Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Krótki tour po Singapurze

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Krótki tour po Singapurze

Kochani,
    bedę wdzięczna za wsparcie mnie garścią informacji.
    Planuję pobyt krótki ( ok 2 dni) ,ale intensywny pod katem zwiedzania. Z info na forum zebrałam najwazniejsze miejsca do zobaczenia: dzielnica chinska, małe Indie,zoo,nadbrzeże, ratusz, parlament ogród orchideii,wyspa Sentosa. Czy warto zwiedzac korzystając z pietrusa ? Musze to ułozyc teraz w jakis logiczny program i znależć hotel,dobrze zlokalizowany,aby przy tak krotkim pobycie nie tracić czasu na dojazdy.. Slynny Marina Sand Bay już sprawdzałam ,ale nie ukrywam cena mnie powaliła..
    Proszę o wasze rekomendacje co do trasy, hotelu i wszystkie inne

dziekuje nelcia

Nelcia,nie długo ,bo bodajże 06 lutego powraca Ewelina ,która w Sin była 3 dni,więc zapewne rzuci garścią najświeżych info - z tego co mi opowiadała podczas naszego spotkania na Railay, Sin rzucił ich na kolana(tu)

Komentarz

ja byłam w Singapurze 1 dzień, cały Singapur objechałam Big Busem, niestety zabrakło czasu na Sentosę, ale to na następny raz bo muszę tam wrócić! Singapur jest niezwykły!

Komentarz

Sentosa to taki park rozrywkowo - wypoczynkowy. Sztuczny, dośc ładny. Rollercaster oraz oceanarium.

Reszta Twojego planu całkiem sensowna. Dwa dni wypełnione od świtu do późnej nocy (widoki nocne zresztą bardzo warte późnego chodzenia spać)
        Co do hotelu to trudno pomóc.
        My bylismy w Furama City Centre Hotel (przy People's Park czyli praktycznie obok wejścia do Chinatown czyli ścisłe centrum) - ale nie wiem jak on teraz sobie cenowo stoi. Basen naświeżym powietrzu na chyba 15- pietrze. Pokoje bardzo dobre, europejskie 4 gwiazdki z plusem.

Do Little India z Chinatown z buta 30-40 min. (metrem chwilkę),
        Z Chinatown na nabrzeże - z buta 15 minut , do Boat Quay - też 15 minut pieszo.
        Do Vivo City (dom handlowy - przesiadka na Sentosę) - z Chinatown - jakies 7-8 minut metrem
        Do Zoo to już trochę dalej - 25-30 min metrem , potem autobus

Komentarz

Daga,
          super , to Ewelina jak wroci bedzie miala najswiezsze info,,,mze uda mi sie skorzystac..
          Anusia,
          co udalo ci sie zobaczyc w ciagu 1 dnia ? w jakim hotelu spalas ?
          Tomek,
          Furama sprawdzilam i dla 3 osob ze sniadankiem za dobe to 900 zl. Troche jestem w szoku z tymi cenami...
          Zastanawiam sie czy nie skipnac wysepki i po 1,5 dnia i jechac dalej do Indonezji, bo tam tyle ciekawych wysp ,ze moze szkoda dzien tracic na Sentosę,,

dzieki nelcia

Komentarz

Ja spałam w Amrise hotel, między lotniskiem a centrum, bo miałam wylot o6 rano i zależało mi na tym by dlugo nie jechać na lotnisko, hotel był oddalony od centrum jakieś 5 stacji metrem. Byliśmy w Marinie, przy hotelu Marina Sands Bay, Little Indie, dzielnicy chińskiej, Singapur Flyer, na torze F1

Komentarz

Hi Nelciowata
              jak na 2 dni to nawet przy intensywnym zwiedzaniu duzo nie zobaczysz.sentose sobie odpusc na rzecz miasta(bedzie kiedys okazja to nadrobisz).sama marina zajmie Ci caly dzien + wieczorny pokaz "wonder full light and water show",ktory najlepiej obejrzec od frontu a pozniej od tylu (w watku FILOSA o singapurze super to jest pokazane).robilem objazd busem-wyskoczylismy tylko do ogrodu botanicznego i 4 godziny poszly jak nic.......a w planach masz duzo do zobaczenia .to co zaplanowalas i na co odpowiedzial CI TOMEK jest do zrobienia ale z jezykiem na wierzchu...jak na 2 dni. zakladajac ze bedziesz 2 pelne .15 minut z buta do ....ale ogladania np.1 godzina.a gdzie reszta???jedno jest pewne Singapur rzuca na kolana i to sie tylko na forum potwierdza i bedzie potwierdzalo.pozdrawiam

Komentarz

Ja za Furamę płaciłem ok 200 pln / dobę - 2000 pln / 9 nocy
                Zostają hostele w Chinatown lub Little India.

