Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Rospuda

Przerwany
X
 
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

 • scenic
  replied
  Tiry na tory to ekonomiczny absurd. Gdyby to było opłacalne ludzie robili by to bez przymusu.

  Zostaw komentarz:


 • Avatar gościa
  Gość odpowiedział
  waski2703 - chyba sam płaciłeś tym ekologom!
  Mieszkańcy nie są niczemu winni, oni stali się kozłem ofiarnym, kimś kto nimi zagrał i ich wykorzystał. A media zrobiły z całej tej sprawy spór, konflikt by mieć podwyższoną oglądalność, wreszcie by coś się działo, a Szyszko i Cieślak im w tym skutecznie ułatwiali robotę.

  Kwestia dawania ochrony przyrody, bogactw o ponadlokalnym znaczeniu w ręce lokalnych społeczności jest błędem i nigdy nie uda się w ten sposób ochronić skarbów przyrody. Bo rdzenni mieszkańcy są do nich przyzwyczajeni, dla nich to codzienność, co innym zapiera dech w piersiach i interes człowieka nie może stać w sprzeczności z interesem przyszłych pokoleń.

  Kwestia TIRów na tym terenie dotyczy decyzji politycznych i państwowych jakie zapadły w 1993r. kiedy zdecydowano się na przejście drogowe z Litwą w Budzisku. Nagle drogi lokalne stały się krajowymi i ruch narastał przybierając obecne rozmiary.
  Ok, drogi s potrzebne, ale towary powinny być przewożone koleją. Tiry na tory i mamy dużo bardziej bezpieczne drogi. Oczywiście drogi są również potrzebne, ale takie, które nie są budowane na obszarach cennych przyrodniczo.

  Pozdrawiam,
  Grzegorz Gołębniak

  Zostaw komentarz:


 • waski2703
  replied
  Sądzę że nie do końca poznałaś Rospudę a w szczególności miejsce planowanej estakady (pisząc o podpisanym proteście). Tam trzeba mieszkać i widzieć to na co dzień. Wspaniali ekolodzy przywiązani do drzewa zarabiali po 400zł dziennie. Czysta KORUPCJA. Zostawili po sobie wielki syf - i to się nazywa DBANIE O ŚRODOWISKO?
  Dlaczego wypowiadają się ludzie którzy nie znają tego miejsca i miasta. Mieszkańcy giną pod kołami TIRÓW
  a tu chodzi tylko o ok 10m rzeki Rospudy o szerokości na tym odcinku ok 1m.

  WAŻNE: niech każdy zadba lepiej o swoje otoczenie i dajcie nam ŻYĆ (mieszkańcom) w spokoju i bez obawy że sami lub ktoś z naszych bliskich zginie pod kołami TIRA na trasie tranzytowej lecącej przez ŚRODEK MIASTA.

  Zostaw komentarz:


 • Avatar gościa
  Gość rozpoczął wątek Rospuda

  Rospuda

  A może by tak coś o Rospudzie (dla odmiany? W ubiegły weekend byłam na spływie tą rzeką i zaraz się podpisałam pod proteste. Mam nadzieję, że reszta mojej grupy także. Było cudnie, bo rzeka \"malownicza i urokliwa\" - to nie było prześmiewcze, tylko nasz organizator - super Wojtek, tak nas ostrzegał przed spływem. Co miało oznaczać, że nie będzie lekko. A było upojnie. Myślę, że Suwalszczyzna (i oczywiście Wojtek-organizator) zyskała sobie następnych wielbicieli i pasjonatów kajakarstwa. Bo nie wiem, jak pomieścimy jeszcze większą grupę)))
Trwa
X