Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Slowacki Raj

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Slowacki Raj

Cześć, czy do Slowackiego Raju jest sens jechać z 4 letnim dzieckiem? Jak to tam wygląda? Czy jest bardzo forsownie? Moje dziecko dałoby radę przejść ten szlak? Może ktoś szedł to wie. Byłabym b. wdzięczna za info!!!! Pozdrawiam Gocha

Raczej nie. Niektóre szlaki są upierdliwe, przynajmniej dla malucha. Po za tym oprócz chodzenia po górkach nie ma tam za bardzo co robić (a przynajmniej było tak w 2001) - uboga baza hotelowa, gastronomiczna, nie mówiąc już o atrakcjach dla dzieci. Z dzieckiem znacznie lepiej jechać do aquaparku...

Komentarz

Cześć,
      Byłam na Słowacji z czterolatkiem dwa lata temu, co prawda nie w Słowackim Raju a w Wysokich Tatrach.
      Najdziwniejsze u mojego dziecka było to ze najlepiej chodził po trudnych szlakach . Jak trzeba było iśc po skałkach lub kamieniach to skakał jak "koziczka", a po wygodnej asfaltówce przez las nudził się i marudził ,"czy daleko jeszcze?".
      Znajomi byli w tym roku w Słowackim Raju z 5-latkiem +4-miesiecznym maluchem.Pięciolatek bez problemu przeszedł trudną ,8 godzinną trasę.
      Stwierdzili jednak że dłuzej niż 3 dni to nie ma co tam robić.
      Dla odmiany proponuję wypady na Baseny,jaskinie ,lub zwiedzanie ruin zamków.
      Jesli jedziesz autem to praktycznie wszedzie jest blisko i można fajnie wypocząć.
      Ogólnie na Słowacji było super!! i niedrogo.
      W tym roku tęż jadę właśnie na Słowacki Raj, lecz przejazdem ,na tylko trzy dni ,a dalej do Bułgarii.
      Pozdrawiam
      Ula

Komentarz

Problem z takim małym dzieckiem moze być szczególnie na tych trasach, na których są rozpiete łańcuchy i drabiny. Bowiem nie sama forsownośc tras Słowackiego Raju czyni je trudnymi (przecież te górki mają raptem 1000 m), ale poważne utrudnienia techniczne np. konieczność chodzenia po zakotwiczonych w skale platformach czy po drabinach o wysokości 20-25 m. Sama wiec musisz sobie odpowiedzieć czy twój syn robie poradzi z czymś takim.

Komentarz

Bez przesady, widziałem całą masę ludzi z dziećmi w tym wieku i radziły sobie lepiej niż dorośli... trasy są super przygotowane i całkiem nieźle zabezpieczone, nie stanowią większego problemu przy pokonywaniu, a poza tym przecież w skrajnych sytuacjach typu przejście podtrzymując się łańcuchów możesz dziecku pomóc. Widoki w każdym bądź razie niezapomniane i dzieciak będzie miał super frajdę. Zapewniam. pozdr.

Komentarz

Byliśmy też z 5 letnim dzieckiem i niestety zrobiliśmy w tył zwrot przed pierwszymi stromymi drabinami, niektórzy podwiązywali sobie dzieci na uprzęży i tak wchodzili, ale my nie byliśmy na to przygotowani. Poza tym wydaje mi się że dla dzieci troche za nudno, jest piękna przyroda, ale to dorosli potrafia docenic zalety tego miejsca.

Komentarz

Cześć
              jak znacie temat, to powiedzcie plis, jak tam się chodzi po tym Raju? Wychodzi się z jednego miejsca a wraca w inne? Czy wraca się w to samo miejsce, z którego się wyszło? Ile trwa taki spacer?
              Z góry dziękuję za odpowiedź

Lusia

Komentarz

Trwa
              X