Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Madera w lipcu dla kardiopołamańca?

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Madera w lipcu dla kardiopołamańca?

Witam!
    Mam zamiar wybrać się na Maderę w lipcu? Jakich temperatur mogę się tam wówczas spodziewać?
    Czy powietrze jest cieżkie i duszne, czy może rześkie? To dla mnie ważne informacje ze względu na problemy kardiologiczne? A mozę darować sobie maderę w lipcu?

Nie ma ciężkiego i dusznego powietrza! Lekko i rześko chociaż mocno pali słońce. To wyspa na środku Atlantyku- to pewnie wiesz przygotuj się na duże napromieniowanie słoneczne, nie wiem na czym polega Twój problem zdrowotny, ale czasem ludzie nie mogą ze względu na dużą ekspozycje słoneczną.
    Weż pod uwagę również,że na tak małej powierzchni ok 50 na 50 km są różnice we wzniesieniach do 1800m.
    Jeżeli polecisz do Funcal nie musisz przecież wychodzić na Pico Aeiro.
    Jeżeli Twoje problemy polegają na tym że główne obawy to ciężkie i duszne powietrze to leć spokojnie, to jeden z lepszych klimatów w Europie na lato dla Ciebie. Brałabym pod uwagę jeszcze Kanary, chociaż na Maderze o 2-5 stopni chłodniej.
    Madera jest cudowna szczerze polecam.

Komentarz

Hania C. Napisał(a):
      -------------------------------------------------------
      > Nie ma ciężkiego i dusznego powietrza! Lekko i
      > rześko chociaż mocno pali słońce. To wyspa na
      > środku Atlantyku- to pewnie wiesz przygotuj się
      > na duże napromieniowanie słoneczne, nie wiem na
      > czym polega Twój problem zdrowotny, ale czasem
      > ludzie nie mogą ze względu na dużą ekspozycje
      > słoneczną.
      > Weż pod uwagę również,że na tak małej
      > powierzchni ok 50 na 50 km są różnice we
      > wzniesieniach do 1800m.
      > Jeżeli polecisz do Funcal nie musisz przecież
      > wychodzić na Pico Aeiro.
      > Jeżeli Twoje problemy polegają na tym że
      > główne obawy to ciężkie i duszne powietrze to
      > leć spokojnie, to jeden z lepszych klimatów w
      > Europie na lato dla Ciebie. Brałabym pod uwagę
      > jeszcze Kanary, chociaż na Maderze o 2-5 stopni
      > chłodniej.
      > Madera jest cudowna szczerze polecam.

Hej Madera nie ma 50x50km- tylko 50 x 19km! a to róznica!
      tam nigdy nie ma upałów, ale bywa wilgotno- szczególnie na pólnocy- tam jest więcej mm opadów- ale wiadomo, że to klimat subtropikalny- ocenaniczny- więc baardzo przyjemny! o każdej porze roku wiosenny! - nie ma tam anio zim, ani gorącego lata- w naszym rozumieniu- bo różnuce temperatur miedzy styczniem a lipcem wynoszą max. 5C

Komentarz

Potwierdzam, różnice wysokości ogromne, nawet "podejście" do sklepu może byt trudnym wyzwaniem. Lipiec będzie z pewnością ciepły i wilgotny, ale to chyba lekarz powinien Ci doradzic czy taki gorzysty kraj będzie dla Ciebie dobry. Widzialam tam mnóstwo emerytów, rencistów, którzy sobie świetnie radzili a po levadach brykali jak młodzieniaszkowie.
        Pozdrawiam

Komentarz

Trwa
        X