Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Z Itaką na Maderę.

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Z Itaką na Maderę.

Wybieram sie w sierpniu na Maderę z biura Itaka do hotelu Quinta da Sol w Funchal i mam pytanie zarówno o biuro Itaka,z którym jadę pierwszy raz ,jak i o hotel.Jesli ktoś może podzielic się swoimi wrażeniami,to bardzo proszę i z góry dzięki.Aha jeszcze jedno,czy w samolocie podają posiłki,czy trzeba sobie samemu je zabezpieczyć,albo kupić na pokładzie,bo to jednak prawie 6 godzin lotu....

Itaka na Maderze spisywała sie OK. W samolotach posiłki płatne- lepiej wziąć ze sobą swoje kanapki a picie kupić w strefie bezcłowej, hotelu nie znam- jest po raz pierwszy w ofercie.

Komentarz

Witam serdecznie, wróciliśmy z Madery 2 tygodnie temu. Rzeczywiście wyspa jest piękna! Ten klimat i przyroda... cudo! Mam jednak całkiem inne zdanie co do Itaki niż gagatek. Mieszkaliśmy w Roca Mar. Hotel jak na cztery gwiazdki raczej średni. Dla mnie powinien mieć trzy. Itakę -po naszym rezydencie sądząc, bo to on reprezentuje biuro- oceniam słabo. Nasz rezydent: Juliusz zainteresowany niestety zebraniem jak największej ilości uczestników wycieczek. Reszta raczej go nie interesuje. Dyżury w hotelu miał po pół godzinki i to tylko w czwartki i piątki. Na pierwszym spotkaniu namawia bardzo na wykupienie wycieczek, bo jak się jemu nie wpłaci kasy to na telefon wycieczki nie można już zarezerwować. Więc ludziska otumanieni po podróży i w pewnym sensie zastraszeni, dają się nabierać. A wycieczki u niego drogie strasznie, a (prawie) wszystko można zwiedzić samemu. Np. rejs repliką Santa Marii u Pana Juliusza 40 Euro a wystarczy dojechać do Funchal, bilet z Canico ok. 1,60 Euro i sam rejs 27,00 Euro itd. itp. Przewodnik Pascala (ok.30,00 zł) należy sobie sprawić w Polsce , wszystko super opisane, nawet jakim autobusem i gdzie można dojechać, a wiele miejsc można właśnie zwiedzić podróżując autobusami właśnie. Na dzień lub dwa wynająć auto (ale nie z wypożyczalni, którą Pan Juliusz poleca - UWAGA PRÓBUJĄ KANTOWAĆ NA PALIWIE!!!) bo np. na Pico do Arieiro nie kursuje bus. Co do samolotu, my mieliśmy jedzenie podawane, nie wiem może gagatek leciał innymi liniami, my lecieliśmy z SATA (portugalskie). Jak masz jose2 jakieś pytania to pisz, postaram się pomóc. Maderę serdecznie polecam :-)))

Komentarz

Euro cypria nie serwowała darmowego kateringu. Ja nie miałam zastrzeżeń do rezydetki, z resztą należę do osób którym rezydent jest potrzebny jedynie przy transferach.

Komentarz

Potwierdzam opinię gagatka Itaka na Maderze bardzo ok. Rezydent nie jest potrzebny i nie musisz go ogladac. Polecam samochod na 3+4 dni, Itaka miala bardzo przyzwoite ceny! i nikt nas nie kantowal!

Komentarz

Dzięki santa maria i Zajac1! Może ktoś wie coś na temat hotelu Quinto da Sol? Jesli tak,to bardzo będę wdzięczny za wrażenia !

Komentarz

Wrócilem własnie wczoraj w nocy z Madery. Itaka jest OK.rezydenci bardzo w porządku.
              Hotel Quinta da Sol w Funchal bardzo przyzwoity,tylko jedzenie takie sobie,poza tym czysto,schludnie,obsługa sympatyczna i usmiechnięta. Duzy plus to połozenie ok 5 minut spacerkiem
              do centrum i starego miasta Funchal,gdzie restauracji,sklepów,muzeow multum,dla kazdego,cos miłego.
              Ceny podobne,jak u nas np.kawa biała od 1,20-2,00 EUR. Lecielismy liniami SATA,zgodnie z rozkladem
              w obydwie strony.Lot ok.5 godzin.W samolocie czestuja kanapką i napojami zimnymi i gorącymi.
              Nie jest tego tyle,zeby sie za bardzo najeść,no ale lekki głód można zaspokoić. Madera wyspa naprawdę
              przepiękna,słowem zarówno ITAKA,jak i linie SATA na piatkę!!

