Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Dorirose Apts / Malta

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Dorirose Apts / Malta

Na Malcie byłam w zeszłym roku. Mieszkałam w Dorirose. Jest to bardzo skromniutki apartamentowiec (obok hotelu Canifor). Mieliśmy dwuosobowy pokój z balkonem na studnię, balkon był jednk dośc duży. Malutki pokoik sypialniany z wiatrakiem (nie było klimatyzacji), aneks kuchenny z podstawowym wyposażeniem (kuchenka elektryczna, czajnik, garnki, sztućce, lodówka oraz filizanki - brak szklanek i kubków), jadalnia obok aneksu (TV) oraz łazienka, z której dobiegał niestety straszny smród (to był największy minus Dorirose). W recepcji można za 25 centów w zastaw wziąć konwerter wtyczki z maltańskiej na standard, więc zasilanie nie jest problemem. Plusem była dobra lokalizacja, niedaleko pętli autobusowej oraz niezbyt głośna okolica. Pościel i ręczniki zmieniane dośc często. Gdy nie chcemy, aby pani sprzątaczka nawiedziła nas podczas drzemki należy wywiesić kartkę na dzwiach. W hotelu sporo Polaków jak i Niemców. I ci i ci potrafią być dośc głośni. Dużo bardziej podobała mi się Quawra od Sliemy, która była znacznie głośniejsza i bardziej betonowa. Plaże nietety są SKALISTE, więc dobrze jest zaopatrzeć się w porządne klapki. Leżenie na ręczniku na skałach też do najpzryjemniejszych nie należy, ale jakoś można się przyzwyczaić. O plaże piaszczyste nie ejst jednak tak łatwo na Malcie. Co do wycieczek, to proponuję organizację we własnym zakresie. Dużo taniej, lepiej i zawsze w swoim tempie można zobaczyć co się chce. Poza tym koniecznie trzeba przejechać się maltańskim autobusem. Zobaczyliśmy m.in.: 1) okolice Buggiba - Quawra oraz St. Paul\'s Bay 2) Rabat (grota Św. Pawła, katakumby Św. Agaty) i Mdina (piękne uliczki) 3) Ramla Bay - jedna z niewielu piaszczystych plaż na Malcie 4) Marsaxlokk (czyt Marsaszlok)- rybacka miejscowość z kolorowymi łódkami 5) Świątynie Tarxien (czyt. Tarszien), Hagar Qim, Mnajdra (dużo ładniejsza od Hagar, więc warto kupić bilet na dwie świątynie) 6) Valetta - stolica Malty 7) Vittoriosa (jedna z Trójmiasta) 7) Mosta 8) Gozo - wycieczka organizow

> Dużo bardziej podobała mi się Quawra od Sliemy, która była znacznie głośniejsza i bardziej betonowa.

Taka drobnostka bo widze ciągle m.in. w ofertach nazwa miejscowości to Qawra

> Leżenie na ręczniku na skałach też do najpzryjemniejszych nie należy, ale jakoś można się przyzwyczaić.

Można to też częściowo rozwiązać karimatką

> 8) Gozo - wycieczka organizowana samemu, prom odjezdza z Cirkewwa; ważne jest jednak żeby nei jechać tam w weekend bo autobusy jeżdzą bardzo rzadko i czasem możemy natrafić na dziurę w rozkładzie.

Autobusy na Gozo jeżdżą bardzo dziwnie mają przerwę tak w okolicach (13-15) kiedy nic nie jeździ. Więc najlepiej przyjechać rano poechać w jedno miejsce wrocic do Rabatu i pojechac dalej zanim dopadnie nas przerwa w kursowaniu. Niestety można później już nie zdążyć zwiecić muzea w Cytadeli.

> Gozo jest według wielu dużo ładniejsze od Malty i też mielismy takie wrażenie, dlatego też wycieczka ta musi być obowiazkowo zaliczona (grota Calypso, Cytadela, skała Fungus, Lazurowe Okno).

Napewno jest spokojniejsze, niestety w planach jest np. budowa pola golfowego i dużego kompleksu hotelowego w Ta' Ċenċ na terenach bardzo ciekawych pod względem przyrodniczym http://www.savetacenc.com/

> Kupując napój w butelce, butelkę możemy zwrócić po wypiciu. Dostajemy wtedy "voucher" opiewający kwotę butelki, który możemy wykorzystać robiąc następne zakupy.

He he a o takim czymś nie słyszałem, może przez to że zwykle oddawałem butelki robiąc kolejne zakupy.

Pozdrawiam
    Paweł

Komentarz

Przepraszam za pomyłkę. Faktycznie jest to Qawra, a wymowa tej miejscowości to "Aura" ;-) Pozdrawiam Aga

Komentarz

Trwa
      X