Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Poloniki na Maderze

Przerwany
X
 
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

 • Poloniki na Maderze

  Witam, chciałbym się zapytać kogoś kto był ostatnio na Maderze czy próbował zwiedzać \'Quinta Bettencourt\', w której na początku lat 30-tych urlopował się Marszałek Piłsudski. Byłbym wdzięczny za osobiste relacje, gdyż źródła internetowe są sprzeczne. Jedne podają, że z wejściem są duże kłopoty: http://www.przezswiat.pl/artykul,41,strona,2 http://www.travelbit.pl/v2/?special=relacje&tom=V&id=197 a wg innych jest łatwo: http://www.kobieta.pl/drukuj/artykul/madera-podzwrotnikowy-raj/ http://turystyka.wp.pl/artykul.html?T%5Bpage%5D=3&wid=8972247&katn=2:0 Pozdrawiam

 • #2
  Swojego czasu czytałam artykół, chyba w Voyage,że obecny własciciel posiadłości nie jest zainteresowany plątaniem się tam turystów, wynikało z artykułu ,że to nie funkcjonuje jako obiekt turystyczny.

  Komentarz


  • #3
   Odpowiedź na pytanie o wstęp na teren Quinta Bettencourt jest dość prosta: państwo Santos prawdopodobnie nie są zachwyceni odwiedzinami ich posesji. To bardzo miłe i kulturalne osoby. Łatwo zrozumieć dlaczego brama szczelnie zamknięta. Oni kupili rezydencję 20 lat temu, aby tu prowadzić normalne życie rodzinne. Kiedy kupowali, nie zdawali sobie sprawy z faktu przebywania tam pół wieku wcześniej tak znakomitej osobistości polskiej. Teraz są z tej karty dumni, ale mają do załatwienia swoje sprawy. Więc turysta nie powinien się im po posesji szwendać.
   Ja tej rezydencji szukałem na własną rękę. Poszczęściło mi się i mogłem zrobić parę zdjęć wewnątrz posiadłości. Zostaną opublikowane w prasie polonijnej. Widząc, że gospodarze wybierają się gdzieś do miasta, maksymalnie skróciłem pobyt.

   Pozdrawiam

   Jan Forowicz

   Komentarz

   Trwa
   X