Komentarz

Byłam na Maderze z Itaką w marcu tego roku.
                Niestety nie z tym hotelu co pytasz to się nie wypowiem ale jeśli chodzi o samą Maderę to super wyspa. Dobre i tanie połączenia 'komunikacji wyspowej' co do samochodu... hmmm tam są tak wąskie i strome uliczki a turyści jeżdżą okropnie (to duże uogólnienie ale niestety takie tam sobie wyrobiłam zdanie) więc wolałam autobusy (ps osoby wysokie mogą mieć niezłe problemy w zmieszczenie się w siedzenia... ale dało radę). Rzeczywiście są miejsca, gdzie autobusem 'wyspowym' się nie dojedzie ale dla każdego coś miłego albo wycieczki itaki albo podróż wynajętym samochodem.
                Ogólnie baaardzo polecam krajobrazowo tą niedużą wysepkę. Naprawdę było super mimo, że trafiłam na podobno najzimniejszy początek marca od 10 lat (było okolo 18 stopni)
                Acha w Funchal nie ma piaskowej plaży tak a propos 8-)

P
                o
                z
                d
                r
                a
                w
                i
                a
                m

Komentarz

Faktycznie,plaż to tam raczej nie ma.Mozna sie kąpać w specjalnych basenach utworzonych przy brzegach oceanu.Ja tam wolę basen przy hotelu,bo niestety woda w oceanie taka trochę brrr.
                  Jak ktos chce na własna rękę zwiedzać wyspę, to jeszcze przed wyjazdem niech sobie zarezerwuje
                  samochód,bo ja nie mogłem wypożyczyć od ręki,lecz dopiero za ok.10 dni,takie mają wypozyczalnie
                  obłożenie. Z tym,ze naprawde trzeba być bardzo ostroznym kierowcą bo drogi często wąskie,tuż nad przepaściami, a pogoda szczegolnie wyżej zmienia się w minucie.
                  Uważać na motocyklistów,bo są jeszcze lepsi od niektórych naszych i nawet po ulicach potrafią ciąć dużo ponad 100 km/h. Aha i jeszcze zanim wynajmiemy samochód sprawdźmy,czy jest go gdzie zaparkować,bo tam raczej z miejscami do parkowania krucho. Pozdrawiam.

Komentarz

Witam, my równeż wrócilismy wczoraj z Madery z Itaką. Byliśmy w miejscowości Garajau na południu wyspy. Hotel Dom Pedro Garajau w pełni zasługuje na trzy gwiazdki- bez rewelacji, ale jest czysto, schludnie, jedzenie dobre (ale monotonne). Lecieliśmy liniami SATA- posiłek i napoje są w cenie biletu. Co do zwiedzania wyspy, to wybraliśmy opcję na własną rękę wynajętym samochodem- impreza trochę droga, ale myślę że warto, bo można dojechać do każdego miejsca nie martwiąc się o rozkład jazdy. Jednak należy nadmienić, że jeśli ktoś nie czuje się dobrze za kierownicą jeżdżąc po Polsce, to decydując się na jazdę po maderyjskich drogach może przeżyć cieżkie chwile:-)). Co do miejsc parkingowych to nie zgodze się z jose2- parkingów jest dużo (często podziemne), płatne, ale ceny są w granicach 0,4 euro za godzinę, czyli da się przeżyć. Samochodem dysponowaliśmy przez całe dwa tygodnie i nie mieliśmy żadnych problemów z parkowaniem. Cena benzyny 95- 1,229 euro za litr. Stacji jest dużo. Co do przewodników to raczej należy wybrać Sunflower (można kupić na miejscu- 15 euro). Do tego dobra mapa i można nie zwracać uwagi na propozycje wycieczek z Itaki (wysokie ceny).

Komentarz

Witam wszystkich wybierających się na Maderę , tych co byli szczególnie ponieważ podzielą się ważnymi dla "pierwiastkó maderowych" informacjami . Wylatujemy w listopadzie z Berlina na Maderę do Canico -hotel Dom Pedro Garaju-. Szczególnie chodzi mi o wypożyczenie samochodu na kilka dni i związane z tym operacje jak : gdzie lepiej przez internet ( jakia wypożyczalnia?) czy może na miejscu , jeśli yak to która ? bardzo proszę o podpowiedź

