Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Madera - dlaczego warto tam jechać ?

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Piea,
    Na wyjazd na Teneryfę zdecydowaliśmy się dosłownie na 3-4 dni przed wylotem. Kompletnie nie miałam czasu przygotować się pod kątem programu zwiedzania. Dopiero w samolocie poczytałam sobie w przewodniku co tam warto zobaczyć. Przed wyjazdem (a było to pod koniec lat 90 ub wieku) nie wiedziałam nawet o istnieniu Maski.
    Za tamtych czasów nikt nie sprawdzał ekwipunku turystów. My po prostu nie spodziewaliśmy się, że trasa prawie cały czas biegnie po ruchomych kamulcach i w ogóle nie jest oznakowana. Być może teraz coś się pod tym względem zmieniło i jest wytyczony jakiś szlak.
    My często błądziliśmy, zapędzaliśmy się w jakiś ślepy zaułek, z którego wyjście było naprawdę trudne. Spotykane po drodze nieliczne grupki turystów miały zorganizowaną wycieczkę. Busik dowoził ich do wejścia do wąwozu, schodzili w dół, na końcu trasy było malutkie molo, skąd odpływali łodzią chyba do Gigantos, a ich busik czekał tam na nich w porcie.

My przyjechaliśmy na parking wynajętym autem, więc tą samą trasą, albo przybliżoną,( bo nie sposób było trafić na te same kamulce) musieliśmy wrócić na górę do samochodu.
    Mieliśmy nadzieję, że na dole przy molo będzie przynajmniej jakaś knajpka, gdzie można coś zjeść lub się napić. Ale skończyło się na marzeniach, kompletnie nic tam nie było.
    Dopiero na górze odpoczęliśmy w malowniczo położonej restauracyjce na różnych poziomach w pięknym ogrodzie.
    Wyprawa była dość męcząca ( te cholerne klapki w niektórych miejscach zdejmowałam i wolałam iść boso), ale widoki niezapomniane!!!!

Komentarz

• Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Trochę mi się przejaśniło co do obuwia.
      Pewnie zainwestuje w niskie zgrabne buty to prostego trekingu (lub sandały),
      a moje ciężkie obuwie zostawię w domu.

Opisu mojej "wyprawy" nie obiecuję, bo nie mam takiego talentu humanistycznego jak "apisek",
      ale na pewno wrzucę wam w podziękowaniach link do najlepszych fotek.

Mam jeszcze ponad miesiąc do wyjazdu, więc może nasuną mi się jakieś dręczące pytania.
      Pozdrawiam.

Komentarz

• Pytaj, zawsze chętnie pomożemy w miarę możliwości.

Komentarz

• Byliśmy na Maderze na przełomie września i października. Na lewady szliśmy w solidnych sandałach. Większość miała niskie trekingowe buty. Po kilkugodzinnej wędrówce nasze sandały szły pod prysznic i wyglądały jak nowe. Chociaż gdyby było chłodniej lub deszczowo, to na pewno w krytych butach byłoby bardziej komfortowo. Najlepiej zabrać jedne i drugie i samemu zdecydować przed wędrówką.

Komentarz

Trwa
          X