Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

na Maderę w styczniu?

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• na Maderę w styczniu?

czy ktoś wybiera się na Maderę w styczniu?

taaaak,paczka trojga dorosłych i czwórka nastolatków.

Komentarz

o jak miło a tu cztery dorosłe osoby zaraz po Nowym Roku

Komentarz

Raczej się nie spotkamy,bo my dopiero w drugiej połowie stycznia- ferie.

Komentarz

Mam pytanie o Maderę w styczniu- wprawdzie 3lata pózniej niz to pytanie zostało zadane.
          Chodzi mi o pogodę?
          Czy bezpiecznie sie ląduje w styczniu na tej wyspie? czy zdarzają sie przekierowania lotów na ( azory/ ew do Lizbony- i potem długie czekanie ....) ze względu na ulewy/ ew. silne wiatry?
          tego sie właśnie boję: załamania pogody i komplikacji z pogoda na Maderze.
          Wiem, że tam nie jeździ sie plażować- bo interesuja mnie piesze, głównie górskie wycieczki i piękne krajobrazy - dlatego ta wyspa wydaje się idealna! No i atutem jest pogoda- brak upałów i egipskiej spiekoty!
          Czy ktos może cos wie nt. styczniowej aury w tym rejonie????

Komentarz

Nie wiem jak będzie w styczniu ale duże prawdopodobieństwo, że troszkę bardziej deszczowo niz w listopadzie. Podczas mojego tygodniowego pobytu deszcz padał 3 razy w tym raz była półdniowa ulewa, ale to był poczatel listopada a opady prognozowane na styczeń są znacznie wieksze. Sprawdzaj pogode na www.meteogroup.pl. Tam nawet dzisiejsza pogodę na Maderze sobei obejrzysz. Przed moim przylotem na Madere, tydzień wczesniej tez jeden dzien było zamkniete lotnisko w Funchal z powodu wichru i deszczu, a nam sie szczęśliwie udało bez kataklizmów czego i Tobie zyczę.

Komentarz

jeszcze nic nie zabookowałam. czekam i waham się pomiedzy Maderą i Teneryfą - na Kanarach jest znacznie cieplej i pewniej, ale Madera....hm...piękniejsza!
              A z ta pogoda to nigdy nic niewiadomo: kupiłam przewodnik Pascala- i tam jak byk stoja w tabeli uśrednione temperatury i opady- i wg Pascala czarne deszczowe chmury nad Maderą są tylko w listopadzie i grudniu z temp 20 C, a w styczniu, lutym i marcu jest średnio 18-21 C, ale za to chmurka ze słoneczkiem- czyli wg przewodnika- najwiecej opadów jest listopad i grudzień!
              I jak tu im wierzyc?
              Dla mnie deszcz nie taki straszny; ale co innego deszcz, a co innego ulewa czy kataklizm jaki zdarzył sie tam w lutym br!!!
              Dlatego wciąż mam opory.
              pozyjemy, zobaczymy, dzięki Świerszczyku za odp

Komentarz

Wklejam Ci post z goldenline i potwierdzam ową ciekawostkę: turyści w krótkich spodenkach i sandałach a tubylcy w płaszczach puchowych, kozakach i szalikach. Przesmieszne:

"Witam,

Byłem na Maderze w styczniu bieżącego roku. Ja trafiłem na super pogodę, zero deszczu, mało wiatru. Garderoba raczej letnia: krótkie spodenki, koszulka, sandały, widywałem jednak miejscowe panie w szalikach i butach z futerkiem :-)
                Do otwartej wody wchodziłem tylko raz, dla zasady, raczej wolę stały ląd. Sama temperatura "nie zabija" jednak plaże są kamieniste, sugeruję hotelowy basen.

Wracając do stroju i pogody:

picasaweb.google.pl/lh/photo/684lhrKdlK2wIotyI7..."

Komentarz

dzięki raz jeszcze

Komentarz

Trwa
                  X