Komentarz

Jeśli chodzi o wynajem samochodu w Garajau to mamy do wyboru dwie wypożyczalnie (a przynajmniej tyle znalazłem): Avis (biuro na przeciwko głównego wejścia do hotelu po drugiej stronie ulicy) i lokalna firma, której nazwy nie pamiętam (połozona w budynku hotelu, niedaleko głównego wejścia). My skorzystaliśmy z Avisa (pomimo niższych cen lokalna firma nie budziła jakoś zaufania, ale to moje subiektywne odczucie). Bez wcześniejszej rezerwacji wypożyczyliśmy Renault Clio III, nowy, niezniszczony egzemplarz, trochę mułowaty jak na górskie drogi, ale dawał radę. Dzienny koszt wypożyczenia (powyżej 7 dni) to ok 50 euro+ kaucja zwrotna 80 euro za paliwo (jeśli oddamy z pełnym bakiem to otrzymamy zwrot). Dużo wypożyczalni jest również w położonej 8 km od Garajau stolicy wyspy- Funchal. Różnice w cenie między poszczególnymi wypożyczalniami wynoszą +/- 10 euro (oczywiście biorąc pod uwagę samochody tej samej klasy- corsa, clio). Co do parkowania w Garajau to nie daj się namówić na płatny przy ulicy wzdłuż hotelu. Dużo miejsc parkingowych jest przy położonych 200m od hotelu apartamentowcach. Benzyna 1,2 euro za litr. Parkingi dostępne i tanie. Drogi w górach kręte, strome, wąskie ale bardzo dobrze utrzymane i oznakowane.

Komentarz

byliśmy w Royal Orchid we wrześniu 2009.

Jako, ze jesteśmy parą 30 latków to czuliśmy się troche jak w sanatorium a Funchal ma klimat miasta zdrojowego z uwagi na niezliczone zastępy turystów 50+.

Oczywiście powyższe to raczej plus niż minus wycieczki.

Z racji wieku jednak podważam opinie że madera - tylko samochodem lub wycieczkami.

Korzystając jedynie z darmowego transferu hotelowym busem do Funchal dużą ilośc atrakcji da się osiągnąć wytrawnym piechurom przy okazji poznajac tą "druga" strone Madery nie odwiedzana przez rzesze turystów, I tak np.

- spacer : Funchal - Bon Sucesso - Monte - Funchal to ok 4h, a po drodze zwiedzanie jardim botanico, punkty widokowe, atrakcje Monte i zejście trasą zjazdu sanek wiklinowych

- spacer: Royal Orchid - pomnik Chrystusa Odkupiciela w Garajau to 30 minut w jedną strone. Radzimy wybrać sie po kolacji tak by trafić na zachód słonca

itd. (mamy jeszcze kilka tak zrealizowanych wycieczek) - a widok 80 letniego maderańczyka pijącego piwko na schodku pod sklepem w którym obok kasy stoi metrowy ołtarz bezcenny ;-)

Kolejny ogromny plus- to kąpiele w oceanie - Royal Orchid vide Rocamar ma dostęp do bajecznej skalistej plaży. nawet przy silnym wietrze kapiel to niezapomiane wrażenie.

ITAKA - wycieczka zorgaizowana bardzo ok. aczkolwiek zdecydowanie odradzam decydującym sie na pokoje standard w Rocamar. Prawdą jest że Itaka ma tam słabe pokoje zacienione i z koszmarnym widokiem. warto dopłacić za Orchid tyle że wtedy cena już nie jest atrakcyjna

Komentarz

zdecydowanie nie polecam z Itaką i jej zakłamanym ignorantem zalizanym mam nadzije ze go szybko zwolnia TACY LUDZIE NIE POWINNI PRACOWAC!!!!! jedyne co go interesuje to wycieczki i kaska - a tak dla osob planujacych wyjazd polecam na poczatek to moze w koncu sie oduczy traktowania ludzi .. to taki najwiekszy mankament ITAKI - fakt ze wiele nie mogli zepsuc. Co do hotelu to strasznie trzeba uwazac na all inclusive nie wiadomo do konca co jest wliczone a pozniej przy wymeldowaniu pokazuja rachunek i płac albo wzywaja policje, a oczywiscie oczywiscie zapomina o wielu sprawach poinformowac bo co niby go to pozniej interesuje!!!!!!!!!! Hotel dosc przereklamowany obsługa słabo z jezykiem i NIESTETY NIE LUBIA POLAKÓW i NAWET TYCH KULTURALNIE PIJACYCH PO DRINKU WIECZOREM. WOLA NIEMIECKIE WYCIECZKI STARSYCH OSOB KTORE MAŁO JEDZA W OGOLE NIE PIJA I JEZDZA NA WyCIECYKI STRASZNE ALE PRAWDZIWE!!!!!!!

Komentarz

A co on Ci zrobił ten zalizany? Szkoda że masz takie złe wrażenia , bo miesce jest ogólnie fajne.

Komentarz

Trwa
                              X