Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Malta - wszelkie informacje

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Malta - wszelkie informacje

Witam, wybieram się we wrześniu na Maltę. Wynajmujemy z przyjaciółmi apartament w miejcowości Bugibba. BARDZO :-) proszę o wszelkie praktyczne/konkretne informacje np. lokalny transport, wynajem rowerów/samochodu, ceny w sklepach/restauracjach itd,itp.

na Malcie ceny są o 10 razy wyżesze niż u nas.

Komentarz

w normalnych sklepach (typu wiekszy market) też tak drogo ? czy tylko w knajpach i małych sklepikach ?

Komentarz

a ja mam pytanie związane z lokalizacją St. Martins College, czy to jest blisko tego całego Paceville lub St. Julians ?

Komentarz

Dużo informacji znajdziesz na www.moja-malta.pl. Ja przed wyjazdem tam bardzo dużo skorzystałem.

Komentarz

Dzięki wielkie za ta strone. Masz racje, bardzo pomocna.

Komentarz

Ja bym powiedział, że są może 2 razy wyższe, a jak dobrze poszukać to i podobne się znajdzie.

Komentarz

Jeśli ten St. Martin's College mieści się w Swatar pomiędzy Msidą i Birkirkarą to myślę, że piechotą jest przynajmniej pół godziny do Paceville. Swatar jest tu: [url]http://www.malta-map.com/maltese_islands/Malta/detail_level_03/8G.htm[/url] pomiędzy Msidą i Birkirkarą a St. Julian's i Paceville są jedną mapkę do góry

Komentarz

Ja tylko dodam, ze jak zobaczysz jak Maltanczycy jezdza samochodami to odechce Ci sie wynajmu czegokolwiek a juz rower to pewna smierc! Maltanczyk nie uzywa kierunkowskazow, naduzywa klaksonu, ktorym syg****izuje wszem i wobec swoja obecnosc na drodze oraz wychodzi z zalozenia, ze jak w kogos walnie albo kogos rozjedzie to tego kogos strata...
                  O ruchu lewostronnym nawet nie wspominam bo to akurat pikus

Komentarz

.. porównując ruch uliczny na Malcie choćby z tym w Egipcie czy Turcji .. to maltańska ulica jest wzorem poprawności .. ;-))))

Komentarz

Właśnie wróciłam z Malty, byłam w tej samej miejscowosci do ktorej Ty sie wybierasz i również w apartamentach wiec byc moze jedziesz w to samo miejsce co ja. Jesli chesz porozmawiac daj znac ja sie odezwe. pozdrawiam

Komentarz

hej taksówkarze strasznie zdzierają, dużo tańszy jest przejazd autobusem (żółtym) jedyny mankament to taki, że trzeba stac i machac, jak na okazję, bo inaczej się nie zatrzyma. Z wynajęciem rowerów nie ma problemy i nie jest to jeszcze takie drogie. Ceny w sklepach są dużo wyższe niż u nas a w restauracjach jeszcze wyższe. Na ten fakt podam anegdotę, której fakt zaobserwowałam z balkonu hotelowego. Mieszkałam w hotelu PRIMERA (czysto i ładnie - pokoje skromne, ale to zależy od zasobności czyjegoś portfela, bo apartamenty też mają). Z okna miałam widok na ulicę z wszelkimi barami, restauracjami itd. Jedna, która przykuła moją uwagę to restauracja DA ROSITA, gustownie urządzona, no ale ceny wzięte z kosmosu. Któregoś wieczora siedząc i patrząc na jedzące osoby ww. restauracji przykuła mój wzrok młoda para, które przyszła na obiad z rodzicami. Kiedy kelner przyniósł im rachunek, widac było, że oczy zaraz wyskoczą im z orbit (hihihi). Cała czrórka wyciągnęła portfele i z nijakim uśmiechem na twarzy robiła zrzutkę, co chwila zerkając z niedowierzaniem na rachunek. Następnego dnia 4 inne, młode osoby zasiadły w tej knajpie. Tu było jeszcze komiczniej. Po dostarczeniu rachunku i dostrzeżeniu kwoty końcowej zarządali kalkulatora i takowy był im dostarczony. Po przeliczeniu chłopak, który płacił, na sam koniec uwiecznił ten rachunek, robiąc mu zdjęcie, bo podejrzewam, że nikt by mu później nie uwierzył. Co do cen, np: dla porównania po wymianie w kantorze 50 euro dostałam niepełne 21LM i parę centów, więc: lir maltański stoi około 8,90zł a za chleb w sklepie płaciłam 0,50LM (4,45zł), tyle samo kosztował mały napój 200ml, papierosy np. L&M 1,30LM = około 12zł (były i tańsze i droższe). Za rybkę, frytki i zestaw surówek + herbata dla 2 osób zapłaciłam 3,6LM a dla porównania podam, że zaz pizzę MARGARITA zapłaciłam tyle samo (i to tylko za jedną) w dodatku była to najtańsza pizza, bo zawierała sam ser, pomidora i orygano. W MC Donaldzie Big Mac kosztował 1,3LM a Cheesburger 0,60LM. Powyższe ceny są akutalne, bo dopiero co parę dni temu wróciłam z Bugibby, więc nie ma mowy o pomyłce. Przy zakupie pamiątek z Malty trzeba się liczyc z dużym wydatkiem, zresztą jak wszędzie. Maltańczyc są bardzo uprzejmi i bardzo nie lubią, gdy porównuję się ich do arabów (takie wrażenie można odnieśc gdy się człowiek zetknie z Bugibbą), bo budynki (prawie wszystkie są w kolorze piasku), rzadko który się wyróżnia. Wszędzie palmy, kaktusy, juki itd. ogólnie brakuję tam roślinności, no ale przy takiej temperaturze to normalne. A co do plaż to kamieniste jak diabli. W wodzie też kamienie więc radziłabym zaopartzyc się w specjalne buty by zapobiec wszelakim otarciom o kamienie. Takie buty można nabyc na miejscu np. w sklepie wędkarskim za 2,99LM (bardzo praktyczne, bo antypoślizgowe). Woda w Adriatyku bardzo czysta i ciepła. To chyba na tyle a jak jeszcze mi się coś przpomni dopiszę. Życzę udanego wypoczynku. Pozdrawiam.

Komentarz

.. dziewczyno .. !!! ... a skąd Ci sie tam wziął Adriatyk .. ??? ... ;-)))))
                          .. a [laże piaszczyste też są .. choćby niedaleka od Buggiby .. Melieha ... ;-)))

Komentarz

Ponieważ wybieram się na Maltę za 3 tygodnie,a z każdej podróży przywożę regionalny alkohol,mam pytanie w jakiej cenie w marketach są specjalności Malty:
                            likiery ziołowe o nazwie BAJTRA oraz MADLIEN

Komentarz

.. tego akurat nie kupowałem .. generalnie jest bardzo drogo .. zaskakująco bardzo drogo ..

Komentarz

Trwa
                              X