Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Rospuda

Przerwany
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Rospuda

A może by tak coś o Rospudzie (dla odmiany? W ubiegły weekend byłam na spływie tą rzeką i zaraz się podpisałam pod proteste. Mam nadzieję, że reszta mojej grupy także. Było cudnie, bo rzeka \"malownicza i urokliwa\" - to nie było prześmiewcze, tylko nasz organizator - super Wojtek, tak nas ostrzegał przed spływem. Co miało oznaczać, że nie będzie lekko. A było upojnie. Myślę, że Suwalszczyzna (i oczywiście Wojtek-organizator) zyskała sobie następnych wielbicieli i pasjonatów kajakarstwa. Bo nie wiem, jak pomieścimy jeszcze większą grupę)))

Sądzę że nie do końca poznałaś Rospudę a w szczególności miejsce planowanej estakady (pisząc o podpisanym proteście). Tam trzeba mieszkać i widzieć to na co dzień. Wspaniali ekolodzy przywiązani do drzewa zarabiali po 400zł dziennie. Czysta KORUPCJA. Zostawili po sobie wielki syf - i to się nazywa DBANIE O ŚRODOWISKO?
    Dlaczego wypowiadają się ludzie którzy nie znają tego miejsca i miasta. Mieszkańcy giną pod kołami TIRÓW
    a tu chodzi tylko o ok 10m rzeki Rospudy o szerokości na tym odcinku ok 1m.

WAŻNE: niech każdy zadba lepiej o swoje otoczenie i dajcie nam ŻYĆ (mieszkańcom) w spokoju i bez obawy że sami lub ktoś z naszych bliskich zginie pod kołami TIRA na trasie tranzytowej lecącej przez ŚRODEK MIASTA.

Komentarz

waski2703 - chyba sam płaciłeś tym ekologom!
      Mieszkańcy nie są niczemu winni, oni stali się kozłem ofiarnym, kimś kto nimi zagrał i ich wykorzystał. A media zrobiły z całej tej sprawy spór, konflikt by mieć podwyższoną oglądalność, wreszcie by coś się działo, a Szyszko i Cieślak im w tym skutecznie ułatwiali robotę.

Kwestia dawania ochrony przyrody, bogactw o ponadlokalnym znaczeniu w ręce lokalnych społeczności jest błędem i nigdy nie uda się w ten sposób ochronić skarbów przyrody. Bo rdzenni mieszkańcy są do nich przyzwyczajeni, dla nich to codzienność, co innym zapiera dech w piersiach i interes człowieka nie może stać w sprzeczności z interesem przyszłych pokoleń.

Kwestia TIRów na tym terenie dotyczy decyzji politycznych i państwowych jakie zapadły w 1993r. kiedy zdecydowano się na przejście drogowe z Litwą w Budzisku. Nagle drogi lokalne stały się krajowymi i ruch narastał przybierając obecne rozmiary.
      Ok, drogi s potrzebne, ale towary powinny być przewożone koleją. Tiry na tory i mamy dużo bardziej bezpieczne drogi. Oczywiście drogi są również potrzebne, ale takie, które nie są budowane na obszarach cennych przyrodniczo.

Pozdrawiam,
      Grzegorz Gołębniak

Komentarz

Tiry na tory to ekonomiczny absurd. Gdyby to było opłacalne ludzie robili by to bez przymusu.

Komentarz

Zobacz także

Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Polska, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
        Trwa
        X