotkań wszystkich nielegalnych wyrobników z Czarnej Afryki jak pamiętam p.s jak miło kogoś spotkać kto pamięta Misuratę...pozdrawiam

Zostaw komentarz:

Gość odpowiedział
    Do Maumarzyca :-)
    O jaki ten kraj maly, w sumie pol roku mieszkalem w Misuracie, maja fajnego BIG BENA na placu przy Souku. Jak dawno tam bylas? Ja 1,5 roku temu
    pozdrawiam

Zostaw komentarz:

• Mediterraneo
    replied
    dalem link dotyczacy wiadomosci o karze smierci dla bulgarskich pielegniarek. O to chodzi. Tak mnie to zbulwersowalo. Z tym ze nie mam nic przeciw narodowi libijskiemu. Poza tym chce sprostowac tu czyjs blad - otoz Libijczycy sa biali.

Zostaw komentarz:

• Mediterraneo
    replied
    http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34174,3802274.html

Tak tam jest !

Kadafi, spiep.... dziadu ! Na turystyce bys zarobil, to wolisz tak dzialac...

P.S. Na Rodos we wrzesniu rzadziej pada deszcz niz w twoim za..anym Trypolisie. I latem jest wiecej godzin slonca.

Zostaw komentarz:

Gość odpowiedział
    wpadłam czytając wcześniejsze posty na pytanie o języki obce.. Niestety moim zdaniem tu wygrywają tunezyjczycy. Jest to poniekąd zrozumiałe gdyż Tunezja jest od lat otwarta na turystów. Spokojnie można się jednak dogadać po angielsku tymbardziej,że libijczycy są bardzo kontaktowi. rzadziej po francusku i ze starszymi mieszkańcami tego kraju( była kolonia włoska) po włosku. ale to raczej sporadyczne przypadki, jeśli jednak znacie te języki to dacie rade. Nie obstawiałabym natomiast niemieckiego...
    pozdrawiam

Zostaw komentarz:

Gość odpowiedział
    W Misuracie, ale niestety dosyć dawno. Rodzice pracowali w Libi na kontrakcie i spędziłam tam z nimi dwa lata i kilka typowo wakacyjnych wypadów...Udało mi się wtedy sporo zwiedzić, prawie całą Libie ale też Tunezje i Egipt. Do tych ostatnich wracałam już póżniej przez sentyment na typowe turystyczne wakacje. Miejwięcej mam jednak jakieś porównanie, co chciałbyś wiedzieć?

Zostaw komentarz:

Gość odpowiedział
    do maumarzyca

A gdzie konkretnie bylas w Libii?

Zostaw komentarz:

Gość odpowiedział
    mieszkałam tam troche i faktycznie w Libi mogą sie zdarzyć sytuacje odbiegające od normy, ale w porównaniu z tunezyjczykami libijczycy naprawde zyskuja. Nie sa tak namolni, mają poprostu więcej własnej godności i dumy, nie sa tak interesowni i zakłamani. Tunezja byłam przerażona, choć infrastruktura hotelowa stoi tam na dużo wyższym poziomie..jedyny plus tego kraju. Polecam Libie wszystkim, dużo do zwiedzania w porównaniu z mocno przereklamowana Tunezja

Zostaw komentarz:

• redcat
    replied
    mozna jeszcze z exim tours ale nie z Triadą uwierz ludziom w te opisy sam byle i co...

Zostaw komentarz:

Gość odpowiedział
    Ja słyszałam, że tam jest super.
    I wcale nieprawda, ze tylko z Traidą można tam pojechać!
    Przeczytajcie sobie tę relacje z podrozy! Mnie ona bardzo zachęciła.
    http://eturystyka.org/content/view/96/191/

Zbieram kase na takie wyjazd teraz.

Zostaw komentarz:

Gość odpowiedział
    spedzilem w tym kraju w sumie 1,5 roku i to co przeczytalem wczesniej o tych dziwnych zachowaniach tubylcow wobec bialych poprostu mnie rozsmieszylo. Kraj moze dziki - ale przed kilkoma laty, teraz zaczynja sie otwierac na swiat i juz nie dziwia ich naplywy bialych. Co do wypoczynku to nie sa oni nastawieni na turystyke, ale maja super plaze ( moze troche brudne ) ale z piaskiem i turkusowym morzem, wiec jezeli ktos chce wypoczac i skorzystac z kapieli to nie bedzie szukal dziury w calym.

Zostaw komentarz:

Zobacz także

Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Libia, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
Trwa
X