Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Bezpieczeństwo w Maroku

Przerwany
Ten wątek jest zamknięty
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Bezpieczeństwo w Maroku

Chciałbym się zapytać jak obecnie wygląda sytuacja w Maroku. Planuję się wybrać na wycieczkę z rainbow Tours Magiczne Południe, ale po ostrzeżeniu na stronie MSZ: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/krolestwo_maroka___ostrzezenie_dla_podrozujacych_ zaczynam mieć wątpliwości. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Witam;
    Chcialbym uspokoic pana co do bezpieczenstwa w Maroku a to z dwoch powodow, ostrzezenie MSZ bylo 3 miesiace temu i wszyscy wiemy z jakiego powodu (interwencja francji w regionach polnocnych Mali, wiec zaistnialy obawy ze grupy moga sie przydostac do sasiadujacych krajow) malo tego granicy saharyjskie maroka sie pilne strzezone z innego powodu. Druga sprawa moim zdaniem wazniejsza, objazdy ktore oferuja biura podrozy sa troche daleko od tych granic, sam bylem dwa tygodnie temu z grupa, nie bylo nawet czuc ze jakies anomalie w zyciu tubylcow, wiec smialo polecam. Pozdrawiam

Komentarz

.. granice saharyjskie Maroka sa pilnie strzezone .. !!! .. ??? .. no chyba sam sie śmiales do łez piszac te slowa .. ;-)))

Komentarz

Dziękuję seredcznie za odpowiedzi. Mimo wszystko trochę mnie uspokoiły. Również pozdrawiam.

Komentarz

Witajcie
          Mam takie pytanie, planuję wycieczkę objazdową w sierpniu po maroko i mam pewne obawy, otóż 11 lipca 2014r na stronie MSZ pojawiło się ostrzeżenie o możliwości ataków terrorystycznych. Czy warto się tym aż tak mocno przejmować?
          Co sądzicie? Możę ktoś z Was był tam niedawno i mógłby coś napisać o sytuacji w kraju

Komentarz

Dzień dobry,
            Byłem z końcem lutego - było bardzo przyjemnie, zero niebezpiecznych sytuacji, no i ludzie przyjaźnie nastawieni, nie nachalni. Polecam!

Komentarz

ja byłam na wakacjach w czerwcu br. w Tunezji, MSZ dwa tygodnie przed moim wyjazdem również ostrzegło przed wyjazdem do tego kraju. W zeszłym roku ostrzegali przed Kenią, pojechałam.... i co? .... i nic, spokój, cisza, wspaniałe, niezapomniane wakacje. Jechać nie bać się. Sama chcę wybrać się do Maroka tej jesieni.

Komentarz

Czy ktoś z Was wie może jak sytuacja w Maroku wygląda obecnie? Chciałbym się tam wybrać z dziewczyną za niecały miesiąc w ramach wycieczki organizowanej przez Wytwórnię Wypraw, o której niestety wiem niewiele, ale ceny mają bardzo przystępne a ja jestem z tych średnio majętnych więc all inclusive naturalnie odpada. Nie mniej jednak, jeżeli w kraju jest niebezpiecznie to nie wiem czy odważę się pojechać nawet na zorganizowaną wycieczkę, tym bardziej że nie jadę sam więc zamiast odpocząć chodziłbym tylko w ciągłym stresie. Co sądzicie?

Komentarz

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w Maroku jest raczej ok, oczywiście niczego nie można wykluczyć, ale nie dało się też w Madrycie czy Londynie. Nie wyklucza to jednak tego, że spokojnie możesz pojechać z Wytwórnią Wypraw, mają solidne opinie i z tego co wiem znajdą się na tej części świata.

Komentarz

Witam! Wróciłam w piątek z Maroka. Tydzien pobytu w Agadirze i tydzien objazdu po południu kraju. Nie czułam żadnego zagrożenia, na skrzyżowaniach dróg stoją patrole policji i kontrolują kierowców (chyba wybiórczo). Przed wyjazdem miałam stracha, bo głupot się nasłuchałam. Nic złego się nam nie przydarzyło. Zrobiliśmy ok. 2000 km. Strasznie mi się podobały miasta, miasteczka i wsie południowego Maroka. Nie podobała mi się...temperatura, która w Zagorze wynosiła prawie 50 stopni. W Erfoud podobnie. Chłód w autokarze okazał się zbawienny. Oby nic złego się w Maroku nie stało, bo już jest mniej turystów. A kraj ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Komentarz

Witam

Jak sytacja na dzien dzisiejszy jest w Maroku bo niby szczebel wyzej jest od egiptu na korzysc Maroka odnosnie bezpieczenstwa jak podaje PL MSZ ? Planujemy jechac w pazdzierniku i nie wiemy sami czy wybrac Maroko czy Kanary ? Pierwszy raz bysmy tam byli bo od zawsze jeździliśmy Egipt, TUnezja albo Turcja ? Prosze o rade co i jak w Maroku podobnie jak w Egipcie ? Jak z hotelami, plaze, tempaeratura

Komentarz

Potwierdzam. Biuro się sprawdziło i nie odczuwaliśmy stresu czy zagrożenia. Wycieczka naprawdę warta polecenia. Piękny kawałek zupełnie innej kultury do zobaczenia. To kompletnie odmienny świat, ale dość przyjazny turystom. Oczywiście trzeba uważać na kradzieże i lepiej unikać samotnych spacerów. Jednak Wytwórnia Wypraw obeznana w tej części świata (może dzięki dość wąskiej specjalizacji) więc jak najbardziej polecamy.

Komentarz

Ja również powerdzam. Biuro w 100% spełniło nasze wymagania, nie byliśmy zestrsowani ani nie czuliśmy zagrożenia.

Komentarz

Cześć, podbijam temat. Jak teraz wygląda sytuacja w Maroko? Jest bezpiecznie? Można jechać we dwie osoby z mężem?

Zamieszczone przez Vremht Zobacz posta
                            Potwierdzam. Biuro się sprawdziło i nie odczuwaliśmy stresu czy zagrożenia. Wycieczka naprawdę warta polecenia. Piękny kawałek zupełnie innej kultury do zobaczenia. To kompletnie odmienny świat, ale dość przyjazny turystom. Oczywiście trzeba uważać na kradzieże i lepiej unikać samotnych spacerów. Jednak Wytwórnia Wypraw obeznana w tej części świata (może dzięki dość wąskiej specjalizacji) więc jak najbardziej polecamy.
                            Możesz napisac coś więcej o tym biurze podróży? Nie znam go, nie słyszałam do tej pory a oferta wydaje się bardzo ciekawa. Dużo zwiedzania, bardzo dużo. Napisz proszę coś więcej, jak ta podróż wygląda z nimi, jak organizacyjnie i w ogóle, będę wdzięczna :-)

Komentarz

Zobacz także

Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Maroko, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
                            Trwa
                            X