Komentarz

Ja tez bym odpuściła Sentose na rzecz miasta......bo miasto na dzień dzisiajszy to prawdziwy kosmos. Do tego idealny do samodzielnego zwiedzania. A Sentosa jakby nei patrzec to wesełe miasteczko - pewnie warte zobaczenia i mega ciekawe, ale sam Singapur o niebo lepszy. Dwa dni to tak żeby oblecieć miasto w miarę. Mozna metrem, mozna tramwajami rzecznymi od przystani do przystani. Zreszta łodz płynie powoli i masz na wyciągnięcie ręki całą Marine i Merlina - fantastyczne miejsce do robienia zdjęć. DOchodzisz do rzeki i rozglądasz sie za budką gdzie sprzedają bilety i sobie wsiadasz i wysiadasz gdzie chcesz.

Komentarz

a jak wrazenia po pobycie w tym miejscu ?

Komentarz

Jestem już po...
                      Od razu mówię,że jestem zakochana w Singapurze. Po prostu rewelacja pod każdym względem! 2 dni to rzeczywiście mało. My byliśmy 1 wieczór plus 2 dni pełne na zwiedzanie a i tak nogi zdarte i hardcore od rana do nocy. Dobrze to opisał Tomek. Na 2 dni nie ma co się pchać na Sentosę. Być może wyspa sztuczna ale pełen szacun, że mają taką odskocznię od pracy. U nas wieczór spacer (niesamowity klimat wśród podświetlonych budynków) + pokaz fontann- show laserowo muzyczny (bezcenne) + kolacja i kawa nad brzegiem.....przy Marinie...
                      Oczywiście koniecznie Chinatown, Litlle India, Merilion. Wszędzie można metrem (ok 30dolarów na 3 dni travelcard, z czego oddają na koniec kaucję 10 dol.), na piechotkę. Najdalej było dla nas Zoo, ale nocne safari też zaliczyliśmy...cudny klimat wieczorem...ale nie polecam kolejką tylko piechotką. Nie wszędzie się bowiem dotrze. Bardzo drogo w stosunku do innych miejsc, ale klimatycznie, czysto, bezpiecznie. Nie pić i nie jeść w metrze! :-) Koleżanka w tłumie postanowiła się napić (bo gorąco) i tylko zaczęła odkręcać wodę nie wiadomo skąd pojawił się "ktoś" , który nie wlepił mandatu tylko dlatego, że nie zdążyła wziąć butelki do ust....Ludzie cudowni, kulturalni....na kazdym kroku pomoc, każdy się angażuje jak tylko może....
                      A wady? Może ten 12,5 godzinny lot :-))

Komentarz

EWELINA(tu)
                        A beda zdjecia... z pieknego Singapuru?X( pozdrawiam

Komentarz

Ewela wrociłas juz ? jak wrażenia z phi phi ?

Komentarz

ja sie przylaczylam do tematu, bo tez jestem ciekawa jakie wrazenia miala twoje kolezanka. bo chcialabym tam kiedys pojechac, ale nie znam osob ktore tam byly i ktore by doradzily...

Komentarz

Wszystkim bardzo dziekuje za wskazowki !!!!
                              Wyspe chyba rzeczywiscie zostawie na inny pobyt..

Ewelina.
                              super ,ze wrocilas!!! mam nadzieje,ze podzielisz sie świeżutkymi wrażeniami z Sin w szczegółach i ze zdjeciami ? Czy możesz zarekomendować jakis hotel ?

Dave,
                              Czy pokaz fontann to cos w rodzaju show w Dubaju ?

Komentarz

Trwa
                              X