Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Wstępne wrażenia z Madery

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Wstępne wrażenia z Madery

Własnie wróciłam z Madery. Może ktos jeszcze waha się z podjęciem decyzji dokąd sie wybrac na wakacje to bardzo polecam te wyspę. W szczególnosci spodoba sie tam osobom lubiącym kwiaty, egzotyczna przyrodę, piekne widoki, aktywny wypoczynek - chodzenie po górach, wedrówki wzdłuż levad (waskich kanałów nawadniajacych). Są tam również umiarkowane temperatury ( w granicach 25-28 st. C),dobre drogi, no i czysto... Natomiast nie polecałabym wyjazdu na Madere osobom lubiącym bierny odpoczynek na piaszczystej plaży, kapiele w ciepłym morzu (temp. wody ok 21-22 st. C), nocne szaleństwa w dyskotekach lub kasynach. Jesli ktos ma konkretne pytania - postaram sie odpowiedzieć. Wkrótce opisze bardziej szczegółowo swoje wrażenia z tej wspaniałej wysepki. Pozdrawiam Apisek

W jakiej byłaś miejscowości? ja wybieram się w lipcu do Santa Cruz. Jak tam ceny w sklepach i knajpkach?Co warto zwiedzic?

Komentarz

Uwaga,na lewadach prowadzących przez lasy lisciaste mozna złapać cos podobnego do naszego kleszcza. Nie chcę nikogo straszyć, czy zrazac do Madery i wycieczek po lewadach, bo warto tam byc, a jedynie uprzedzic o takiej możliwości.

Komentarz

Santa Cruz to urokliwa miejscowość leżąca bardziej na wschodzie, minusem jest chyba to ,że w niej jest również lotnisko. Nie wiem czy słychać głośno samoloty, ale na pewno widać pas lotniskowy. Połozony jest on charakterystycznie- z 3 stron ocean. Ceny są trochę wyższe od naszych, ale w Santa Cruz akurat dużo niższe niż w Funchal.Jest tam chyba jeden hotel, bardzo ładny zresztą- nowy, położony nad samym oceanem. Zwraca swoim wyglądem uwagę.

Komentarz

A co można robić na tej wyspie, są jakieś ciekawe miejsca?

A napisz o tym na holidaycheck.pl, a jak dodasz opinię lub zdjęcia możesz wygrać 2500zł
          http://www.holidaycheck.pl/participate.php

apisek Napisał(a):
          -------------------------------------------------------
          > Własnie wróciłam z Madery. Może ktos jeszcze
          > waha się z podjęciem decyzji dokąd sie wybrac
          > na wakacje to bardzo polecam te wyspę. W
          > szczególnosci spodoba sie tam osobom lubiącym
          > kwiaty, egzotyczna przyrodę, piekne widoki,
          > aktywny wypoczynek - chodzenie po górach,
          > wedrówki wzdłuż levad (waskich kanałów
          > nawadniajacych). Są tam również umiarkowane
          > temperatury ( w granicach 25-28 st. C),dobre
          > drogi, no i czysto... Natomiast nie polecałabym
          > wyjazdu na Madere osobom lubiącym bierny
          > odpoczynek na piaszczystej plaży, kapiele w
          > ciepłym morzu (temp. wody ok 21-22 st. C), nocne
          > szaleństwa w dyskotekach lub kasynach. Jesli ktos
          > ma konkretne pytania - postaram sie odpowiedzieć.
          > Wkrótce opisze bardziej szczegółowo swoje
          > wrażenia z tej wspaniałej wysepki. Pozdrawiam
          > Apisek

Komentarz

Zależy co dla kogo jest ciekawe- nie ma zbyt wielu zabytków. Ale my nie nudziliśmy się przez 11 dni. 5 dni cieszyliśmy się widokami przemierzajac wyspę samochodem i docierajac do wspaniałych punktów widokowych, lawad, kawiarenek z których widok zapierał dech w piersiach. Trochę poruszaliśmy się komunikacją miejską, no i trochę opalaliśmy się. Warto zaopatrzyć się w przewodnik Pascala "Madera". Wyspę , podobnie jak przedmówcy polecam aktywnym, z butami trekkingowymi i plecakiem. Życzę udanych wakacji!

Komentarz

Jeżeli kogoś interesują moje wspomnienia z ubieglorocznych wakacji na tej wyspie zapraszam na wątek pt " Madera - dlaczego warto tam jechać?"

Pozdrawiam
              Apisek

Komentarz

Trwa
              X